Vigyázat Óbudán !

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2017.06.23. 13:14 pajszi73 

  • pajszi73 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Beindult az igazi jó idő, és beindult a pénzgyűjtés az óbudai közteresek által. Mindenki vigyázzon aki Óbudán a Flórián tér közelében teker, mert ahol tiltó tábla van, ott lehet egy "kedves" közteres, aki eléd ugrik és ha kell rendőrt is hív rád, plusz kinyomtatja szemrebbenés nélkül a 30 ezres csekket, ahogy én is megkaptam a minap egy 10 méteres szakasz miatt, ahol egyirányú út van (Flórián téri OTP előtt). Ez szerintem egy rohadt szemét dolog, hogy direkt a bicajosokra utaznak, és így növelik az állami bevételeket. Ugyan annyit fizetek egy behajtásért, mint az autós.... azért szerintem kellene némi különbséget tenni, nem? És még kampányolnak a köcsögök, hogy járjál melóba bicajjal, és ne szennyezd a környezetet, arra nem gondol, hogy nem akarok az autók között menni, és esetleg ezért szegem meg ezeket az iszonyatos szabályokat.....

Elküldve: 2017.07.10. 22:16 Snec 

  • Snec avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

hát, ha kiugrik elém, akkor elég merész, mert minimum 20-al megye, mondjuk ritkán a járdán, de néha előfordul, hogy az aluljáróban megyek át

Elküldve: 2017.06.27. 09:26 pajszi73 

  • pajszi73 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@sziklánülö: Vigyázat a Flórián aluljáróban és a Tímár utcai felül járón is! ott is lesbe szoktak állni.....

Elküldve: 2017.06.26. 21:01 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Arra emlékeztet a dolog, mikor a behajtani tilos tábla a fa lombja mögött volt, mindenki arra ment autósok is, és végig büntettek minket a háztömb végén a rendőrök. Fizettem 500 forintos bírságot csekken fagyipénzből és kidobtam a papírt hogy a szüleim meg ne tudják. Ez olyan 20 évvel ezelőtt lehetett. Még kis BMX bicivel jártam a várost. Úgy látszik a hatósági személyek viselkedése nem változik. Meg azóta is foghatod a fejed ha szabályosan akarnál menni, már ha nem takarja semmi a táblát.

Azt bezzeg senki nem látja, mikor tolnánk át a zebrán a bicit, 2 autós megáll, a harmadik mögöttük meg kivágódik és beelőzi a megállt autókat miközben elindulunk. Tegnap volt, nem Pesti vad forgalom, vidéki vasárnap délutáni csendes főútvonalon lévő zebra.

Elküldve: 2017.06.26. 14:23 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

Heti szinten járok arra felé,és mindig az OTP előtt rövidítek.Eddig még nem volt gond,de innentől figyelek.A közterületesnek bármit is elmagyarázni,az csak kidobott idő.Volt már több "párbeszédem" az "urakkal"Semmit nem értenek az őket körül vevő világból.Büntetni,beugatni,lesből támadni.Ők már csak ilyen "fajták".Gyerekszoba nélkül felnőni,8 általánossal,esetleg egy esti,2 éves érettségivel nem egyszerű bukónak lenni...Tisztelet azon kevés kivételnek,már ha van.Kösz,hogy megírtad,figyelünk,osztjuk.

Elküldve: 2017.06.26. 10:21 pajszi73 

  • pajszi73 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@OKdoki: igen, erről a térköves szakaszról van szó. amúgy láttam hogy másnap is ott vadásztak....sikerrel. Én pont azért jártam arra, hogy azt a rövid szakaszt se keljen a Miklós- Polgár utcán menni az autók között. most már ott megyek, jó tanuló pénz volt:( menet közben egy kérelmet írtam a köztereseknek, hogy engedjék el, vagy csökkentsék a bírságot....kíváncsi leszek mi lesz belőle. sok jóra nem számítok. ha alakul valami megírom. addig is szabályokban gazdag km-t mindenkinek:)

Elküldve: 2017.06.26. 10:15 pajszi73 

  • pajszi73 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@Knight_: szia, igen jött a rendőr is, de volt csengőm és prizmám is, de ezt ő nem is nézegette, csak a közteresnek támasztotta alá az igazát.

