Újpest - Tisza-tó

1-21 (21 hozzászólás)

Elküldve: 2014.07.05. 14:38 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Valamikor július végén, augusztus elején szeretnék egy Újpest - Tiszta-tó (kerülés) - Újpest egy napos túrát csinálni, 28-32-es tempóval (még meglátom, milyen állapotban leszek akkorra), akár az egész távra, akár rövidebb szakaszra keresek társakat, elsősorban a tó körül szeretnék nem egyedül tekerni. A pontos útvonal még tervezés alatt, szeretnék minél kisebb forgalmú utakon menni, de elkerülhetetlennek látom, hogy forgalmas úton menjek/menjünk. Az össz táv 300-310 km körül lesz, a tókerülés ha jól tudom 65 km.

Elküldve: 2014.08.02. 15:31 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Hát nem sikerült pont úgy, ahogy szerettem volna. Eleve később indultam az eső miatt (fél 6-kor), aztán több volt az emelkedő is, mint amire számítottam, ráadásul Abádszalókig iszonyatos szembeszelem volt, ott még 24 alatt volt az átlagom, háromnegyed 4-kor értem ide. Két óra múlva (ebéd, csobbanás), a szél már elállt, de már nem bírtam volna ki újabb 110 km-t. Végül Martfűn ültem föl a vonatra fél 10-kor, amit épp elértem. 212 km, 8 ó 33 perc, 24,6 km/h átlag.

Elküldve: 2014.07.30. 23:26 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Mindenkitől elnézést kérek, de képtelen vagyok ennél pontosabb itinert írni. Szóval: indulás: 4.00 Kisköre: 10-fél 11 Tiszafüred: kb egy és negyed órával később Abádszalók: bő háromnegyed órával később Itt valahol kellene megebédelnem, hiszen kb nyolc órája úton leszek Abádszalók - Szentes: öt óra hossza Ez 28-as átlaggal értendő, két óránként fél óra pihenővel (persze ha kiürül a kulacs, azt megtöltöm, az megállásonként 5 perc). Remélem a 28-30 körüli tempót fogom tudni tartani (elvileg ez az optimális nekem), És megpróbálok Kisköréig megállás nélkül, vagy max egy megállással jönni, aki jön, azt értesítem valamilyen formában.

Elküldve: 2014.07.26. 22:57 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Üdv mindenkinek, szóval a nagyjábóli útvonal: https://goo.gl/maps/NjDFr (a tavat természetesen a bringaúton kerülöm meg), a túra napja eddig úgy néz ki, augusztus 1-je. Csatlakozni ér, akár végig, akár hosszabb rövidebb szakaszra! :)

Elküldve: 2014.07.22. 18:03 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Túra elnapolva

Elküldve: 2014.07.22. 17:29 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Mert nincs szabadságom... Valami mindig közbeszól, ha együtt akarunk bringázni. Pont tegnap kaptuk a kör emailt, hogy a végellenőrzésről senki nem mehet szabira az elkövetkező 4 hétben... Öröm, bódottá van :S.

Elküldve: 2014.07.22. 17:21 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NorBEE300: Hát jó... Akkor elvileg szomszédok vagyunk, kérdés, akkor miért nem megyünk együtt? :D

Elküldve: 2014.07.22. 17:20 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NorBEE300: Nagyon köszönöm a leírást! Még majd kicsit átnézem részletesebben, ha lesz kérdésem írom, de elég aprólékosan írtad le, szerintem ennél pontosab itinert keresve sem találhatok!

Elküldve: 2014.07.22. 17:11 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: A lényeget elfelejtettem. Csütörtökre mond elszórtan záport, zivatart, de ne aggódj, erre is gondoltam! Pontosan útba esik a Lidl, ahol tudsz venni bringás esőkabátot. Mondtam már, átköltöztem én is Degecre :D?

Elküldve: 2014.07.22. 16:57 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Egyértelműen a szalóki a best of strand. Viszont ott van még a sarudi (szerintem a leghangulatosabb), dinnyésháti, esetleg a kiskörei, poroszlói (ha jól tudom ezek ingyenesek is bringásoknak egy órán át (!). Tehát kétkerekű táltos paripával érkezel, akkor egy órán keresztül ingyen lubickolhatsz. Nekem a nyugati part (a felsorolt strandok) jön be a legjobban. Nincs akkora nyüzsi, mint Szalókon, mégis rendezett környezet fogad.

