XC-hez milyen első teleszkópot vegyek?

Linkelt termék: Suntour Raidon LO Air
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2013.05.19. 20:29 Hunika 

  • Hunika avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Lenne egy kis dilemmám, hogy milyen villát is lenne érdemes vennem, és mivel Erdélyben lakok, így javarészt szép kis erős részeken is!(+túra), tehát a 10k ft.-s villákról lemondanék.

A bicó MTB értelemszerűen, márkás cuccokkal, kivéve a villát, szóval ideje lenne lecserélni, már elegem van a küllő ráhúzásokból... :P, nyak: 1,8 inch-es(vastag)

Súlyom 60kg-t alig haladja meg, magasságom ennek megfelelően 160-170cm.

Mivel láttam, hogy itt komolyabb hozzáértő emberek is vannak, így itt kell feltennem a kérdést, árat/ üzletet nyugodtan mondjatok Hungary-at, mert ha ott olcsóbb mint itt, akkor onnét is eltudom hozatni...

Ha strapabíró a cuccos az nem baj, mert még sokáig tervezem a bringázást, persze kímélvén azt.

Gondolkoztam: Suntour Raidon LO Air-ben: http://www.testbike.hu/velemeny/elso-teleszkop/suntour-raidon-lo-air

RockShox Dart 2...

Elküldve: 2013.05.22. 08:44 fifi 

  • fifi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 52

Üdv!

Jelenleg 120kilós versenysúlyom van. a SR XCR kezdi megadni magát, bár kapott rendesen az évek során, nem panaszkodhatok rá. Hozzátenném, hogy gyári kemény rugóval full feszítésnél is puha nekem már Milyen telót kéne néznem ehhez a súlyhoz? Gondolom levegőset, mert abban növelhetem a nyomást pille súlyomhoz. Nem brutálkodok, csak ártérjárás, ösvényezés a téma, tehát emberi árú nem extrém felhasználásra való teleszkóp a cél.

Valaki világosítson már fel! THX

Elküldve: 2013.05.20. 13:59 FarkasB 

  • FarkasB avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 60

nekem Rock Shox Recon SL van, levegős, kiváló! nagyon könnyen, és jöl be tudom állítani a súlyomnak, és belül lehet állítani hogy 80 vagy 100 mm -es legyen a rúgóút. Vaj puha mozgása van, és szerintem nagyon masszív is. Illetve lehet még a visszaút-csillapítást is állítani!

Elküldve: 2013.05.20. 13:45 SCrappyX 

  • SCrappyX avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 23

@Hunika: Szerintem jó választás lenne vlm AIR teló mivel mindent gyári rugós teloban 80Kg ellenállás rúgó van ben szerelve.. szóval plusz pénz lenne a rugó cserére a súlyod miatt. Én egy Suntour Raidon LOD Air használnom Azért szeretem mert jó telo, lehet jól beállitani a súlyod, olcsó és könnyű karbantartani... fontos tudni, hogy minden AIR telo érdelmes 6honaponként teljes szerviz csinálni nem évente mint a rúgós telo

Elküldve: 2013.05.20. 13:03 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@Hunika: bontott Rock Shox Recon jó áron mindig remek vétel.

Elküldve: 2013.05.20. 11:34 Hunika 

  • Hunika avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

Most nagyon úgy néz ki, hogy ár/ tudás alapján nekem ez lenne a legmegfelelőbb, újonnan nem erőst tudnám megvenni, viszont bontott, vagy alig használt jól jönne, ha tudtok ajánlani esetleg... Villa: RockShox Recon SL.

Elküldve: 2013.05.20. 09:56 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@NoObSzajBoT: Ezt csak alátámasztani tudom, mert saját tapasztalataim alapján a villa az egyik leginkább olyan alkatrész a bringán, ami ha minél drágább = annál jobb: mozgás, súly, érzékenység, állíthatóság. Szóval ha eddig egy 10e-Ft-os villád volt, és most minimum egy Raidon-re váltasz, borzasztóan nagy javulást fogsz érezni, de ha teheted, akkor akár Raidon-ból, akár Epicon-ból a levegős verziót válaszd, mert sokkal jobban be lehet állítani a súlyodhoz. http://www.testbike.hu/velemeny/elso-teleszkop/suntour-raidon-lod-air Én a pehely súlyom miatt cseréltem le a régi Sunour XCR RLO telómat aminek semmi baja nem volt, csak egyszerűen túl könnyű voltam hozzá, és mióta megvan a levegős Rock Shox SID, egy más dimenzióba léptem :)

Elküldve: 2013.05.20. 09:15 NoObSzajBoT 

  • NoObSzajBoT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 11

Üdv! Én is teleszkóp csere előtt vagyok... A suntour raidon nem rossz, de akkor már érdemesebb egy picit rápakolni, és egy epicon-t levegőset venni! A levegős teleszkópok szebben/jobban mozognak könnyebbek! Én ebben gondolkodom... http://www.ebay.com/itm/2013-SR-Suntour-Epicon-X2-MTB-Fork-100mm-Remote-Lockout-Black-Mountain-Bike-New-/281104718998

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!