Valóban van defektvédő a belsőben?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2019.08.16. 13:03 elad01 

  • elad01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16
Témaindító hozzászólás:

Kerékpár: honnan tudhatom hogy a defektvédő zöld folyadék valóban bele lett töltve a belsőbe?

Uis. Tüske a külsőben. Akkora lyuk hogy nagyítóval kell nézni. Kihúzom. A kerék sziszeg ereszt. Semmiféle folyadékot nem látok kifolyni a lyukon. Felfújom a kereket. Oké felfújódik na de 1-2 óra és le is ereszt. Nem épp ezt kéne megakadályozni a defektfolyadéknak?

Mert amikor elvittem a szervizbe mondtam defektfolyadék töltést kérek, a szervizes elvonult a bringával a szervizbe ott mit csinált benn nem tudom, majd kitolta kész van betöltve.

Lehet átvágott?

Elküldve: 2019.08.17. 22:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Egy időben használtam és a kisebb lyukaknál el tudja tömíteni kiszivárgó levegő útját. De csak annyira, hogy el juss a következő helyig, ahol belsőt tudsz cserélni, vagy cseréltetni.

Elküldve: 2019.08.16. 21:00 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@elad01: Nekem sem jött be. Nekem slime lett az előző bringámon, de az első defekt után szépen eltömítette. Utána fél év után újra kilyukadt ugyanott. Azóta a küldöm olyan ami fizikailag védi a belsőt. CST Salvot vettem rá. Természetesen az alacsony nyomás miatti felütés ellen ez sem véd! Így időnként nem árt a nyomást ellenőrizni.

Elküldve: 2019.08.16. 17:04 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@elad01: Azt meg kéne fognia, ha van benne elég folyadék és úgy forgatod, hogy oda is kerüljön. Mikor töltötték föl? Mert ezeknek azért van egy "lejárati" idejük, ami általában 1 év körül szokott lenni. Ettől persze még bírhatja tovább is, de ezt azért jó tudni!

Elküldve: 2019.08.16. 16:09 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@elad01: nem volt szerencséd. :D Nekem sem. Másnak meg igen. :)

Elküldve: 2019.08.16. 14:41 elad01 

  • elad01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

@Makky:

"Persze csodákra nem képes. Minden lyukat nem tud ez se megfogni, "

Mint írtam 1 tüske de akkora hogy nagyító kell hozzá.... ha ez is sok akkor...

Elküldve: 2019.08.16. 14:40 elad01 

  • elad01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

@rcs2003:

"Ugyanakkor sokan vannak akik boldogan használják sokáig és elmondásuk szerint a defekt fogalmát is elfelejtették már..."

A trekkingembe 5 éve töltöttek és azóta nem volt defekt...vagy ha volt is észre se vettem.

ezért gondolom hogy ebbe bele se töltötték....

Elküldve: 2019.08.16. 13:33 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@elad01: Nyilván a keréknek forognia kell közben, hogy a folyadék odaérjen, ahol a lyuk van. De, ha valóban van benne folyadék és a lyuk alsó állásban van, akkor ott látni kéne kijönni löttyöt, amíg nem tömíti el. De nem biztos, hogy zöld! Van fehér is például! Egyébként meg valóban nehezebb lesz érezhetően. De úgy is megnézheted, hogy kiszeded a szelep beljesét és óvatosan megpróbálsz egy kicsit "kiönteni" belőle. De ne sokat, mert akkor hiába rakták bele! :) Nekem egyébként bevállt. Persze csodákra nem képes. Minden lyukat nem tud ez se megfogni, de a kisebbekkel elég jól el szokott nekem bírni.

Elküldve: 2019.08.16. 13:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

A defektgátló folyadék a kerék forgása közben tömíti el a lyukat, ahogy a folyadék kicsapódik a külső falra és érintkezik a lyukkal. Ha csak kiszúrod a gumid valamivel és otthagyod, természetesen leereszt rövid időn belül. Ha az oldalfalat szúrod ki, akkor is le fog ereszteni mert oda nem jut el a defektgátló folyadék forgás közben. Ha a felni oldaláról lyukad ki a belsőd bármilyen okból, akkor is le fog ereszteni, mindegy mit csinálsz vele.

Vedd ki a belsőd és mérd meg. Ha nehéz, van benne lötty. Nekem egy montis belső önmagában ~200gramm. Ha lötty van benne, akkor igencsak 300 körül van. Nem tudom neked milyen gumid van, egy outiba való pl. sokkal könnyebb.

Alapvetőn a folyadék nem arra való hogy kilyukad a belsőd és még évekig használhatod gond nélkül, ezt a hasznáalti utasításokban is le szokták írni. Hivatalosan arra elég hogy hazaérj anélkül hogy leeresszen teljesen. Nekem negatív taspztalatom van, nem működött a dolog. Többször lapult le alattam már a töltött gumi, minden tele volt kívül-belül folyadékkal és a lyukon közben vígan szökött a levegő. A szelepet bezzeg azonnal eltömíti ha úgy fordítod véletlenül... :) Ugyanakkor sokan vannak akik boldogan használják sokáig és elmondásuk szerint a defekt fogalmát is elfelejtették már...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!