Elküldve: 2017.06.23. 19:53 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Ja, egy szempontot még nem is említettem. Mondhatod, hogy nincs jogosítványod, mivel ez még nem kell a biciklizéshez. Erre persze mondhatná, hogy "de a behajtani tilos táblát csak ismered"? Persze! Csakhogy ez a tábla a Te értelmezésedben nem erre a letérkövezett útszakaszra szól, hanem a fő útpályára. Ha nem így van, az sem számít, nem kell közlekedés tervező mérnöknek lenned. Ez egy zavaró jelzés. Ugyanis, aki innen ki akar fordulni, annak illik nem csak a kötelező haladási irány táblát kitenni (ami egyébként kint van a Goggle szerint), hanem egy behajtani tilos táblát rögtön a kanyar elé. Na, ez pont ott van, mivel csak ez az egy oszlop van a közelében (azaz itt kettő táblánk kéne lennie, jól elkülöníthető módon).

Elküldve: 2017.06.23. 19:46 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Tehát, ha jól értem itt történt az eset? https://goo.gl/maps/UHtTxQxCksM2 Azaz, Te a járdán érkeztél a tér sarka felől? Honnan? Abból a sarok háztömbből? De mindegy is! Odakeveredtél. OK! Meg mondod a közteresnek, hogy Te nem vagy ismerős errefelé és a járdán érkeztél, amelyik elégé kihalt, illetve nagyon széles is, ott a sarki irodaháznál, majd hirtelen feltűnt ez a tábla, ami az OTP parkolóját védi ebből az irányból, de járda meg leszűkült, 1 méter 20 centire, ráadásul ki-be járnak az OTP-ből az emberek és Te megijedtél, hogy lelépnek eléd. Ezen az utcán elenyésző a forgalom, csak jóindulat kérdése, hogy ezt belássa a közteres. Lehet, hogy az nem volt meg, ekkor sajnos bele kell állni a vitába, ha nem akarsz ott rögtön fizetni. Lehet, hogy később ez drágább lesz, de akár be is jöhet. Szóval, a KRESZ kimondja, hogy akár a járdán is biciklizhetsz (10 km/h-val, de ezt mérje ki valaki), ha az útest erre alkalmatlan. Itt, konkrétan alkalmatlan a fő útpálya. Igaz ez az a hely, ahol a járda is alkalmatlan (nyilván ez a szemétség ebben). Vagy azt mondod, hogy a járdán jöttél, csak egy eléd lépő miatt le kellett ugratnod, és épp vissza akartál ugratni, amikor megállított. Itt persze majd a bíróságon kell egy értelmes embert kifognod, de közel sem lehetetlen. Vagy beleállsz a tényekbe és elmondod, hogy nem volt biztonságos a járda sem, így úgy döntöttél, hogy a forgalom mentes parkolón fogsz átkelni, aminél még az sem opció, hogy tolod, mivel úgy szélesebb felületet mutatsz egy épp a parkolóba érkező autónak és még hosszabban is tart míg átérsz. Na, ilyet esetleg meg lehet nyerni a bíróságon, de számíts rá, hogy több, mint egy év és egy csomó hercehurca. Egyéb opció, nem használod ezt az útszakaszt. Tudom mit beszélek, mert én is sűrűn megfordulok ott és még soha sem jutott eszembe, hogy arra menjek, mindég a Miklós utca-Kórház utca-Polgár utca szakaszt választom. Ha csak nem ott laksz vagy dolgozol, akkor erre felesleges jönni. De ha kifizetted, már nem bosszankodj! Ez legyen a legnagyobb problémád az életben! Máskülönben igazad van, ez nettó bunkóság. Senkit nem veszélyeztettél és nem is voltál zavaró. Ha gyalog mentél volna meg sem tud büntetni. De hát ilyen az élet!

Elküldve: 2017.06.23. 19:18 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Hol van az a Flórián tér, az OTP előtt? A Tavasz utcára gondolsz? A négysávos útszakaszra a híd felől és a buszpályaudvar irányából? Amelyik majd egyenesen átmegy a Flórián téren, illetve rá lehet kanyarodni a Szentendrei útra? Ezen jöttél szembe? Pontosíts, kérlek.

Elküldve: 2017.06.23. 18:47 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@pajszi73: Én úgy tudom, hogy a közteresek által beszedett pénz az önkormányzat bevétele. Persze ez téged nyilván nem vígasztal :S. Ha rádhívja a rendőrt, akkor meg gondolom kaphatsz a csengőért meg a prizmáért is, hogy mindenki örüljön.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!