Van olyan lánckenőanyag amely tényleg ellenálló porral szemben?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.01. 13:00 SQUAD 

  • SQUAD avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Tudom, nincs az az olaj amelyik nem szedne fel szutykot,port, de azért mégis érdekelne, hogy van e estleg valóban olyan amely taszítaná a szennyeződést. Jelenleg egy weldlite tf2-t (http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=78591) használok, amely használata után tekerek egy pár km-t és nyakig poros az egész hajtás-lánc! Köszönöm előre is a válaszaitokat! Üdv.

Elküldve: 2012.09.01. 21:50 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@SQUAD: Mint lentebb írták sajnos mindenképp rakódik por rá a láncra,én a munkahelyemnek köszönhetően speciális húzó olajat használok:MORNOP 80,mondjuk bolondnak néznek de én 100 Km-ént fültisztító pálcikával olajozom ezzel a láncomat-mivel hígabb olaj ez-és gyorsan szétterjed a lánclapok-csapok között-a felesleget pedig letörlöm ennyi,de mindenképp koszos lesz a lánc-már csak azért is mivel hajtás hatására felmelegszik és kijön a kenőanyag a lánc külső felére-meg a súrlódás hatására is elszíneződnek a kenőanyagok!

Elküldve: 2012.08.01. 14:09 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@SQUAD: A MOTIP száraz PTFE aeroszol nem vonzza a port. Olaj helyett illékony oldószereket és teflon port tartalmaz. Utóbbi az oldószer elpárolgása után száraz kenést biztosít. Hátránya ennek a szernek, hogy egyrészt drága, másrészt nem tartós. Nagyjából 60 kilométerenként kell vele permetezni a láncot. Hosszabb túrára viheted magaddal a palackot. Egyszóval drága és kényelmetlen. Egyébként a vitrinben tartott láncra is rakódik némi por, ez elkerülhetetlen.

Valamivel tartósabbak a viaszos lánckenő permetek (többnyire motorosoknak kínálnak ilyet). Persze kevéske por a viaszra is ragad.

Elküldve: 2012.08.01. 14:03 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

igazából szerintem nincs,talán teflonos olajok valamivel kevésbé szedik össze.....

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!