UMF Hary4 14,5" váz jó 26"-os kerekekkel dh-ra?

Linkelt termék: UMF Hardy 4
1-24 (24 válasz)

Elküldve: 2011.12.30. 20:27 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47
Témaindító kérdés:

UMF Hardy 4 14,5" váz 26"-os kerekekkel jó dh-ra??

Elküldve: 2013.03.31. 01:57 Chase 

  • Chase avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 82

@hottentotta: hát az 1-2őt is dirt alkatrészekkel aggatják fel. meg én úgy emlékszem, hogy még van az is, hogy 1-2re nem rakhatsz v-féket sem.csak 3tól és ez a váz merev FRre tuti, én is ezt mondom 150es telót még tutin bír. Nekem csak 1 team volt arról tudom. de most már, van 1ből is vagy 4féle 4x,dirt meg mit tudom én már :) UMF-t én már nem nézem, kezdésnek kiváló márka volt. Bár, már nem is létezik Merida lett ez is. :)

De egyébként igen, a cuccok miatt nem igazán ajánlott az extrémkedés, max ha lecseréled ugye a fél biciklit(hardy3-nál) 4-nél már egészet cserélheted. :D

De akkor, ha vázak ugyan azok apróbb eltérésekkel nincs gond.

Elküldve: 2013.03.30. 17:55 hottentotta 

  • hottentotta avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 11

@Chase: különbség NINCS, azon kívül, hogy a "csúcs" 1-es azaz TEAM verzión van ISCG05 rögzítési lehetőség a csapágyháznál.

festésben különböznek a vázak, anyagában, előálításában, hegesztésben, geometriában NEM.

az hogy dirtre,freeridera, dhra nem ajánlják azthiszem 3astól lefelé azért van mert a komplett bicó ALKATRÉSZEI nem bírnák a kiképzést például egy SR Suntour teló..

maga a váz ugyan az, és kezdésre pont elég --> szigorúan merev "dh" és freeride!! nem dirtre való, a papucsok kinyiffannak a sima 180/360-ozástól, mégcsak duplavállas teló sem kell hozzá.. nem 2 haverom nyírt ki hardy vázat dirtön, valaki a komplett papucsot szakította le...

Elküldve: 2012.01.02. 22:00 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

@noliver: Igen. Használok váltót.

Elküldve: 2011.12.31. 22:30 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

OKé ,Köszi akkor még körülnézek :D

Elküldve: 2011.12.31. 17:38 Chase 

  • Chase avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 82

@noliver: volt rodim még régen nem rossz de ha dh és nem forogsz akkor egy double is okés vagy mtx. De rigida disc bullról is csak jó véleményem van rodit előre raknék én. Mert könnyen bekap felütést hátul. Duoble meg mtx az meg ha kap is sokat akkor is elég jól bírja.Én egyszer vettem használtan egy doublet 26 felütéssel és használtam fél évig aztán meg oda adtam egy formának neki meg azóta is tuti ez volt 2éve :D

Elküldve: 2011.12.31. 15:05 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

Rodi DH kerekeket vennétek?:D

Elküldve: 2011.12.31. 14:03 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

@Rehus Attila: Tudom h nem dh váz,de kezdésnek megteszi! @dirtfan: Így van :D

Elküldve: 2011.12.31. 13:50 dirtfan 

  • dirtfan avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

pénz hiányába jó za meg ki mit nevez dh nak nem mindegy mi felénk az "erdő ride" az vendég bicosok nak már dh pálya

Elküldve: 2011.12.31. 13:35 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

nem akarok kötekedni de DH-zni nem igazán való egy dirtre tervezett váz...nem véletlen hogy hosszú rugóuttal rendelkeznek a Dh bicók...ja és össztelósak (fully) a dirt vázak egy laza freeride-ra alkalmasak még egy megfelelő telóval max!!

Elküldve: 2011.12.31. 13:31 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

Kösz :D,majd ugyis cserélem vázat de kezdésnek jólesz..