Térjünk át az útvonalra. Megrajzolom Kiskörétől és ahogy mi (én) szoktunk menni, úgy tervezem. Neked is jobb, mert ha Körénél felfele kezdesz Poroszlónak, jobban kiveszi belőled a szuflát (figyelembe véve, hogy mögötted lesz nem kevés kilométer). Tehát ajánlatos az órajárással ellentétesen menni. Kedvező a poroszlói "sunyi" domb és a széljárás miatt. Ugyanis mindig fúj a szél (olyan nincs, hogy nincs, akkó van :D). Látványosabb is és kevésbé megerőltető.

Annyiban módosítom az általad megadott célt, hogy nem kell a Kossuth utca 42. Kiskörén. Mivel a Jászság felől jössz a postától kezdem egészen Tiszafüred 33 főútig rajzolni az utat. Átláthatóbb lesz (remélem).

Az útvonal.

Kiskörét, Abádszalókot és Tiszafüredet nézd át az utcakép nézetből. Rengeteget fog segíteni. Kisköre a trafóállomás lesz jobbról, mint támpont, Abádszalók nem vészes, majd Tiszafüreden kell nézelődnöd (Albatrosz kikötőnél nem kell tovább menni, hanem a kis büfénél jobbra és ott lesz a bringaút, azt követed, az pont kivisz a Húszölesre, ami már a 33-as. Jobbról lesz a MOL kút, ott dobsz egy balost és irány Poroszló. Poroszlóra be se kell menned, hanem ha vége a hosszú hídnak (második híd, mert kettő is lesz - első a Tisza-folyó hídja, második a tavat átívelő híd), ott rögtön balra a gátra (látni fogod az Ökocentrum tornyát. Segítségképen nézd meg a tavalyi túraalbumomat, a versenyképeket, stb. Ha gép előtt vagy, esetleg Skype-on vagy Google Hangouts-on keresztül szívesen segítek, akár telefonon is.

Kérdésre szívesen válaszolok :).

Remélem kitértem minden fontos részre... :D.

Elküldve: 2014.07.22. 13:00 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NorBEE300: Nagyon nagyon köszönöm neked! Esetleg melyik szabadstrandot ajánlod?

Elküldve: 2014.07.22. 12:20 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Meló után csinálok itinert otthon. Ok? :). 16 után leszek otthon.

Elküldve: 2014.07.22. 12:16 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Még Abádszalók igényel egy pici figyelmet, illetve Tiszafüred. Szalókon nem lehet keresztül menni a strandon, így ott egy párhuzamos úton kell menni. Nem nagy kunszt. Tiszafürednél pedig a Halas-téren kell átmenni (király bringaút van, ezt műholdképen nézd meg, mert megviccelhet). Eltévedni nem tudsz mert Füreden minden út a 33-as útra vezet :D. No meg magyarul beszélnek ott is az emberek :).

Elküldve: 2014.07.22. 10:27 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NorBEE300: Köszönöm, ezt akartam is kérni tőled, mint profi Tisza-tó kerülőtől, hogy ahol el lehet téveszteni, azt írd le nekem, mivel nem lesz időm eltévedni... Ez után a rész után egyértelmű mindenütt?

Elküldve: 2014.07.22. 04:01 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Megcsináltam vagyis kiegészítettem a térképet Kiskörénél. Műholdképen nézd meg, esetleg egy skiccet csinálj és nem fogod benézni. Sokan Körénél cseszik el. Ha az erőmű üzemi útjára feljutsz, onnan gyerekjáték.

Elküldve: 2014.07.22. 03:49 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Hivatalosan 05:02-kor kel a nap. De már fél 5-kor teljesen jól látni. Ha felhős kicsit később. A hétvége jó lett volna, minden zokszó nélkül mentem volna, most hétközben nem tudok szabadulni.

Elküldve: 2014.07.22. 00:58 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@ArtWolf: 4-fél5

Elküldve: 2014.07.21. 23:15 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Naszóval úgy néz ki, hogy most csütörtökön megyek. Kedves korán kelők! Mikor kezd el világosodni?

Elküldve: 2014.07.07. 11:08 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Az útvonal ez lenne oda-vissza ( https://goo.gl/maps/Yy1FC ), a kerülés meg a Tour de Tisza-tó 65 km-e pont jó is lenne, ehhez egy térképet ha valaki küldene, azt megköszönném (képtelen vagyok megbarátkozni a google maps új felületével). Még majd pontosan ki fogom számolni, hogy melyik pontokra nagyjából mikor érek, de az biztos, hogy napkeltekor már kívül akarok lenni Bp-n, valamint 11-12 órás menetidőt tervezek, körülbelül két óránkét 20-30 perc pihenőkkel. És valószínűleg egy vasárnap lesz az ominózus nap.

Elküldve: 2014.07.06. 19:27 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 191

A tó körüliben benne lennék, ha addigra lesz megfelelő gépem + a lábam is edződik.

Elküldve: 2014.07.06. 19:24 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Senki? :(

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!