UMF Hardy 5 Disc 130 kilóhoz 186 centihez laza jasználatra jó-e?

Linkelt termék: UMF Hardy 5 Disc
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2011.05.08. 11:15 ultrasliberi 

  • ultrasliberi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Ezt a bicajt ajánlották nekem. Nekem első kerékpár lenne...kérdésem az,hogy egy 130kilós 186cm-es emberkének ez egy olyan bicaj lenne ami tényleg nem törik szét alattam egy padkázástól? Van értelme egy ilyen bicajal kezdenem vagy vannak ötletek esetleg??Nem akarok semmi xtrát vele csak gurulni néha erdőben ,de többnyire betonon.Köszi

Elküldve: 2011.08.08. 12:02 gzulla 

  • gzulla avatar
  • DH/Freeride arc
  • Két keréken szép az élet csapat
  • Két keréken szép az élet csapat
  • hozzászólások: 6

próbáld meg a wensonokat azok szép hosszúak és maszivok

Elküldve: 2011.08.08. 12:00 gzulla 

  • gzulla avatar
  • DH/Freeride arc
  • Két keréken szép az élet csapat
  • Két keréken szép az élet csapat
  • hozzászólások: 6

nem hiszem hogy neked jó lenne vagy a magagásod mait a váz kicsi lesz a egyébként meg nagyon gyenge a felszereltsége és a minősége az alkatrészeknek

Elküldve: 2011.06.17. 12:00 Hörgő 

  • Hörgő avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

@ultrasliberi: A Hardy 5 alapfelszereltsége gyenge. Ha nem akarod csak lightos használatra, akkor is ki kell cserélni a kerekeket (főleg a hátsó agy gyenge), meg a négyszögtengelyes hajtást sem árt cserélni. Én gyári alapgéppel kezdtem, de eddig a vázon, a nyeregcsövön, nyeregcső bilincsen és a teleszkópon kívül mindent kicseréltem rajta -> ergo építettem egy új bringát...

Elküldve: 2011.05.08. 13:49 Dane95 

  • Dane95 avatar
  • sima XC-s
  • Trek Bicycles Team csapat
  • Trek Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 59

@ultrasliberi: Lehet, hogy a ismerősöm váz törése valami gyártáshibából adódott nem tudom. Csak ha egy 80 akárhány kilós ember alatt megrogy a váz egy kis terepezéstől az szerintem aggasztó! És ahogy mondtad még nem is beszéltünk az ennél nehezebb emberekről! Én még a Kelly's-eket ajánlom, (http://www.testbike.hu/velemeny/mtb/kellys-quartz) persze Meridából is vannak nagyon jó félék ilyen árkategóriában!

Elküldve: 2011.05.08. 12:31 ultrasliberi 

  • ultrasliberi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@Dane95: Köszi a kommentárt...bár én jóval több vagyok mint 85kiló:-D De az eladó azért is hozta szóba nekem ,mert a Merida matts családot kicsit gyengébbnek találtuk.Nem akarom semmi xtrára használni,de ha lemegyek egy lépcső vagy egy padkáról leugratok nem szeretném ha összetörne a súlyom miatt a bringa..és az UMF masszívabbnak tűnik nekem...bár teljesen kezdő bringás vagyok. Frankó a géped respect!!!Treket még nem is néztem,de rá fogok menni.Köszi

Elküldve: 2011.05.08. 12:22 Dane95 

  • Dane95 avatar
  • sima XC-s
  • Trek Bicycles Team csapat
  • Trek Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 59

Szia! Ha csak Túrázgatni erdőben fel/Le gurulgatni városban használni akarod akkor ez nem a te bicajod. Haverom 85 kiló ő is ilyenekre használta kicsit durvulgatott az erdőben és pár hónap használat után az üléscső alatt eltőrt neki! Ár/Érték arányban sem a legjobb, én azt mondom nézd meg az én bringámat 100/120 ezer körül hozzá lehet jutni és a fék kivételével semmivel sem rosszabb! És a Trek örök garanciát ad a vázaira! Remélem tudtam segíteni. Üdv!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!