Váltó beállitás

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2013.04.12. 20:49 geri998 

  • geri998 avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 98
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Az egyik bicón 7 sebességes hátsó váltó van,na most a láncfeszitó felső görgőjének helyzetét beállitom a legkisseb és a legnagyobb lánckerékhez,de ha eggyel lejjebb váltok akkor a láncfeszitő oldalához hozzáér a lánc de ha visszaváltok a legnagyobbra akkor ott jó most hogy állitsam be? A válaszokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2013.04.16. 12:58 hunszalay 

  • hunszalay avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

tavaly vásároltam a lányomnak egy használt trek montit 8-as acera váltó van rajta de hátul csak 7-es a sor. Néha olyan problémát produkál, hogy a váltókart hiába nyomom előre nem vált feljebb "megugrik" a kar elmegy a végállásáig és nem tudom már tovább nyomni... Van valakinek ötlete mi lehet a baj: - a váltóbovden megakad... - a váltókar a kormányon megkopott.. - ... Előre is köszönöm a segítséget!

Elküldve: 2013.04.13. 07:47 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

Eloszor is enged ki a bovdent (ne legyen spanolva, azt hagyd kesobbre) valts a legangyobb fogaskerekre (elol a legkissebb) allisd be a csavarral hogy hatulrol belenezve a valto sikban legyen a fogaskoszoruval, tehat az elso jo, valts szepen lefele egyesevel, 3-asnal elol tedd a kozepso tanyerre majd hatul johet 3-4-5, 5-nel tedd elol a legnagyobbra, hatul 5-6-7, igy nem valtasz keresztbe. altalaban ha a legnagyobb es legkissebbnel beallitod a ketto kozott jol megy a valtas, neha kicsit kell a bovdent fesziteni. ha nagyob nem megy a valto hogy hogy megnyult a bovden es erdemes cserelni.

Elküldve: 2013.04.12. 22:42 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Ne válts keresztbe, ha hátul a nagy fogaskeréken van, elől válts kicsire, ha pedig hátul a kis fogaskeréken van, elől válts a nagyra, így nem szabadna beleérnie a láncnak az első váltódba.

Elküldve: 2013.04.12. 22:01 geri998 

  • geri998 avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 98

igen a kanálról beszélek,a H és L csavarokkal állitottam be a kanál felső görgőjének helyzetét,de ha egyet lejjeb váltok akkor a fogaskerék és a görgő nincs egyvonalba de a legnagyobb fogaskerekn minde jó most kicsit érthetőbb? bocsi

Elküldve: 2013.04.12. 21:04 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@geri998: Hűha!Ezt próbáltam értelmezni, de nem nem ment a kódfejtés . Mit nevezel láncfeszítőnek ? A kanál a láncfeszítő te az átdobó terelőjével kevered sztem. Ugye?

Elküldve: 2013.04.12. 20:51 memoart 

  • memoart avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Szerintem ezzel a problémával zavarba hoztál.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!