Truvativ Team nyeregcsövet szabad a megengedettnél jobban kihúzni?

Linkelt termék: Truvativ Team
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2013.07.17. 20:43 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619
Témaindító kérdés:

Épített Kellys trekkingkerékpárban van ilyen nyeregcsövem, 27,2/250-es méretben. Mikor megvettem, még jónak tűnt a geometria. Azóta bátrabban is ülök feljebb, illetve nyilván a szalagjaim is lazultak. Ha valakinek vannak a kérdéssel kapcsolatban tapasztalatai, megoszthatná velem. Tudom, magyar parasztgyerek, a max. azért max., hogy ne húzzad jobban ki. Viszont csak 72 kiló vagyok, és nehezebbeket is el kell bírnia, ezért kérdezem, jó eséllyel kibírhatja a plusz 1-2 centit, vagy cseréljem el-le?

Elküldve: 2013.07.18. 11:39 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: küldtem üzenetet.

Elküldve: 2013.07.18. 11:24 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Sram PG-950-es 12-23-as kiosztású kéne nekem. A Hibike-nál nincs ilyen, de van Shimano CS-HG50 ugyanilyen kiosztású, csak az a baj, hogy még 5 euró is sok postaköltségnek, meg aztán még itthon is mire kihozza a posta, szóval bonyolult lenne.

Elküldve: 2013.07.18. 05:37 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: nem tudom, futárral jön, pár nap lehet (követhető, merre jár), ha van raktáron. Viszont a 10 eurós szállítás nem biztos, hogy megéri magában. De tudok boltot, aki egy napon belül elküldi magyar szinten jó áron, ha van neki. Mi kellene amúgy?

Elküldve: 2013.07.17. 23:02 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Igen, ha néha a városban akarsz járkálni, csak úgy SPD cipő nélkül, akkor tényleg hasznos a keret, amúgy nem. A hibikeról mennyi idő alatt jön meg a cucc? Nekem fogaskeréksor kéne, de már égető, mert közeledik a nyaralás, az egyik miskolci bolt nem válaszolt a mailemre, az eBike meg nem tudom meddig húzza még, mert már vagy két napja megrendelték, de még semmi, aztán arra nem is gondolnak, hogy nekem azt még fel is kéne szerelnem nyaralás előtt:)Mert mondjuk nem is mondtam nekik, lehet azért:)

Elküldve: 2013.07.17. 22:43 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: újat szeretnék. Először 520-at néztem, mert alig drágább már az 505-höz képest. Persze nem a 4 ezerhez mérve. :D 7-ért lehetne kapni. Mivel szoktam a városba benézni vele, végül a 424-nél maradtam. A műgyanta keret erre pont elég, trekkingen szerintem le sem törném, és nem is nehéz. Ez 9-10-ért van. Hibike-ról lenne még olcsóbb, 23 ajró+szállítás, ha valakivel tudnék társulni.

Elküldve: 2013.07.17. 22:36 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Pedálból milyet veszel? Ha neked sem számít néhány gramm, akkor neked is megfelel a Shimano 505, nekem is az van, igényes darab, ezüst színűben pedig nem feltűnőek rajta a kezdő sikertelen próba belépések nyomai. Nézz szét az aprón is, 3-4ezer forintért használtan teljesen jó állapotút is ki lehet fogni, én is 4ért vettem vadi új stoplival együtt.

Elküldve: 2013.07.17. 22:31 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Nem ismerem ezt a csövet, de ha kétcsavaros, akkor nem lehet vele gond, a ricsi, az jó márka elvileg. Ha a kezeddel a nyereg hátuljára nagy nyomást gyakorolsz, és azt tapasztalod, hogy láthatóan "rugózik" egy picit a nyeregcső, az természetes jelenség, az enyém is csinálja, de legalább nyeli a rezgést.

Elküldve: 2013.07.17. 22:25 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: kösz, az lesz. Akit eddig kérdeztem, és látta, azt mondta így elvileg nem lesz gond, mert belóg a vázba eléggé, és elég nehéz, vaskos darab. De elbizonytalanodtam. Viszont költeni most nagyon nem akarok erre. A sisak után most épp patentpedált vadászom a cipőmhöz. :D

De lehet, hogy egy ilyet meg kellene boltolnom. :S

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=151641

Elküldve: 2013.07.17. 22:12 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Ha megvan a kívánt nyeregmagasság, és így is leér a támvilla vonaláig, akkor szerintem semmi gond nem lesz a vázzal, esetleg a nyeregcső törhet el, de azért előtte meghajlik, majd csak utána törik el, feltéve ha nem anyaghibás, mert akkor bármiféle előjel nélkül is eltörhet. Szerintem 72Kg-val nem lesz se hajlás, se törés, de azért még kérdezd meg azt az országútis szakit is, aki szervizeli a brinyódat, neki minden bizonnyal több a tapasztalata ilyen téren.

Elküldve: 2013.07.17. 22:03 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2013.07.17. 22:02 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: 10 centi lóg be a vázba a max. vonalnál, most 9. Simán lejjebb ér mind a támvillánál, mind a felső csőnél, tehát szerintem a váz nem necces.

@johnny336: ha végleg meggyőztök, amire jó esély van, akkor megpróbálom elcserélni valami hasonló kategóriájú csőre. Ennek 10 rugó a listaára, mondjuk valami hosszabb Ritchey Compra, a kormányom úgyis az.

Elküldve: 2013.07.17. 21:45 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Nem a nyeregcsőnek lesz baja, hanem a vázadnak. Nyeregcsövet tudsz cserélni, vázat már költségesebb. Szerintem úgy biztonságos, hogyha a nyeregcső leér legalább a támvilla becsatlakozásának vonaláig, mert úgy nem terheli annyira a nyeregvázcsőnek azon részét, ami a támvillától feljebb van. Szóval szerintem hosszabb csövet vegyél, mert különben elfáradhat a nyeregvázcső teteje.

Elküldve: 2013.07.17. 21:41 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Azért van a max., hogy ne húzd kintebb. Bár a 250-es elég rövid, de a 27,2 elég vékonyka, az hajlik alattad is, hiába nem érzed. Cseréled le 350 vagy 400 hosszúra, abból baj nem lesz.

Kell 27.2-es, egycsavaros, 400-as hosszú, 20 mm hátrahajlású Kalloy?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!