X-Fusion Velvet RL teleszkóphoz van alkatrész utánpótlás?

Linkelt termék: X-Fusion Velvet RL
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2013.03.21. 10:33 drahoss 

  • drahoss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Kérdésem lenne,hogy mennyire szerezhető be itthon alkatrész az X-Fusion telókhoz? Gondolkodtam a vásárlásán, de kicsit félek ez miatt, hogy itthon annyira nem elterjedt még. Rock Shox ilyen szempontból talán jobb lenne.

Elküldve: 2013.04.12. 09:27 drahoss 

  • drahoss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

Sokat gondolkodtam rajta, hogy mi legyen a végső döntés. Meg keresgettem teszteket, fórumokat, sok külföldit is, hogy hol miként vélekednek róla. Bár a tesztel mindig úgy vagyok, hogy az alatt nem feltétlen jön ki az adott termék hibája, hanem egy hosszabb használat után lehet a végleges konklúziót levonni. Általánosságban teljesen jókat lehetett olvasni, de voltak negatív vélemények is. Főleg olyanok,hogy kevés használat után is recsegni kezdett.(persze ez is felhasználás kérdése) Aztán már kezdtem beadni a derekam, főleg az ára miatt, de végül találtam egy külföldi oldalt ahol a hazai Xfusion áron szereztem be egy új 2013as Reba telót.(jó euro árfolyam mellett még olcsóbban is beszerezhető) Így végül maradtam a megbízhatóság mellett.(remélhetőleg)

De köszönöm mindenkinek a segítségét!:) Az xfusion ha csak a hazai árakat nézem egy jó választás lehet. Érdekes módon külföldön egyáltalán nem olcsóbb egy Rock Shox-nál. Lehet ott már tudnak valamit, és itthon már csak a neve miatt lehet még mindig magasabb áron árulni pl. a Rebákat.

Elküldve: 2013.04.09. 00:21 Krila 

  • Krila avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

@drahoss: Annyira, hogy fox-os barátaim csodálkozva kéregették el a bringát, hogy kipróbálhassák a vajpuha mozgását. (Egyiküknek van egy vanilla-ja) ő is csak hümmögött. Nagyon tetszik, és nem ment rá a családi GDP. Most már kettő van a családban. A páromé, 2011-es 100mm qr15 tengellyel. Egy merida matts-ban lévő sr gilá-t váltott ki. Az enyém 2012-es 120mm qr15 Van a két évjárat között különbség, ha lockolod a 2011-es mint a kő olyan merev lesz. A 2012-es hagy egy kis játékot, hogy az ütések ne károsíthassák a telót. Van még változtatás a két évjárat között, de ezt csak leírásokból hámoztam ki. A 2012-es lineárisabb mozgással bír, viszont, ha teljesen kinyitod a csillapítást akkor a bérkező nagysebességű utéseket az út utolsó 10% ra eső részén a csillapítás lefékezi a károsodást megelőzendő.

Ha egy 36mm-es fox mellé rakod persze nem annyira merev, de a 32mm-es telók között igenis nagyon a csúcson van.

Most kísérleti időszakot töltenek a velvetek. Mind a kettőt használtan vettem, komplett felújításon van túl az egyik, a másik csak tisztítva/kenve lett. Olajcserével persze. Az olaj azonos (motorex 5w) de az egyikben nem motorex lube kenőanyag került. Ha beválik, akkor pár km-rel megnyújtható a karbantartások közötti periódus. Majd leírom a tapasztalatokat, ha érdekel.

Elküldve: 2013.03.22. 21:36 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Pont ma jártam Wilkerben, és az orrom alá toltak egy Velvetet, mint opció XC-re. Kérdésemre, hogy országos szervízháttér milyen, azt felelték, hogy ők a hivatalos szervíz az országban.

Elküldve: 2013.03.22. 19:18 drahoss 

  • drahoss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

Szia!

Ez esetben megkérdezném tőled, hogy eddig mennyire tetszik a működése? Mennyire lehet a Rock Shox, Fox szintjén emlegetni?

Elküldve: 2013.03.22. 12:03 Krila 

  • Krila avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

@drahoss: Szia! én a télen vettem egy nagyon lelakott példányt. Ezt gond nélkül felújíttattam. Ha szervíz gondod lenne felveheted a kapcsolatot az importőrrel, eléggé segítőkész. Egyre több helyen lesz hivatalos szervíz is. szerintem nem lesz gond a szervízzel, ráadásul, ha karban van tartva normál használat mellett elég strapabíró.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!