Ütemes kattogás minden csapás (jobb és bal is) nagyobb nyomatékon

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2017.08.22. 15:18 dobbasszus 

  • dobbasszus avatar
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok A probléma pár napja jelentkezett: Gyorsabb fokozatokban, amikor erősebben nyomom a pedált, akkor minden csapásra éles kattogó hangot hallok, mintha a talpamban is érezném. Hajtómű kotyogás nincs, pedálokat újrazsíroztam, nem változott. Hol kéne kezdenem? Merida big nine 40d (2014) Köszönöm

Elküldve: 2017.10.28. 23:52 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

@dobbasszus: Emiatt ne cserélj monoblokkot! Várd meg, amíg tényleg szétmegy, vagy beszorul. A monoblokknak pont az a lényege, hogy nem kell szerelni, meg állítgatni, hanem használod amíg megy, aztán eldobod.

Elküldve: 2017.08.26. 11:54 dobbasszus 

  • dobbasszus avatar
  • hozzászólások: 7

Meglett a ludas. A monoblokk környékét kipucoltam megszűnt a kattogás. Eddig oké is, de a középtengelyt kézzel forgatva éreztem némi reszelést. Eddig oké, cserés lesz, no de csak a hosszát néztem, az 113. Mi a monoblokkoknál a második szám? Tudja valaki, hogy a merida big nine 40d-be pontosan milyen monoblokk passzol?

Elküldve: 2017.08.24. 22:14 dobbasszus 

  • dobbasszus avatar
  • hozzászólások: 7

Bonyolódik, bonyolódik...

Elküldve: 2017.08.24. 12:11 pajszi73 

  • pajszi73 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

szia! Nekem is hasonló gondom volt. írtad, h a pedált zsíroztad. A tengelyt is zsíroztad amit bele tekersz a hajtókarba? mert nekem az volt a kattogásom oka. De ahogy már írták mások is, a nyeregcsövet is érdemes bezsírozni.

Elküldve: 2017.08.23. 23:39 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

Nagyon érdekesen viszi a hangot a bicikli és nagyon sokszor teljesen félre tudja vezetni az embert. Pl. gyakran hallok kifejezetten a kormány, stucni felől ütemes pattogást bringázás közben. Rájöttem hogy maga a nyereg csinálja ahogy a testsúlyommal ütemesen nyomkodom pedálozás közben. Egy csepp olaj megoldotta jó időre. :) Hátulról ha nincs sárvédőd, a kerék felverheti a szutykot a nyeregcsőbilincs alá, ahol a váz ki van vágva. Isten tudja hogy, de bedolgozódik a piszok a vázcsőbe és szintén füllel beazonosíthatatlan eredetű korcogást-kattogást tud okozni.

Elküldve: 2017.08.23. 23:30 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@dobbasszus: a legvalószínűbb a középcsapágy gond. Ezt középcsapágykulcs nyitja. Ha Press Fit-es akkor kalapács is kell - sok video van a youtube-on (pl írd be hogy: "how to remove press fit bottom bracket")

nem lehetetlen hogy 11-es, 13-as fogaskerék kopott és plusz megnyúlt a lánc és nincs a hátsó váltó rendesen beállítva - esetleg az első lánctányér nincs mindenhol egyformán megszorítva... de ezek nem annyira ütemesen jelentkeznek, de ha már középcsapágyig bontódik a bicikli, akkor ezekre is jó ránézni.

És valóban igaz, hogy a nyeregcső csinál ugyan ilyen hangot, akár milyen hihetetlen!!

Elküldve: 2017.08.22. 21:11 dobbasszus 

  • dobbasszus avatar
  • hozzászólások: 7

Meg fogom próbálni, hátha, bár nem olyan a hang, mint amikor retkes valami, hanem éles,hangos pattanás. Ha jobbal nyomom, egy katt, ha ballall, egy katt. Nemtom. A középrész kitekerésénél mindegyikhez ugyanolyan szerszám kell?

Elküldve: 2017.08.22. 16:32 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

Próbáld meg hogy a középcsapágyházat és a nyeregvázcsövet belülről patyolatra kitakarítod, előbbit be is zsírozod. Mehet vissza a középcsapágy és hátha megszűnik a kattogás, ügyelj rá hogy jól meghúzd kétoldalt. Nálam ez oldotta meg annak idején a problémát.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!