VDO X2-t mennyira zavarná a pulzusmérő, és a mobil eszközök?

Linkelt termék: VDO X2
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2012.01.10. 10:32 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Van egy analóg jelátviteles pulzusmérőm is. Kérdés, hogy ennek az analóg jelátvitele mennyire gerjedne egy teljesen más gyártmányú eszközzel - nevezetesen a pulzusmérővel? Illetve mobiltel bekapcsolt GPS-szel, adatforgalommal mennyire zavarná az órát a működésben?

Köszi előre is a válaszokat.

Elküldve: 2012.01.12. 12:55 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@johnny336: Hogy a vicc csattanóját idézzem: "milyen kár, pedig még mennyi jó ötletem lett volna". Máskülönben egyetértek. A vezeték nélküli készülékekkel több gond van. A vezetékes "egyetlen" baja, ha elszakad a madzag. Ezért vásárolom kettesével a sebességmérőket: ha meghal az egyik, van másik...

Elküldve: 2012.01.12. 11:51 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@XCode: köszönöm a választ. Már megoldottam a kérdést, vezetékes km-órát vettem, több okból is. A kinézett VDO X2-re maximális 60 cm távolságot adnak meg, a jeladó-computer kommunikációra. Tengelytől stucniig mérve 65 cm a kerékpár - "légvonalban", jelenleg 80mm rugóúttal rendelkezik a teló. Nem akartam kockáztatni, hogyha veszek egy 100-as telót, esetleg vázat cserélek, akkor gond legyen. Tudom, nem tengelyhez tesszük a jeladót, de nem akartam kockáztatni, hogy 58 centire legyenek egymástól az egységek, és szakadozzon a vétel. A másik ok: feleannyiba került a vezetékes, ugyanazon tipusból :D

Elküldve: 2012.01.12. 10:47 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

VDO sebességmérők ügyében nem vagyok illetékes, sosem volt ilyen készülékem, de általánosságokat írhatok. Talán az is segít.

A vezetékes jelátvitelt rendszerint csak nagy teljesítményű eszközök képesek megzavarni, olyanok, amelyek a sebességmérő áramkörében legalább 1 V körüli feszültségimpulzust tudnak gerjeszteni. Ekkora teljesítményre leginkább generátorok, villanymotorok képesek, megfelelő közelségben. Többször próbáltam a sebességmérőmet megzavarni, telefont, helymeghatározó készüléket, WIFI antennát közelítettem hozzá, fütyült rá.

A vezeték nélküli jelátvitel jóval érzékenyebb: az alacsony jelszint miatt. Bármilyen hasonló frekvencián üzemelő készülék interferenciát okoz a sebességmérő vevőegységében. A széles sávban sugárzó eszközök (pl. szikrázó érintkezők, gyújtótranszformátor) is zavarnak. A közeli "adók" elnyomják a sebességmérő jeladója által kibocsátott jelet, és összezavarják a vevőt, amitől az persze megbolondul.

Nagyon valószínű, hogy két vezeték nélküli mérőeszköz ugyanazon a bringán nem fogja szeretni egymást, habár a gyártók egyedi kódokkal gondoskodnak a jelek elválasztásáról. A vezetékes és a vezeték nélküli egység viszont alighanem megfér együtt. A fő gond a telefon és hasonlók, ezek a vezeték nélküli jelátvitelbe biztosan beleszólnak.

Elküldve: 2012.01.10. 10:33 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

A kérdés ugyanígy vonatkozik általánosságban az analóg jelátviteles wireless órákra is.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!