Vonóhorgos kerékpárszállító

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2013.03.19. 12:17 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Volt már valakinek tapasztalata ilyen szerkezettel? Sajnos az autómon nincs tetőcsomagtartó így ha még azt is meg kellene vennem elég húzós lenne... ezért gondolkodom egy a vonóhorogra feltehető szállítóeszközön.

Viszont az a gondolat is befészkelte magát a fejembe hogy mi lenne ha még azt is saját magam dobnám össze, esetleg valaki csinált már ilyet?

Elküldve: 2013.03.20. 08:25 DaveN11 

  • DaveN11 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 41

A másik, ha emellett döntesz: ne zavarjon, ha picit billeg esetleg a visszapillantóban az egész szerkezet. Attól még stabil mint a p.csa, de ha nem lenne kicsit rugalmas, törne az első kátyúnál. A biztonság kedvéért érdemes 2-3 alkalommal is ellenőrizni hogy meghúztad-e a csavart rendesen a vonóhorognál, de ha egyszer meghúztad, garantáltan nem esik le, megbízható darab (pedig metrós, nem szakboltban kapható példány)

Elküldve: 2013.03.20. 08:16 robi67 

  • robi67 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 8

Üdv.! Először Jetbag 2 tartóm volt gyors-záras zárható billenthető, vittük sokat a bicajokat én saját pontozás 5-öst adnák neki. Most egy Thule RideOn 9503 kerékpártartó lett. Sajnos ez már kulccsal kell rögzíteni csak külön zárral zárható. Egy új 70, de használtan bicajonként 15 körül már kapni (apród,jófogás,express).

A legfontosabb .: Egy dolgot NE felejts el a rendszámot hátra kell rakni és a lámpákat csatlakoztatni. Hatósági jelzés( rendszám, lámpák )ha nem látszik nagyon Drága kirándulás lesz, ha olyan rendőrbe szaladsz.

Elküldve: 2013.03.19. 21:18 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Ns-Biker87: ha hátulról belemegy valaki a kocsidba, akkor nagy eséllyel a tetőn lévő is lerepül róla... Én a legolcsóbb megoldást preferálom, amihez nem kell tetőcsomagrartó, vagy vonóhorog, hanem csak simán kampókkal neki kell huzatni a hátsó ajtónak, és bumibakokkal felfekszik rá. Ugyan ennél 3 bringa a határ, de annyit kényelmesen és biztonságosan lehet vele szállítani!

Elküldve: 2013.03.19. 20:47 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@Ns-Biker87: ezzel tisztában vagyok, de akkor milyen más megoldást ajánlasz?

Elküldve: 2013.03.19. 19:14 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@kovacstibor79: valami más megoldást javaslok...mert ha hátulról belemegy valaki a kocsidba és hátul van a bicó akkor keresztet vethetsz rá azt garantálom.....

Elküldve: 2013.03.19. 19:09 j.andor 

  • j.andor avatar
  • DH/Freeride arc
  • Érdi Dirt csapat
  • Érdi Dirt csapat
  • hozzászólások: 129

próbáltuk, nem gondolnád hogy a vonóhorgon megmarad, de 4 bringát elbír :D én asszondom csomagtartó biztonságosabb próbáltuk azt is, ez is megmarad de nem tenném az életemet rá :D

Elküldve: 2013.03.19. 13:28 DaveN11 

  • DaveN11 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 41

Szia! Nekem van ilyen, nagyon hasznos kis szerkezet, mindenképp ajánlani tudom csak! Viszont a saját összerakást nem javaslom, nem tudom a többi típus milyen, ami nekem van az ilyen lehajtható (csomagtartó miatt). Nem túl bonyolult szerkezet, de van benne anyag rendesen... Ha magad akarnád csinálni, valószínű lenne vele probléma (főleg az "agyával", de nem ismerlek, nem tudom mennyire vagy szaki:) ).. ha van utánfutó alkatrészes ismerősöd könnyebb a dolgod (pl lámpák miatt), de ugye ennek nem szabad jobbra-balra lifegnie (fel-le meg pláne) és az sem előnyös ha leszakad, ezért nem állnék neki... bár nem is értek hozzá:)

De ha késztetést érzel vásárlásra ne tartsd vissza magad, megéri!:)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!