Van valakinek tapasztalata Ideale montis sisakkal?

Linkelt termék: Ideale
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2012.02.19. 15:57 peter1001 

  • peter1001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Főleg túrázni és városban használnám. Kényelem? Szellőzés? Izzadtság elvezetés? Tartósság? Köszi !

Elküldve: 2013.10.17. 13:42 Sosi81 

  • Sosi81 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 1

Nem akartam új témát indítani, ezért ide írok. Van valakinek tapasztalat az alábbi sisakkal kapcsolatban: http://www.bikecorner.hu/webshop/kerekparos-ruhazat/force-hal-sisak-detail Ahogy elnézem van rajta bogárháló, kellő mennyiségű szellőző nyílás, kettő cserélhető napellenző. Mindez 4600 Ft-ért. Eddig Giro Indicátort szerettem volna venni , majd rábukkantam erre a sisakra. A Giro 2x annyiba kerül és nem tudom van e ekkora minőségbeli különbség vagy csak a nevet kell megfizetni?

Elküldve: 2013.03.31. 23:17 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336: köszi. Talán a Riftet venném Giróból, az az már ezres nem oszt, és valamiért csak drágább alapáron 3-mal. Vagy amelyik elsőre kényelmesebben áll a fejemen. Kinézetre nagyon egyformák, mindkettő tetszik. Talán a BBB Jaya a legszebb, de az ára már határeset, és Dabason se járok minden nap. :D Máshol meg még drágább.

Elküldve: 2013.03.31. 23:02 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@perelli: Indicatorom van. Könnyű, jól szellőzik, jól beállítható a fejre. A szivacsok vastagsága hagy kívánnivalót, de alapvetően kényelmes viselet folyamatosan több órán keresztül is (3-4 óra után már kicsit kényelmetlen - de 10 perc pihenő a fejnek elég).

Elküldve: 2013.03.31. 20:44 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ha már itt szóba került a Giro Indicator, akkor itt kérdezem meg, új topik helyett. 10 ezer körül keresek sisakot, de egyáltalán nem ismerem őket, csak hogy melyik tetszik. 9-ért van az Indicator, és csak egy ezressel drágább most akcióban a Giro Rift, illetve nagyon tetszik a BBB BHE-28 Jaya, azt láttam 11500-ért. Kb. ennyi lenne a Carrera Hook is, de azt csak Ebayen találtam. Lehet itt nagyobb minőségbeli különbség, vagy azt vegyem, amelyik a legjobban tetszik vagy illik a fejemre? Tippek? :)

Elküldve: 2012.02.19. 18:16 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@peter1001: nekem Giro Encinalom van, ha jól tudom, az Indicator annak az utódja. Előtte egy alap, Prowheel bukóm volt. A védelmét illetően abban sem kételkedtem, jó masszív volt, de a kényelmet (ami főleg egész napos használat során dől el) illetően ég és föld a két sisak. Nem mellesleg a Giro kinéz valahogy, és lehet hiú vagyok, de ha már a fejemre borítok valamit, az nézzen ki normálisan.

Szóval ilyen szempontból szerintem megéri a Giro. A bukónak az a dolga, hogy a fejen legyen. Ha ronda és égő, ezért nem veszed fel, vagy belefősz, és eleged van belőle és leteszed, akkor hiába volt olcsó, kidobott pénz. A másik meg hiába volt drágább, ha használod, megérte (arra meg ne kerüljön sor, hogy "működnie" kelljen).

Szóval szerintem megéri akár 3x annyit adni egy minőségi sisakért, amit egyszer megveszel, és annyi.

Elküldve: 2012.02.19. 18:08 peter1001 

  • peter1001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@veszigeri: A másik amelyikkel szemezek az a Giro Indicator. Az 3x ennyibe kerül, nem tudom megéri-e ez az árkülönbség. Ez a típus (ideale) jól néz ki, kérdés hogy mennyire kényelmes. Egy egésznapos tekerés során az az igazi, ha szinte észre sem veszem, hogy a sisak fejemen van.

Elküldve: 2012.02.19. 17:53 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Pont ezzel a típussal nincs, de ezek az "olcsóbb" bukók mind 1 kaptafára mennek. Van egy erős hungarcell test, kívülről valami műanyag ráolvasztva, belülről meg egy alap párnázás, és valami méretállítási mechanika. Szerintem nem lehet túl rossz. Én egy Mango bukót használok(http://ebike.hu/termekek/ruhazat/sisak/normal/13520+mango+09+zelo/), én nagyjából meg vagyok vele elégedve. A szellőzése jónak mondható, de nyáron 40C-ban tűző napon semmilyen bukóban nem lesz normális hőmérsékletű a fejed. Egyedül amit az enyémből hiányolok, az a rovarháló, de látom amit venni akarsz, abban van, és az tényleg nagyon jó dolog, pláne tavasszal terepen, ahol sok a bogár. Szerintem laza túrázásra, városba bőven elég egy ilyen bukó. Terepre, már nem biztos, hogy mennék egy ilyenben, de még mindig jobb mint a semmi, sőt...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!