Vakolatos karc eltűntetése

1-9 (9 hozzászólás)

Vakolatos karc eltűntetése

Elküldve: 2017.05.18. 14:16 felhasználó ikon   Mathias89 

• Mathias89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Egy fél órával ezelőtt a falnak támasztott bringa eldőlt és felsértette a festést a vázon. Annyira nem is lenne vészes, viszont a fehér vakolat nagyon megfogta a karcolásokat, és nem tudok rájönni mivel oldjam fel és tűntessem el a fehér szint a karcolásokból. Van valakinek valami ötlete?

Hálásan köszönöm!

http://kephost.com/image/00WZ http://kephost.com/image/00W6

Elküldve: 2017.06.01. 19:46 felhasználó ikon   Mathias89 

• Mathias89 avatar

@ikarus266: egyenlőre csak simán festegetem. A nagyobb karcokat egész jól sikerült feltölteni. Megpróbálok megbarátkozni azzal hogy nem tökéletes a dolog, ahogy hallottam az úgy sem lehet az. Nagyon csiszolgatni meg nem akarom, nehogy rondább legyen az eredmény. :-)

Elküldve: 2017.05.31. 00:05 felhasználó ikon   ikarus266 

• ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat

@Mathias89: Sikerült valamit alkotni?

Elküldve: 2017.05.24. 19:20 felhasználó ikon   Mathias89 

• Mathias89 avatar

@ikarus266: rendben. Köszi a tippet ;-)

Elküldve: 2017.05.24. 17:51 felhasználó ikon   ikarus266 

• ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat

@Mathias89: Maszkold körül a karcokat és próbáld rétegekben felvinni, majd száradás után megcsiszolni és a legfelső csiszolt réteget a legeslegsimábban és legvékonyabban felvinni (ehhez körömlakk ecsetét javaslom). De ecsettel tökéletesen az autófestéket képtelenség egyenletesen felvinni. Amivel még próbálkoztam: felhígítottam a festéket, és szivaccsal vittem fel, de az sem lett 100%-os.

Elküldve: 2017.05.24. 17:24 felhasználó ikon   Mathias89 

• Mathias89 avatar

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Elmentem egy autófényezőbe, ott kaptam egy matt fekete festéket ami viszonylag stimmel. Elkezdtem több rétegben felvinni a karcokba, mélyedésekbe. Még eljátszogatok vele egy ideig. 1-es vizfesték ecsettel dolgozom, de igy sem tudom elkerülni teljesen, hogy egyenletes legyen a dolog. Van valami ötletetek hogy mivel lehetne kiszintezni picit a festéket? Finom dörzspapirra gondoltam, de félek nehogy a sérülések melletti épp lakk réteget vagy a festést véletlenül komolyabban felsértsem vele. Van esetleg erre valami speckó ötlet vagy inkább ne kisérletezzek vele, nehogy még nagyobb legyen a kár?

Köszönöm :)

Elküldve: 2017.05.18. 22:03 felhasználó ikon   Knight_ 

• Knight_ avatar

@Mathias89: Én tiszta, meleg vízzel és puhaszőrű kefével próbálkoznék (pl. fogkefe), azzal biztos nem ártasz még többet a bevonatnak. Ha már itt tartunk, egy kis fogkrémmel és puha ronggyal megpróbálhatsz polírozni is rajta ott, ahol csak a lakk sérült. Viszont csak akkor, ha eleve fényes a fedőlakk (a képekről nehéz megmondani a bevonat fényességét)! Na, ennyi "low budget" ötletem van, de be kell ismernem, hogy a matricázás is nagyon kreatív :).

Elküldve: 2017.05.18. 14:35 felhasználó ikon   Mathias89 

• Mathias89 avatar

ez nem jó hir :( rendben, köszönöm szépen a segitséget!

Elküldve: 2017.05.18. 14:31 felhasználó ikon   ikarus266 

• ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat

Sajnos a borulás a vázanyagig dörzsölte a festéket. Ezt eltüntetni tökéletesen nem igazán lehet. Amikkel próbálkozhatsz: Nagyáruházakban az autós részlegen szokott lenni javítófesték kismillió árnyalatban, ha szerencséd van, azzal fel tudod tölteni a mély karcolásokat és csak közelről, célzottan lesz észrevehető. Olyan festékboltokban ahol foglalkoznak autófesték keveréssel, elviszed a bringát, s ott megnézik az árnyalatot és kevernek hozzá hasonló vagy teljesen megegyező 2 komponensű festéket aminek a felvitele viszont nem egyszerű és ráadásul szörnyen mérgező. Felragasztasz néhány dekorboltban kapható matricát, mintegy + dizájnelemet a vázra úgy, hogy a sérülést is eltakarja és jól is mutasson. Matricázás előtt érdemes zsírtalanítani a területet (ahogyan a festés előtt is). Váz újrafényezése, esetleg ahol vásároltad, egy kérdést megér, hogy tudnának-e ilyen vázat szerezni, valamilyen konstrukcióban...

Új hozzászólás:
Az "Elküld" gombra kattintva elfogadod a felhasználási feltételeket!
(formázási lehetőségek)
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!