Visító/nyikorgó tárcsafék

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2019.04.05. 21:22 Mikiasz 

  • Mikiasz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Van egy Tektro Auriga tácsafék szettem minden előjel nélkül éktelenül elkezdett visítani a hátsó. Ha finomabban fékezek akkor lassabban kezd visítani, ha erősebben azonnal. De olyan szinten, hogy én is megsüketülök tőle aki meg mellettem van az úton utcán megijed. Ez mitől lehet? Igazán egy agyagosabb sarazás után kezdte, de ha volt is ilyenem akkor idővel elmúlt. Cseréltem betétet, de ugyan olyan maradt (sőt rosszabb hangja lett) így visszatettem az eredetit. Lehet, hogy megégett a tárcsa? Azt miből lehet észrevenni?

Elküldve: 2019.04.29. 11:33 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@Mikiasz: igen, a műgyantának ez valóban hátulütője, és a fekete csík is arra utal, hogy felszívott valamit, és a műgyantából, pont a felszívás miatt, ki sem lehet csiszolni. Annyit tudsz még esetleg megpróbálni, hogy ha van denaturált szeszed, beáztatod egy ideig, majd utána megsikálod körömkefével/fogkefével és leöblíted tisztí vízzel, és/vagy esetleg ezt kombinálod szemcsés súrolószerrel. Jó esetben ezek egy kicsit kifelé is fogják oldani a gyantából, és valamennyit lehet rajta javítani. Mondjuk, ha tudsz valakit, aki használ ultrahangos kádat, akkor azzal tudsz legjobban célt elérni

Elküldve: 2019.04.28. 20:34 Kamis 

  • Kamis avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 14

@Mikiasz: szia. Szerintem semmi extra nincs azzal hogy befujtad a tarcsat. Nekem is előfordult hogy ráment valami azután visitott vagy csúszott. Az a baj hogy a mugyanta megszivja magat az anyaggal. Probald meg azt is megcsiszolni vagy vegyél új betétet.

Elküldve: 2019.04.28. 20:19 Mikiasz 

  • Mikiasz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

Köszi a tippeket. Sajnos mint kiderült az egyik korábbi szerelésnél csavarlazítót tettem a tárcsára (összekevertem a flakonokat, nem röhög...). Most megpucoltam, megcsiszoltam tárcsát és fékpofát is és utána jó is volt kb. 40-50 km-ig majd újra elkezdett nyikorogni. Most a pofilomban lévő "nyikorgó hátsó fék" mappában lévő képeken láthatóan néz ki (olyan mint volt). Van rajta egy fekete csík, amikor megcsiszoltam eltűnt most (40-50 km után) visszajött. Ez lehet az égés? Ha igen akkor lehet, hogy a betéttől van? Ilyen van benne: https://bikepro.hu/xlc_bp-o07_tarcsafek_fekbetet_shimano_m395-495-525_es_tektro_hidr_fekekhez_acel_alap_organikus_pofa_1_par

Elküldve: 2019.04.24. 16:41 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@Mikiasz:

Ezek rejtélyes dolgok, Nekem is csinálta anno egy fémszinteres XTR betét SLX tárcsával. Ultrahangos kádban, IPA-val letakarítottam a betétet is, mert azt hittem, olaj ment rá, de az sem segített. Végül visszaraktam műgyantás betétet, és az megoldotta.

Elküldve: 2019.04.07. 07:19 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Mikiasz: Ha megégett a tárcsa, akkor az látszik a színén, mert akkor elszineződik kicsit. De ettől én még kipróbálnám másik tárcsával. Mondjuk hátrarakod az elsőt, ha az nem nyikorog.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!