Elküldve: 2011.12.31. 13:08 Chase 

  • Chase avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 82

Hát ha hardy 1-2 lenne azt mondanám 150essel dhra sima. De a 3-4-5 azok másabbak az első kettőnél. Nekem van egy katalógus ott a 3tól konkrétan rá írták hogy ne ugrálj vele:D akkor mi csinálj érted de rajta van ez a matrica mindegy. Sztem egy 130-150es villával még okés lenne a dupla vállas történet meg eleve hülyeség ilyen váznál és ez még kicsi is Én azon sosem érezném azt hogy húú ez egy jó bicó kényelmes stb.Havernak volt hardy 1ben boxxer bírta neki de ráültem és aha okés ilyen se kéne hosszútávra. Sztem egy olyat telóval amit mondtam 26os kerékkel jó lenne. Meg ja váltót azt szoktak használni nem árt. :) Valami Sramot felrakni és azzal se lesz bajod.

Elküldve: 2011.12.31. 12:44 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

DH-ra használtok váltót?

Elküldve: 2011.12.30. 21:23 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

@dirtfan: Ne írjál már hülyeségeket. 16"-os az eléggé nagy merevnél. Teljesen más a geoja, azt meg csak ő érzi. Ez olyan hogy másnak meg qrva nagy a Demom, pedig én ezt szeretem. M"-es méretű (17,5") 1220mm tengelytávval. Szeretem.

Elküldve: 2011.12.30. 21:12 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

Én 182cm voltam kb. amikor a 4x (14,5" méret és Long) PolarX-el DH-ztam. 130mm-es Marzocchi Z1 Drop Off 2-es villa volt benne, 203mm-es Hayes MX4-es tárcsafék rendszer, Single Speed-be Shimano Deore LX integrált hajtással. Csak így érdekesség képpen leírom. Itt a kép is és ezzel versenyeztem a legtöbbet.: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=3917&id=136&pp=mygl

Elküldve: 2011.12.30. 21:01 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

Igen az lesz,csak én eddig bmx eztem de nekem nem fekszik az és ezért akarok neki álnni dhzni ha majd "belejövök" akkor cserélem..

Elküldve: 2011.12.30. 20:59 Tomazzo 

  • Tomazzo avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 12

Nekem eddig 14"-os váz volt Boxxerrel és 24"-es kerékszettel.Nagyon fordulékony,fürge,és jól irányítható volt. Viszont a mostani az 1000x jobb minden téren.Szóval kezdésnek jó,de mihamarabb újíts be 1 tagos vázat.Ég és a föld a külömbség :)

Elküldve: 2011.12.30. 20:52 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

hát az ciki xD ez eddig jól birja..

Elküldve: 2011.12.30. 20:51 dirtfan 

  • dirtfan avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

akkor még jó 14,5 vázméret nálunk 888 volt benne mig ki nem szakadt a gyerek fogaival együtt azóta sincs foga elől szerencsétlennek

Elküldve: 2011.12.30. 20:50 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

173 centi vagyok. Nálunk itt egyik gyerek belerakta a boxert

Elküldve: 2011.12.30. 20:42 dirtfan 

  • dirtfan avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

felénk is toljék vele bírja de 150mm es telonál nagyobbat nehogy tegyél bele amúgy a rövidebb erősebb is meg kezelhetőbb is de hogy 180 centi vagy akkor 16 körül gondolkodj

Elküldve: 2011.12.30. 20:40 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

Azért mondtam mert streetre is jobb 1 kisebb váz,tudom h nem dh váz de már nem 1 embert láttam vele dhzni

Elküldve: 2011.12.30. 20:31 dirtfan 

  • dirtfan avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

ez hogy függ össze ? a vázméret és a felhasználás... na mindegy a vázméret a magaságodtól függ hak kb 165-17 centi agy akor jó de ez nem dh váz szerintem nem kell bele duplaválas 500mm ert járó telo...

Elküldve: 2011.12.30. 20:28 noliver 

  • noliver avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

A nagyságára gondolok és NEM a váz eröségére!!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!