U lakat kinyitása, mit bír ki?

1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2012.03.15. 22:07 ati78 

  • ati78 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Kérdezném:ha veszek U lakatot,azt nem tudják pl.2t autóemelővel szétfeszíteni?Melyik bírja jobban?

Elküldve: 2012.03.18. 17:28 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Krupcheck: Az utolsó mondatoddal teljes mértékben egyet értek!!! Én is, a suliba járós bringát, simán ott hagyom, egy 8mm-es kábelzárral, míg a Meridámat abszolút magára sohasem hagyom. Ha túrára megyünk, és kell kaja, akkor mindig 1 valaki kint marad vigyázni a bringára, vagy ha egyedül vagyok, akkor ráteszek valami "jelképes" lakatot, hogy elszaladni ne tudjanak vele, és vásárlás közben figyelek rá, és minden pillanatban készen állok, hogy rohanjak ki, amint valaki a bringám felé nyúl!!! Szerintem hiába van 3db Abus Bordo-val lelakatolva az 1.000.000Ft-ot érő bringa, magára hagyni akkor sem mered, mert te hiába fogtad össze a vázat meg a kerekeket, egy oszloppal, a többi kiegészítőt leszerelik, és máris csak a felét éri a bringa! Szerintem ilyenben ne is gondolkodj, hogy autóemelővel szétfeszítik, 1 mert az azért elég macerás, és feltűnő, 2 ma már lehet kapni akksis kis flexet(pl: Makita), azzal meg az U lakatot is fél perc alatt lazán át lehet vágni, és egy kisebb hátizsákban gond nélkül elfér!!

Elküldve: 2012.03.18. 12:15 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Azért egy 2 tonnás autóemelőt nem oly egyszerű beapplikálni egy U lakatba...

Egy átlagos u lakattal ha lezársz egy bringát, akkor pont el is fogy a hossza, nincs hová közényúlni. Maximum az extra hosszú U lakatokkal lehetne ezt megcsinálni, de olyant meg nem kell venni, mert hülyeség.

Melyik bírja jobban? Egyértelműen a legdrágább.

Kellő szerszámarzenállal amúgy minden kinyitható. A lényeg egy lakatnál nem is az, hogy ne lehessen kinyitni, hanem hogy mindig a tiéd legyen amit a környéken a legnehezebb kinyitni. Mindaddig, amíg vannak gyengébb lakatok, meg esetleg drágább bringák, addig a tiéd védve van.

Sokszázezres bringát meg semmivel nem kell az utcán hagyni, nem arra van.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!