új V-fék betét rosszabb mint a kopott eredeti?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2023.07.30. 10:37 elad01 

  • elad01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16
Témaindító hozzászólás:

Miért lehet hogy a vadi új tri-komponens V-fék betét sokkal rosszabb mint az agyonkopott eredeti?

ezeréves bringámon elkopott a V fék betétje. Vettem bele egy tri-komponenses KLS betétet. Három eltérő keménységű és mintázatú fékpofa egy konzolon. Ódákat zengenek róla (bikemag)

Na olyan szar hogy ihajj. Maxra kell tépnem bowdenszakadásig a fékkart hogy fogjon. Vajon ez csak azért van mert új, és majd a felnihez kopik vagy szar is marad és vegyek másikat?

Elküldve: 2023.07.31. 08:41 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Húzd meg egy kicsit csiszolópapírral, hogy a friss fényes felülete lemattuljon. Ha mentél már vele annyit, hogy ez magától megtörtént, akkor ennyit tud.

Rég volt már V fékem, de ami nekem bejött, az a Ritchey cserélhető betéteséből a normál körülményekre szánt. Vagy a legolcsóbb bikefun/bforce/ami épp polcon van. Ezektől nem kell csodát várni, de működnek és legalább nem is kerülnek egy vagyonba.

Elküldve: 2023.07.30. 12:30 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 393

@elad01: az új fékbetéteket hozzá kell igazitani a kopott felnihez...

Elküldve: 2023.07.30. 12:29 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Én is használtam ilyet. Nekem annyira nem volt rossz. De miért kéne bekopnia? Ez nem tárcsafék! Fölrakod aztán fog, vagy nem fog. Nekem még sose volt olyan, ami az elején nem fogott és később jobb lett. Ami nem fogott jól már elsőre, az sose lett jobb. Kicsit persze várhatsz még vele, mielőtt kidobod, de ha pár tekerés után se lesz jobb, akkor kuka szerintem. Utángyárott betétekből egyébként ki lehet fogni nagyon jót és nagyon rosszat is sajnos.

Elküldve: 2023.07.30. 12:07 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

Szia, nekem az ilyen 3 komponenses betétekkel az a tapasztalatom mint a 4 évszakos gumival autón. Jó jó de soha nem olyan tökéletes mint az adott körülnényekre specializált társai. Ami univerzális az kompromisszumos. Ha vizes körülmények között használod, a betét 1/3 része oda való... Nem tudom mióta használod de ugye be is kell kopnia, azután jobbnak kell lennie. De száraz körülmények között is csak a betét 1/3 lesz maximálisan jó. Kicsit parasztvakítás nekem a 3 komponenses betét, több félét próbáltam, több ársávban, hááát.... Egy jobb minőségű sima 1 komponensű többet ér szerintem. Esőben, télen senki sem száguldozik v fékes bringával, nem tudom mikor jönne elő az előnye. Sum: ne várj csodát, be fog kopni, de közepes lehet a teljesítménye legjobb esetben is.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!