Új Avid BB5 500 km után sem fog rendesen!

Linkelt termék: Avid BB5
1-19 (19 válasz)

Elküldve: 2011.01.15. 11:05 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Van egy Wenson Masterem, amit gyárilag Avid BB5-tel szereltek. Jó ideje használom a féket, bőven mentem és fékeztem már annyit, hogy bekopjon. De nem erősödött a fékhatás. Cseréltem a Avid roundanemtudom milyen tárcsát egy Alligatorra, de azzal sem lett jobb.

  • Jól sejtem, hogy a fékpofa a hunyó?
  • Mi történhetett vele?
  • A kereskedő és a gyár között kerülhetett rá valami?
  • Mivel lehet orvosolni a dolgot a fékpofacserén kívül?

Elküldve: 2011.10.14. 20:37 hegygyilkos 

  • hegygyilkos avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 5

@BF2 hungarolada: Persze végül is kinek mi én speciel sram hajtást használok semmi bajom nincs vele.Most készülök egy olyan akcióra hogy új villa, természetesen Rock Shox, akkor új agy, amibe a BTS XC Elit-et néztem, meg tárcsafék, amibe Avid bb5.Nekem a az aviddal az a bajom, hogy ez az új tárcsa csúnya, meg mondták, hogy ez könnyen melegszik.

Elküldve: 2011.10.14. 20:29 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@hegygyilkos: shimano szerintem jobb... van amiben rosszabb, összességében nekem jobban tetszik

Elküldve: 2011.10.14. 20:23 hegygyilkos 

  • hegygyilkos avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 5

@Rober-to: Szia Rober-to szerintem nem nagyon kéne le szarozni a sram ot, mert magasan jobbcuccokat gyárt, mint a Shimano.Férendszerből Az Avid bb7 teljesen jó 6 évig simán működik anyi volt vele, hogy fékbetétet kellet cserélni nem tudom, hogy a shimano ki bírná-e enyi ideig???

Elküldve: 2011.03.18. 14:09 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Üdv!

Én is beleszólok, mert több évig volt bb5 fékjeim. Tehát gyári betétekkel használtam előszőr és miután ezeket lecseréltem, vettem bele BBB szigorúan műgyantás és ne fémes vagy kerámia betétet. Valamivel jobb volt a fékerő, de a gyári sem volt rossz. Előszőr elől hátul a gyári 160mm-es polygon tárcsákkal használtam, majd ezután vettem előre hátulra 302mm a2z teppan nagy fékezőfelületű tárcsákat és ezzel is nőtt a fékerő, tehát a lényeg, hogy minnél nagyobb legyen a tárcsa fékfelülete és nem szabad olcsó betéteket venni, mert egyszer vettem zoggie 1000ft-os betéteket és az összes fékerő elment, újra vettem BBB pofákat és teljesen rendben ment. Viszont fontos még, hogy ha ferdén van rögzítve a tárcsához képest a féktest, tehát ha ferdén áll a pofa a tárcsához, akkor szinte semmi fékerő nincs, ez nagyon fontos, mert többször volt hogy nálam ez volt a baj. Amúgy egy normális minőségi betét 1-2 km után nálam már be is kopott. Remélem tudtam segíteni, mert ugyanezek voltak nekem is a problémák a bb5-el.

Elküldve: 2011.03.18. 12:31 szuser 

  • szuser avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 1

Urak egy kérdés ezzel kapcsolatban. ha olaj kerül a fékpofára vagy a tárcsára, akkor azt nem elég Brigéciollal vagy féktisztítóval lekezelni? Mindenképpen fel kell csiszolni?

Előre is köszi.

Elküldve: 2011.01.27. 23:23 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

"Szarból nem lehet várat építeni". Add el és vegyél Shimanot!

