Vintage hajtómű csere

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2022.05.03. 07:38 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 244
Témaindító hozzászólás:

Jelenleg egy Shimano Tourney TX30 vintage hajtóműm van, ami három lánctányéros szegecselt. Nemrég lett átépítve a vázba, de nem tudtam, hogy van benne egy nyolcas, így tekerés közben kicsit imbolyog. A fogak nem voltak kopottak, ezért nem vettem sajnos újat a vázba. (Egyszerűbb lett volna, akkor ahhoz lett volna igazítva a monoblokk tengelyhossza). A kérdésem az lenne, hogyha nem akarom az egy hetes monoblokkot fölöslegesen cserélni, akkor hogyan lehetne ugyanolyan méretű Shimano hajtóművet találni? Ha jól sejtem, akkor talán az utódja a Tourney TX301 lehet. A hajtás 3x7-es (városba bőven elég).

Gondolkodom a normálisabb hajtómű melett is akár, SunRace cserélhető lánctányéros változaton is, de nem sok cikket találni a kompatibilitásról, főleg ilyen 1990-es évekbeli hajtóműnél. Elég ha az ajánlott láncvonalat (47,5 mm) nézem vagy kell más adat is hozzá? A fogkiosztás az trekking 48/38/28.

Elküldve: 2022.05.05. 19:29 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 244

@Makky: Köszönöm a választ. Igazság szerint a legnagyobb 48 fogas tányért használom csak, próbaként mentem a 38-assal, de az túl pörgetős és lassú. Városban ez is bőven sok. Igazság szerint elég lenne nekem egy 1x6-os Tourney (RD-TY21-SGS vagy RD-TY22-SGS) is bőven, de akkor nem tudnék használni 48-as tányért. A maximum, amit elméletileg elbír a hosszú kanalas az a 40T. Így marad a 3x7-es Tourney TY.

A hajtómű tényleg bírná tovább is csak az a fránya 8-as ne lenne. A szerelő meg nemtörődöm volt és nem szólt, akkor vettem volna hajtóművet is rögtön (5-7ezer Ft), úgysem volt a vázhoz még monoblokk.

Elküldve: 2022.05.03. 16:21 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

A TX301 szerintem jó lesz. Annak valószínűleg ugyanaz a láncvonala. Ha más gyártót is nézel, akkor az is fontos, hogy JIS négyszög kompatibilis legyen. (Két féle négyszög szabvány van!) De én maradnék a Shimano-nál. Ezek már nagyon jók a régiekhez képest. Sokkal merevebbek már és olcsó is. Városba a cserélhető lánctányérral nem sokra mész, mert egy új nagyobb lánctányér magában simán többe kerül, mint egy komplett ilyen új hajtómű! Ráadásul, ha figyelsz a láncra is (cseréled, amikor kell), akkor egy ilyen hajtomű simán elmegy 40-50 ezer km-t is! Ha a nagyot használod többnyire, akkor akár még többet is!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!