Velotech kormánytáska #2

Linkelt termék: Velotech kormánytáska #2
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2014.05.11. 19:58 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Kormánytáska vásárlás előtt állok. Van valakinek tapasztalata a konkrét termék, vagy legalább a márkával kapcsolatban? Itt az oldalon nem sok vélemény van, se a márkáról, se általában a kormánytáskákról, és Google barátom se segített valami sokat.

A Vaude Discover Box táskáján gondolkodok még, viszont az árban lényegesen drágább, mint ahogy minden más hasonló adottságokkal bíró neves gyártó terméke is. Ugyanakkor pont emiatt gyanús a Velotech táskája.

Esetleg tudtok javasolni más megbízható, a kívánalmaimnak megfelelő kormánytáskát? Amik számomra fontosak:

  • anyagában vízálló legyen;
  • merev oldalfalakkal rendelkezzen, főként egy kb. 1,5kg-os tükrös gépet tartok benne, ne húzza le, láthassam az átlátszó térképtartóba elhelyezett papírt menet közben. A mostani táskám sajnos nem elég merev;
  • gyors rögzítésű legyen;
  • a kormány felől legyen nyitható

Elküldve: 2015.09.02. 11:54 amagonia 

  • amagonia avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Ha megvetted, vagy van még valakinek, egy véleményt írnátok róla? Én is ezt néztem ki.

Elküldve: 2014.05.12. 22:07 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@VodkaTam: Nem ismerem a táskát, de szerintem nem lehet túl merev, meg én a rögzítésére nem bíznék egy DSLR-t.

Elküldve: 2014.05.12. 21:44 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@sandorp9: Rendelni fogom (senkinek, sehol, semmi nincs raktáron manapság), de személyesen veszem át. Amennyire lehet kipróbálom, megtaperászom, viszont ott hiába rakom bele a fényképezőt, és emelem meg, azért igazán bringára szerelve derül ki.

Talán a jövő héten kiderül.

Elküldve: 2014.05.12. 21:13 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@VodkaTam: amit nem kínában csinálnak, az a hamisítvány :D Viccet félretéve; ha van lehetőséged a boltban kézbe fogni, akkor nincs mit veszítened, azt hittem rendeled. Amúgy a Velotech is olyan szerintem, mint az XLC, az Acor, vagy a Longus, stb., hogy egy helyen csinálják őket, csak más van rámatricázva... rengeteg olyan kiegészítőt/alkatrészt láttam, amik ugyan úgy néztek ki, csak más volt a felirat. Ezek között volt pl. márkásabb is, és mégis ugyan abból az anyagból készül, ugyanúgy nézett is ki csak drágább is volt...

Elküldve: 2014.05.12. 16:11 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@sandorp9: Azért nehéz dönteni, mert erről a táskáról egyáltalán nem találok véleményt sehol, és a Velotech egyéb cuccairól sincs túl sok. A hivatalos leírás alapján szimpi, de ott nyilván csupa jót írnak. Az a kevés vélemény, ami a márkáról fellelhető, az többnyire pozitív, ugyanakkor épp a merevségére panaszkodik valaki itt az oldalon az egyik csomagtartó táskánál. Ha nem számítana a pénz, akkor megvenném a Vaude-t, abban valószínűleg nem csalódnék. Sajnos azonban számít. Ennek a táskának a legfőbb előnye a hátránya is, mégpedig az ára. Egyfelől persze jó, hogy ennyire olcsó, de ez némi kétségeket is felvet bennem. Többször szívtam már meg, és a végén mégis vehettem meg a drágábbat, mellette meg buktam a gagyi termék elpasszolásán, már ha sikerült nagy nehezen. Nyilván töredék áron is lehet valami közel azonos minőségű (néha akár még jobb is), mint a márkás társaik, rengeteg kínai utánzat ilyen, nem költenek fejlesztésre, egyszerűen lekoppintják a nagyokat, esetleg az apróbb hibáikat kijavítják, emellett a márkát sem kell megfizetni. Ilyen termékekkel sokat lehet spórolni, de bukni is.