Elküldve: 2011.01.23. 18:42 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Amit én tudok javasolni az az, hogy csiszold fel a pofát és a tárcsát is, majd tekerj bele pár kilométert úgy, hogy közepes sebességnél bele bele markolsz rendesen(persze ezek előtt tisztítsd meg féktisztítóval vagy brigéciollal)!Sokan azt hiszik, hogy úgy kell bekoptatni egy féket, hogy tépik mint az ökör és közben tekernek!Nos ez a legnagyobb hiba, mert megég a betét és a tárcsa felülete, onnan meg kukás a cucc! Gondolom Te nem vagy ennyire tapasztalatlan, szóval csak mások érdekében írtam ezt le! Ha ezek után sem lesz jobb a hatás, akkor pofacsere! BBB/Koolstop/EBC

Elküldve: 2011.01.18. 22:12 st 

  • st avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 30

@hefi: egyetértek nem rossz fék ez, a tiéddel gondolom az lehetett, hogy kenőanyag került rá, és azért nem fog. próbáld letisztítani a már említett módszerek valamelyikével:D

Elküldve: 2011.01.18. 17:54 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Makky: köszi az építő jellegű tanácsokat, de a TestBike nevű weboldalon azt olvastam róla, hogy jó :)

Elküldve: 2011.01.18. 11:31 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@hefi: Szerintem hagyd a csudába azt a féket! :) Vagy vegyél egy közepes hidraulikusat, vagy (sajnos a vázadon nincs konzol) egy normális V-féket (és egy másik vázat, a Wensont meg megveszem)!

Elküldve: 2011.01.15. 20:01 st 

  • st avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 30

Nekem olyan volt a bb5-öm, hogy kb egy félév használat után lekopott a pofából annyi, hogy nem tudta rendesen összeszorítani a tárcsát, de a pofa fékezőfelületének a vastagságának több mint fele meg volt még ezért a fékbetétek alá tettem egy-egy darab 5forintost és így már jó is lett. Először szerintem mosd ki ultradermmel és csiszold meg valami finom csiszolópapírral (én P8000 vízespapírral csináltam). Valószínű a fékfelületre kerülhetett valami, mert nekem a bb5 egy mongoose michiefről leszedett bmxfékkarral is igen jól fogott, miután bekopott.

Elküldve: 2011.01.15. 15:58 magnum 

  • magnum avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 23

Hello nekemis volt ilyen fék boltba aztmondták hogy részeleges bowdenszakadás +fékpofa a hiba

Elküldve: 2011.01.15. 12:43 Tamoo 

  • Tamoo avatar
  • sima XC-s
  • Magellan XC Team csapat
  • Magellan XC Team csapat
  • hozzászólások: 16

@hefi: A BB5-ön nem túl nagy a fékpofa. Bár nem tudom milyen alligator tárcsát vettél, de lehet h olyat amin kicsi a fékfelület. A kettő együtt már elég gyenge fékhatást eredményez. Bár nem hiszem h Te ezekhez nem értesz :P :D

Elküldve: 2011.01.15. 11:30 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@hefi: féktisztító? lehet h olajos..vagy zsíros..

Elküldve: 2011.01.15. 11:25 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

Köszönöm a millió választ! Már tudom mit kell csinálnom :)

Elküldve: 2011.01.15. 11:20  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@hefi: Nekem BB7 volt. Amit tenni tudtam a nagyobb fékerő eléréséhez azok a következők :

*AVID STRAIGHT JACKET FÉKBOWDEN SZETT (itt próbálj meg minél több egyenes szakaszt beiktatni, hogy a ne súrlódjon a bowden a házban.) *Avid G2 CLEAN SWEEP féktárcsa (Nem tudom milyen tárcsa mérettel használod)

Remélem segítettem.

Elküldve: 2011.01.15. 11:19 asztix 

  • asztix avatar
  • sima XC-s
  • Downhill Freeride MTB csapat
  • Downhill Freeride MTB csapat
  • hozzászólások: 22

Helló! Nézd meg nem-e olajos a fékbetét, jól be van-e állítva a fék, elég feszes-e a bowden :) Asszem ennyi, ami történhet egy mechanikus tárcsafékkel. Remélem tudtam segíteni, mást nem tudok elképzelni mi baja lehet, esetleg a féktesttel lehet valami gond belül.

Elküldve: 2011.01.15. 11:18 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Égesd ki, vagy csiszold fel. Rosszabb már csak nem lesz. Egyébként én 3200ért vettem gyári betéteket, meg van kopott is. Ha van kedved ragasztatni, akkor oda tudom adni. Jah és nekem a gyári betét pár 10km után bekopott.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!