Valakinek van hát problémája a kerékpározástól?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2012.03.26. 17:25 mark99 

  • mark99 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Dartmoor fan club csapat
  • Dartmoor fan club csapat
  • hozzászólások: 12
Témaindító hozzászólás:

Voltam orvosnál és azt mondta hogy lehet abba kel hagynom a dirt jumpot de gondoltam magamban hogy semmi pénzért ! : D azt mondta ugy ahogy ugrálok terhelődik a hátam és a csigolyáknak valami balyuk lesz ... :\

Elküldve: 2012.06.06. 11:32 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

Különböző törzserősítő gyakorlatok erősen ajánlottak! Lehet, hogy a bringázástól magától is izmos lesz az ember, nem árt a kiegészítő mozgás, és a célirányos erősítés sem.

Fontos, hogy az erősítés ne kizárólag konditermes, nagysúlyos gyurmázásból álljon. Kiváló törzserősítő gyakorlatok vannak, amik saját testsúllyal végezhetők, akár otthon a szobában is(a magyar korosztályos atléta válogatott is rendszeresen csinál ilyeneket). A mélyhátizom erősítése fontos, hogy a derekadra eső terhelés egy-egy érkezés után jobban elviselhető legyen.

Az egyirányú mozgás(csak a bringa éjjel nappal) tönkrevágja a testet. Az izmok aszimetrikusan, aránytalanul fejlődnek, elhúzzák a testet egyik irányba.(A lövészeknél tipikus probléma, hogy aszimetrikus hátizmuk lesz az egyoldali terhelés miatt, és elcsavarhatja a gerincet). Akár bringásként is érdemes rendszeresen futni, úszni(az úszás amúgy is jó a hátnak). Megfelelő erősítőgyakorlatokat végezni, nem nagy súllyal, hanem kicsivel, akár saját testsúllyal, főleg kezdetben. A gyúrósporokat felejtsd el! Tej, tojás, hús fehérjének, mindennap zöldség, ha teheted gyümölcs. Kevesebb meki, többet anyu főztjéből :) és mégkevesebb cigi. Az ágyban 6-9, mármint minimum 6 maximum 9óra alvás minden nap. Jobban bírod a bringázást, és a tested is meghálálja majd, még ha ezekből mindet nem is sikerül betartani, megnövelheted az aktív bringázással töltött évek számát.

DE! Ha a doki azt mondja nagy a para, mondjuk gerincsérv lehetősége. Akkor érdemes visszavenni a tempóból. Alapvetően még csak nem is a kétlábon járásra lettünk tervezve, tehát az, hogy ugrabugrálunk bringával, az még extra terhelés.

Sajnos nekem sem úgy indul reggel az összes izületem, ahogy a gépkönyvemben meghatározták, de 8év élsportra ráfejelni 4év aktív BMX-szel, azt hiszem nem meglepő reakció a térdemtől :P

Elküldve: 2012.03.30. 22:32 Stunt_Rider96 

  • Stunt_Rider96 avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 21

Lehet akár milyen stílus -nál , egyik haveromnak elferdült a gerince és hátán ilyen merevítőt kell hordania vagy micsodát !

Én a bringázást nem hagyom abba akkor sem ha több csavar lesz bennem mint a bringámba !

Elküldve: 2012.03.26. 19:40 mark99 

  • mark99 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Dartmoor fan club csapat
  • Dartmoor fan club csapat
  • hozzászólások: 12

Kössz mindenkinek ! Ám szerintem akkor inkább kicsit lazábban fogom nyomni ! ;)

Elküldve: 2012.03.26. 18:27 natZ 

  • natZ avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 17

@mark99: Két hete nálam is előjött ilyen probléma.A baj az h ha tovább terhelem a hátam gerincsérv fog kialakulni. Nálunk ez amúgy is családi vonás:S. Nekem is azt mondták h hagyjam az ugrálást és csak szépen tekergessek, azóta kicsit jobban odafigyelek. A baj az h ez nem játék, ha sérved lesz (először a csigolyák kopnak meg, az nyomja az idegszálakat) ilyen fiatalon utána az egész életed egy roncs lesz:), mármint nem emelhetsz nehéz dolgokat nem feküdhetsz akárhogy, minden mozdulatra figyelni kell... El kell dönteni h mi a fontosabb sajnos:S! Faterom gerincsérve szétdurrant:S, hát hidd el h nem volt kellemes látvány ahogy szenvedett, aztán műtét. Aminél meg megvan a veszélye h lebénulsz:S mivel az idegszálak mellett műtenek... de ez már nagyon a vége a dolognak:( Mondjuk én is ugrálok továbbra is, de óvatosan és egy kisfullyval, igy talán érkezésnél nem kapok akkora terhelést.

Elküldve: 2012.03.26. 18:26 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Hátproblémák bármilyen bringán jelentkezhetnek, ha a nyereg-kormány pozíció nem megfelelő.

Tehát ha mondjuk rövid a stucnid vagy a vázad, vagy alacsonyan van a nyerged.

A dirt jump-nál nyilván eleve nem a kényelem az első, és erre még rátesz egy lapáttal az is, hogy ugrálsz, ami nyilván plusz terhelés az izületeidnek is.

Nem kell mindig az orvosra hallgatni, én sem szeretem őket, de néha nem árt megfogadni amit mond. Valószínűleg nem viccből mondja. Erősen növésben vagy még, fejlődik a csontozatod, ne tedd tönkre. Majd ha már nem nősz, kicsit megerősödik a hát izomzatod, akkor csináld újra. Addig ne erőltesd, hidd el, nem éri meg egész életedben hátfájással szenvedni.

Elküldve: 2012.03.26. 18:06 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

Sajnos ez van, főleg a nem telós bicóknál, az ízületeknek nem használ... Nekem a térdem szokott fájni... De egy gerinc probléma veszélyesebb. Nem lehet mit tenni, vagy abbahagyod vagy lazább stílust választasz, esetleg segíthet egy össztelós XC bringa az nem veri szét annyira az ízületeket, az XC nem is olyan durvulós az talán nem bántja a hátad.

Elküldve: 2012.03.26. 17:59 kiki06 

  • kiki06 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 5

nekemis ezt mondták hát ez igaz hogy nem használ neki :/

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!