Van minőségbeli különbség '09-es vagy '12 Shimano Deore XT között?

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2012.10.10. 23:01 Dózer-S 

  • Dózer-S avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Van minőségbeli különbség egy 2009-es vagy 2012-es full XT felszerelés között? (fék, váltó, hajtás, stb., tehát teljes felszerelés) Hallottam olyat is hogy a 2009-es még strapabíróbb meg olyat is hogy ahogy telnek az évek egyre jobbak a termékek ezáltal az újabb a jobb. Ha jobb az újabb modell, akkor egy teljes szettnél kb. mennyivel érhet többet a fiatalabb felszerelés? (mind a kettő alig használt, újszerű)

Elküldve: 2012.10.15. 08:46 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Dózer-S: személyszerint többre tartom a Cube-ot, mint a Meridát, úgyhogy üdvözlöm a döntést. Egyébként mindegy melyik mellett döntöttél, ezen a szinten már egyikkel sem valószínű, hogy komolyabb hiba lenne, amitől ne lennél elégedett velük.

Hátszelet!

Elküldve: 2012.10.12. 20:36 Dózer-S 

  • Dózer-S avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Krupcheck: Köszönöm! Aztán közben már pontot tettem a végére: Cube Tonopah SL '09 lett a befutó a Merida 3000D-vel szemben. Remélem jól döntöttem. :)

Elküldve: 2012.10.12. 16:27 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Vegyesen használok alkatrészeket a két szettből, szerintem mindkettő jó, és hozza az XT minőséget -kivéve agyak terén, ott inkább visszafelé léptek sajnos. A fék a régiből is bitang jó volt, a kezdeti szériákkal volt talán baj, bár nekem olyan volt (amiről beszélsz a 2009-es, az igazából 2008-as modellév, nekem 2007 végi, tehát előszériás volt a fékem).

A 2008-as fék szerintem szebb, de a '12-es (számomra) jobban kézreáll, és erősebb is- de azért a régire sem volt panaszom, nem emiatt cseréltem, csak a csöve volt rövid, és jobban megérte lepasszolni-újat venni.

Váltás terén én ragaszkodtam a 2008-as szetthez, mivel nem szerettem volna 10-es rendszert. Rosszabb a 10-es sártűrése, elvileg jobban nyúlik, stb- de teszem hozzá, ugyanígy álltak anno a 9-es rendszerhez is mikor leváltotta a 8-ast. De nekem elég a (2x)9, felesleges sztem a 10.

Hajtás illetően már a 2004-es is elég merev volt, azt cseréltem 2012-esre, én nem érzek különbséget.

Tény és való, hogy már közel nem olyan filozófia szerint készülnek az alkatrészek, mint anno (talán) '82-ben, mikor kijött az első szett, de ma már semmit nem az örökkévalóságnak szánnak. Mai szinten azonban az XT az XT, így 4-8 év távlatában nem fogsz nagy különbséget találni.

Elküldve: 2012.10.11. 07:21 Dózer-S 

  • Dózer-S avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@lasali: Köszönöm!

Egyik sem Shadow kivitel. És a teljes képhez: trekkingről van szó és átlagos/túrázgatós felhasználásról, nem pedig MTB-ról és állandó hardcore nyúzásról! Fék: egyedül itt van különbség: a 2009-esen Deore XT 180/160-as fék van, a 2012-esen meg Magura MT2. Cube Tonopah SL 2009 vs. Merida Crossway 3000-D 2012 a 2 versenyző egyébként.

Elküldve: 2012.10.11. 01:35 lasali 

  • lasali avatar
  • versenyző
  • hozzászólások: 3

Jah és még az kérdéses, hogy tárcsa fékről van-e szó? Mert abban lehet érdemi különbség még. 770 es sorozat tárcsa fékeiről lehet hallani rosszat, 2012 esről nem tudok sajnos semmit, túl új még, ha tárcsa fékes a két szett, akkor a fékeknek járj utána.

Elküldve: 2012.10.11. 01:32 lasali 

  • lasali avatar
  • versenyző
  • hozzászólások: 3

@Dózer-S: Mióta megjelent az első XT szett, azóta romlik a strapabírása, annál silányabb az egész. De a 2009 es meg a 2012 es közt nincs akkora különbség ilyen téren. Így nem ilyen szempontok alapján kell döntened. Hanem pl.. ->> A 2009 es elvileg 9 sebességes, míg a 2012 es már 10 sebességes. A 10 sebességes jobban kopik, érzékenyebb a finom beállításra, és a koszra. Dönts el hogy neked ez fontos -e.. Létezik mindkét szett Shadow, meg nem Shadow hátsó váltóval , a shadow hátsó váltó végre hozott egy kis fejlődést a shimano hátsó váltóknál, ha esetleg valamelyikhez nem az járna, akkor érdemes a másikat választani a shadow-al.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!