Tudja valaki hogy kell láncvonalat mérni?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2013.04.05. 19:39 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114
Témaindító hozzászólás:

Több verziót is találtam, van ahol azt írják elöl a középcsapágy fele és a középső lánctányér közti távolság, van ahol meg a váz fele és a középső lánctányér közti távolság... Szeretném le ellenőrizni hogy jó-e a láncvonalam, de nem tudom hogyan tudnám helyesen kiszámolni.

Elküldve: 2013.04.05. 20:40 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Sheffy: Kenés még nincs? A zörgő lánctájéki hangok 90%-át egy jó kenés eltünteti tapasztalatom szerint. Még az én 0.1 mm belüli egyenes láncvonalú egysebességes rendszerem is kiad valami halk hangot ha nincs kenve.

Mindenképpen kend és ápold le, meglátod ég és föld!

Elküldve: 2013.04.05. 20:36 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@Nitronaut: Köszi, akkor nem foglalkozom vele :D Egyébként valami olyasmire jutottam hogy hátul elvileg 47, elöl meg elvileg 50 mm de azért irom hogy elvileg mert már nekem is este van, és én minden nap 4-kor kelek. Végigkattogtattam a váltót, váltott szépen, kicsit zörög a váltó, de semmi kenés nincsen még rajta, most raktam össze a teljesen gyári alkatrészeket. Majd holnap bejáratom, akkor nem matekozom a láncvonallal, köszi :)

Elküldve: 2013.04.05. 20:18 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Sheffy: Ja hogy többsebességes? Akkor semmi jelentősége a láncvonaladnak mivel állandóan keresztbe áll a lánc.

Láncvonal egysebességesnél kell hogy egyenes legyen, főleg a hajtáshatékonyság és a fogaskerekek egyenletes kétoldali kopása miatt.

Vagy van 21 sebességed és örülsz neki, vagy van 1 sebességed és atomegyenes a láncod, ennyi.

Elküldve: 2013.04.05. 20:00 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Még egy verzió

Ezt a definíciót több utánaolvasás, és számtalan méregetés után írtam. Annyi hozzáfűzni valóm van még, hogy tulajdonképpen mindegy, hogy a lánctányér középvonaláig, vagy a lánctányérIG, vagy annak a túloldaláig méred (tehát hogy fizikailag a lánctányérnak merről ütközteted a mérőeszközöd), csak az számít, hogy ez esetben a lánctányér/lánckerék vastagságát se hagyd ki a mókából.

Hátul 8 lánckeréknél ez nyilván pont kettő közé fog esni, elöl viszont "felezni" kell a középső tányért.

Ez többsebességnél csak egy elméleti láncvonal, a váltós rendszereknél úgysem lesz soha egyenes a láncod, de lehet rajta optimalizálni, illetve játszani vele aszerint, hogy te milyen áttételeket használsz gyakran, és ahhoz lődd be az ideálishoz közeli vonalat.

Elküldve: 2013.04.05. 19:51 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@Nitronaut: elöl három, hátul 8 tányérom van. Igen aztán rájöttem én is de már jojóznak a szemeim, hogy nem lesz jó a láncvonalam :)

Elküldve: 2013.04.05. 19:48 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Sheffy: egysebességesnél: elöl megméred a váz fele és a lánctányér távolságát = X, hátul megméred a hátsóagy fele és a lánckerék távolságát = Y

Ha X=Y akkor egyenes az egysebességes kerékpáron a láncvonal.

UI: A középcsapágy fele és a váz fele egy vonalba esik minden esetben kivétel nélkül :-)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!