X-Fusion Velvet RL 650b kerékméretre konvertálás.

Linkelt termék: X-Fusion Velvet RL
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2014.12.10. 00:19 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39
Témaindító kérdés:

X-Fuson Velvet RL.

valaki tudna segíteni teleszkóp témában? hosszas keresgélés után ez a teló lett az első számú kimeszelt az új Bianchi vázba, még jo hogy nem rendeltem rögtön meg, meg mert hosszas kutakodás és a képek nézegetése során elbizonytalanodtam hogy a Jab fejcsöve tényleg normál csövü, és nem tapered, mindenhol mást írnak és a képeken is vastagabb a fejcső alsó fele, megjön és megmérem, az a biztos.

a teleszkóp minden szempontból megfelelne igényeimnek, könnyen induljon meg, szépen mozogjon, nem kell nagy rugóút, nem használom durva terepen, soha. csakhogy a teleszkóp nem 27,5" kerékmérethez készült, mint ahogy hirdetik, hanem 26" hoz, de.... 650b kerékméretre konvertálható. amit nem tudok hova tenni így ahogy jobban megnézem a teleszkóp felépítését, mivel a tengely,és a fékhíd távolsága fix (jobb oldal) arra semmilyen mód nincs hogy állítani lehessen, talán direkt annyival nagyobbra hagyták hogy mindkét keréktípushoz jó legyen, és magát a rugóutat (bal oldal) lehet variálni a beállításhoz? elég hihetetlen hogy ez egy 2011 villa és ök már akkol számoltak a mostani 27er népszerűségével. van 26 és 27,5 colos villám is a 26 os 35,5cm a 27,5-es 37,5 cm, a suntour 26 os villába biztos hogy nem fér el a 27,5-es kerék, ha valakinek lenne Velvet villája megköszönném ha mérne nekem egy távolságot. ötleteket megoldásokat szívesen fogadok..

Elküldve: 2014.12.11. 11:33 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@meridásgaluska: tegnap válaszolt a forgalmazó, a konvertálás kérdésemre.

Hello Tamás!

A 27.5 konvertálás egy alátétet jelent, amivel a villa rugóútját 10mm-rel lerövidíti az ember, mert a teljes rugóút kimozgása esetén a híd alá ér pár milliméterrel. Mivel ennek egészen minimális az esélye, még senki sem kérte hozzá. De természetesen rendelkezünk a szükséges alkatrésszel, ha kérnéd. A linkelt 2011-es Velvet-hez nem jár pumpa, az összes többihez igen.

Elküldve: 2014.12.10. 12:13 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@meridásgaluska: http://www.xfusionshox.com/images/pdf/Velvet650B_convertLR.pdf kell betenni valami plusz gumigyürüt a 650b hez hogy jo legyen, de nem tudom mire szolgál az

Elküldve: 2014.12.10. 11:34 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@Tamas356: szerintem konvertálás nélkül kell belerakni. Ha tapered a fejcsöve a bianchinak akkor annyi h veszel átalakítót 1/1.8 ra

Elküldve: 2014.12.10. 00:46 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

http://revomag.hu/2012/az-x-fusion-revbe-ert-es-kaphato-villaboncolas/ találtam pár adatot ebben a cikkben : Beépítési magasság: 480 mm (100 mm-es állásban)

Bikemag cikk : 26 ról 27,5-re váltás: A legnépszerűbb 26”-os Rock Shox xc villákba (SID, Reba) nem fér el a 650b kerék. A 26”-os Fox teleszkópok használhatóak 27,5”-es kerékkel, bár a sárférőhely jelentősen lecsökken, és használat előtt meg kell nézni, hogy teljes beülés esetén nem éri-e el a villaváll a gumit. Titkos tipp az X Fusion Velvet típusa, ami deklaráltan 650b kompatibilis, egyszerű nyílt olajfürdős csillapítású, többek egybehangzó véleménye szerint szépen mozog, és jóval olcsóbb újonnan, mint nevesebb társai.

Elküldve: 2014.12.10. 00:19 Tamas356 

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!