UMF Hardy 4 (2006) és Mz d-street 24.

Linkelt termék: UMF Hardy 4
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.08.06. 16:04 Vitee 

  • Vitee avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Szeretném kicsit felújítani a régi hardy 4-es vázra épített bringám. Nem ugrálnék, trükköznék, csak egy mindenes biciklit akarok belőle, amivel bárhol elboldogulok és terepen is lehet vele "durvulni". Egy haver eladná nekem a Marzocchi d-street 24 telóját. Szerintetek ez mennyit ér manapság használtan? A biciklin 26os kerekek vannak most, így váltok 24"-esekre. Single Track felniket néztem, mivel a teleszkóp átütős ezért kell első agy is: Novatec DH41SB ezt néztem ki. Nos itt az első kérdés, hogy 32 vagy 36 küllős legyen a kerék? Melyik a jobb? Hátul maradna ugyanaz az agy ami volt benne ugyancsak single track-el. Mivel eddig egy sebességgel használtam, láncfeszítővel és fogaskoszorúval ,kiváltanám egy ilyenre a2Z AD-ONE speed. Fék csak hátul lesz. Monoblokk-ot is vennem kell de fogalmam sincs, hogy a 2006-os hardy vázba milyet vegyek. Olyan 10ezer alatt szeretnék monora költeni. Ezzel kapcsolatban az a baj, hogy nem tudom a hajtásom pontos típusát (talán sunrace vagy suntour), mert messze van tőlem a keró(pár száz km.) Mit kell néznem, hogy egyezzenek, netről rendelnék cuccokat így boltba nem tudom megkérdezni?! Külsők Kendák lesznek. Bocsi, hogy bő lére eresztettem de jobb helyet nem tudtam, hol tudnának segíteni. Mivel rendelném a cuccokat, nem akartam boltba vinni a biciklit, hogy onnan vegyek dolgokat, a legtöbb pedig nem is lenne.

Előre is köszi a segítséget!

Elküldve: 2013.08.08. 12:53 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Jah a hajtásról meg csak annyit,h ha komolyabb igénybevételnek akarod kitenni, akkor sem a Suntour, sem Sunrace nem ajánlott. Napi szintem elgurulni melóba, arra megfelel, de lehet a terepezést nem bírná sokáig.Gondolom te sem szeretnél egy ugrás után orral a porban landolni,mert eltört érkezéskor a hajtásod.Nem olcsó mulatság egy jó hajtás, ellenben NAGYON fontos. Integrált Shimanokat bontva már vehetsz jó árban, és a Truvát se zárd ki.Nekem is Husi van és teljesen meg vagyok vele elégedve.Ha megveszed a Torát, akkor nem kell a 26-os kerekeket kicserélned (csak,ha nagyon szarock), így amit azon megspórolsz költheted hajtásra is :)

Elküldve: 2013.08.08. 12:41 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Vitee: Tora 302-t már megéri venni.A poplock karral tudod kormányról is lockolni a villát.Ha pedig poplock adjust, akkor lehet állítani a kompressziót is.

Elküldve: 2013.08.07. 18:12 Vitee 

  • Vitee avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 7

@drummerdevil: Pont a RS Torat neztem. Ujat vennek es igy 58ba van, ra is szanom. Ami feltunt hogy 2 verzio van, az egyik poplock-os. Ez mit foglal magaba? Kormanyrol tudod a telot allitani? Elegge bejon, nagyon szimpi kis teleszkop es 130ig lehet allitani ami mar eleg jo. A d-streetbe az nem tetszett,hog csak 80mmes az utja. Kerekek egyelore maradnak telo bele, ssre atalakitom, meg sztem mono csere mert rohadt mod kattog.

Elküldve: 2013.08.07. 15:12 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Szia! Nem tudom mekkora, rugóúttal keresel telót, de ha találsz olcsón RS Torát, recont, Marzo DJ-t ne habozz megvenni.Nagyon jó kis telók.Én most egy recont gyilkolok, meg egy Marzo Drop Off IV-est, és mindkettő nagyon megállja a helyét.A felsőbb kategóriás Suntourokat se zárd ki. Pl: raidon már egész jó kis cucc,mindennapos használatra, és a 130 mm már igen sok mindenre elég.

Elküldve: 2013.08.06. 23:44 Vitee 

  • Vitee avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 7

Ertem koszi szepen. Meg nem dontottem, hogy mit is akarok igazan. Lehet meghagyom a regi kerekeket aztan csak egy telot veszek bele es meg lesz csinalva ss-nek. Ami meg kerdes lenne, hogy monoblokkot feltetlen kell e cserelni. A gondja az,hogy rohadt mod kattog. Vagy a hajtas vagy a mono. Van mikor 1-2 tekeresen belul 5x is csinalja. Rengetegszer, eles pattogo, femes hangja van. Csak tekeres kozbe csinalja, gurulasnal stb nem. Allva ulve gyorsan lassan ha kedve van, minta szetesne szegeny. Tudnal ajanlani valami teleszkopot ami jo altalanos felhasznalasra 50 ezer korul? Varosba, erdobe, terepre. Nem durvulni csak megis nezzen ki valahogy.

Elküldve: 2013.08.06. 20:39 abrányird 

  • abrányird avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 118

Szerintem azt a telót felejtsd el,3,5 Kg ami nagyon nehéz ! Egyébként nem kell láncfeszítő meg fogaskoszorú,lehet venni a fogas koszorú helyére egy hátsó lánctányért és azt ki kell hézagolni. A hardy vázba EU-BB szabvány van azaz a mentetes monoblokk,és azt kell megnézned,hogy milyen típusú a jelenlegi monoblokk, 4szögtengelyes,ISIS,Howitzer vagy akár melyik más típus. Remélem segítettem.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!