Vakolatos karc eltűntetése

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2017.05.18. 14:16 Mathias89 

  • Mathias89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Egy fél órával ezelőtt a falnak támasztott bringa eldőlt és felsértette a festést a vázon. Annyira nem is lenne vészes, viszont a fehér vakolat nagyon megfogta a karcolásokat, és nem tudok rájönni mivel oldjam fel és tűntessem el a fehér szint a karcolásokból. Van valakinek valami ötlete?

Hálásan köszönöm!

http://kephost.com/image/00WZ http://kephost.com/image/00W6

Elküldve: 2017.06.01. 19:46 Mathias89 

  • Mathias89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@ikarus266: egyenlőre csak simán festegetem. A nagyobb karcokat egész jól sikerült feltölteni. Megpróbálok megbarátkozni azzal hogy nem tökéletes a dolog, ahogy hallottam az úgy sem lehet az. Nagyon csiszolgatni meg nem akarom, nehogy rondább legyen az eredmény. :-)

Elküldve: 2017.05.31. 00:05 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@Mathias89: Sikerült valamit alkotni?

Elküldve: 2017.05.24. 19:20 Mathias89 

  • Mathias89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@ikarus266: rendben. Köszi a tippet ;-)

Elküldve: 2017.05.24. 17:51 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@Mathias89: Maszkold körül a karcokat és próbáld rétegekben felvinni, majd száradás után megcsiszolni és a legfelső csiszolt réteget a legeslegsimábban és legvékonyabban felvinni (ehhez körömlakk ecsetét javaslom). De ecsettel tökéletesen az autófestéket képtelenség egyenletesen felvinni. Amivel még próbálkoztam: felhígítottam a festéket, és szivaccsal vittem fel, de az sem lett 100%-os.

Elküldve: 2017.05.24. 17:24 Mathias89 

  • Mathias89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Elmentem egy autófényezőbe, ott kaptam egy matt fekete festéket ami viszonylag stimmel. Elkezdtem több rétegben felvinni a karcokba, mélyedésekbe. Még eljátszogatok vele egy ideig. 1-es vizfesték ecsettel dolgozom, de igy sem tudom elkerülni teljesen, hogy egyenletes legyen a dolog. Van valami ötletetek hogy mivel lehetne kiszintezni picit a festéket? Finom dörzspapirra gondoltam, de félek nehogy a sérülések melletti épp lakk réteget vagy a festést véletlenül komolyabban felsértsem vele. Van esetleg erre valami speckó ötlet vagy inkább ne kisérletezzek vele, nehogy még nagyobb legyen a kár?

Köszönöm :)

Elküldve: 2017.05.18. 22:03 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@Mathias89: Én tiszta, meleg vízzel és puhaszőrű kefével próbálkoznék (pl. fogkefe), azzal biztos nem ártasz még többet a bevonatnak. Ha már itt tartunk, egy kis fogkrémmel és puha ronggyal megpróbálhatsz polírozni is rajta ott, ahol csak a lakk sérült. Viszont csak akkor, ha eleve fényes a fedőlakk (a képekről nehéz megmondani a bevonat fényességét)! Na, ennyi "low budget" ötletem van, de be kell ismernem, hogy a matricázás is nagyon kreatív :).

Elküldve: 2017.05.18. 14:35 Mathias89 

  • Mathias89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

ez nem jó hir :( rendben, köszönöm szépen a segitséget!

Elküldve: 2017.05.18. 14:31 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Sajnos a borulás a vázanyagig dörzsölte a festéket. Ezt eltüntetni tökéletesen nem igazán lehet. Amikkel próbálkozhatsz: Nagyáruházakban az autós részlegen szokott lenni javítófesték kismillió árnyalatban, ha szerencséd van, azzal fel tudod tölteni a mély karcolásokat és csak közelről, célzottan lesz észrevehető. Olyan festékboltokban ahol foglalkoznak autófesték keveréssel, elviszed a bringát, s ott megnézik az árnyalatot és kevernek hozzá hasonló vagy teljesen megegyező 2 komponensű festéket aminek a felvitele viszont nem egyszerű és ráadásul szörnyen mérgező. Felragasztasz néhány dekorboltban kapható matricát, mintegy + dizájnelemet a vázra úgy, hogy a sérülést is eltakarja és jól is mutasson. Matricázás előtt érdemes zsírtalanítani a területet (ahogyan a festés előtt is). Váz újrafényezése, esetleg ahol vásároltad, egy kérdést megér, hogy tudnának-e ilyen vázat szerezni, valamilyen konstrukcióban...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!