Mivel úgy tűnik senki nem téved erre, akinek a konkrét termékkel tapasztalata lenne, a többiek pedig magáról a márkáról jó véleménnyel vannak, valószínűleg megkockáztatom. Az üzletben amennyire tudom megtaperászom, aztán lesz ami lesz.

Elküldve: 2014.05.12. 13:37 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@VodkaTam: a Velotech sok kiegészítőt csinál (vagy adja a nevét), a lámpái is egész jók (nekem az is van), inkább a közép és alacsony "pénztárcájúaknak" készít terméket, viszont szerintem nem rosszak. Vannak drágább termékek talán jobbak is (de van ahol csak a márkát kell megfizetni), ezt Neked kell eldöntened...

Elküldve: 2014.05.12. 13:27 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@sandorp9: Így van, ha nagyon rákezd, akkor menekülés szokott lenni, meg amit lehet (kell), azt letakarja az ember. A hátsó táskám sajnos alapól nem vízálló, külön esővédő huzat tartozik hozzá, mint ahogy hozzám is :) Viszont kormánytáskából már alapból vízállót szeretnék, na persze ha most vennék, akkor hátulra is olyant vennék. Nem is annyira a vízállóság érdekelt, írják, hogy az, az anyag tulajdonságaira rákeresve is mindenhol annak írják. Persze gyakorlati tapasztalatok e tekintetben is jól jönnek, de legjobban talán a merevsége érdekelne. A mostani kormánytáskámnak egy vékony műanyag lap van a hátsó felén, és az oldalán is, így a fényképező súlya lehúzza az egészet, merevítésről szinte nem is beszélhetünk. Emellett maga a rögzítés se valami masszív. Erről azt írják, hogy merevített oldalak, meg PE erősítéssel. A leírás szerint minden szép és jó, talán egy pár centivel lehetne nagyobb, de ez legyen a legkevesebb. Viszont nem sokat tudok a márkáról, és más nevesebb gyártók hasonló táskái 20000 Ft felett kezdődnek, míg ez csak 6000 Ft körül van.

Elküldve: 2014.05.12. 12:33 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@VodkaTam: nekem Velotech váztáskám van a városi lótifutin, áztam meg már párszor, de a pénztárcám és a kulcscsomóm száraz maradt. Szerintem nagy esőben úgy sem túráztok, ha meg túra közben ér az eső, akkor az első menedékbe úgyis bebújtok, addig kibírja.

Elküldve: 2014.05.12. 10:45 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

Itt is van egy kis olvasnivaló a Cordura-ról: users.atw.hu/pmcairsoft/wiki/wiki_pages/cordura.pdf http://enduraruha.hu/anyagok

Elküldve: 2014.05.12. 10:36 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@hefi: Ezt írják hozzá: Anyaga: vízálló cordura. Ugyanez az anyaga pl. A Vaude Drybag teljesen vízállónak mondott zsákjának is: http://munkavedelem.nomadsport.eu/termek-43559/vaude-drybag-cordura-light-4l-es-vizallo-zsak/ Ez alapján is, meg a fent említett leírás szerint is én úgy értelmezem, hogy teljesen vízálló. Persze a két márka között a gyakorlatban lehetnek minőségbeli különbségek, épp ezért lennék kíváncsi a valós tapasztalatokra.

Elküldve: 2014.05.12. 09:29 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@VodkaTam: láttam itt a fórumhoz csatolt terméknél is, de továbbra sem vízálló.

Mondjuk a hazai esők 99%-át kibírja, de a te kérésed ez volt: "anyagában vízálló legyen;"

Elküldve: 2014.05.12. 09:20 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

Elküldve: 2014.05.12. 08:21 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@VodkaTam: a Velotech szerintem nem vízálló

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!