XC ről váltás DH-ra, mit ajánlatok a Cube Analog-om helyett?

Linkelt termék: Cube Analog Disc
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2013.01.13. 04:04 ibiii 

  • ibiii avatar
  • DH/Freeride arc
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Hali.1 éve vettem meg CUBE Analog Disc kerékpáromat,túráztam is sokat vele de elkapott a dh szele és rájöttem ,hogy inkább ez áll közelebb hozzám..A kérdésem ,hogy a mostani bringámat kb mennyibe tudnám eladni ,hibátlan állapotú rendszeresen karbantartott?.200 ba vettem.A másik kérdesem ,hogy milyen kezdő dh bringát tudnátok ajánlani?Esetleges cserés ráfizetős dolog is érdekelne! Előre is köszönöm a válaszokat!

Elküldve: 2014.08.15. 20:51 dawid88 

  • dawid88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 24

hello! énis gondolkodom hogy váltsak nekem is cube analogom van :) csak én meghagyom. és nem tom mire váltsak. gondolkodtam hogy tavasszal vegyek trek fully ex-6-7-8 vagy esetleg focus specialzed et big hit pl v valami fsr . még néztem ghost is amr. használtan szeretnék max 350ér majd . valaki segithetne :)( trek fully ex 6 mentem már meg spec big hit el.)

Elküldve: 2013.01.15. 19:31 toronte 

  • toronte avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

Az eladásra reagálva: Nem tudom pontosan milyen felszereltségű a gép,de 'nagyátlagba' azt lehet mondani, hogy ha valóban jó állapotú, használt az új árának felét éri kb. De persze a piac diktál mindig.

Szerintem nyugodtan felülhetsz egy össztelósra is. Én sokkal megbocsátóbbnak tartom, nem olyan ideges, ugyanúgy lehet pakolgatni azt is. Nem hiszem, hogy abból kellene kiindulni, hogy mivel fog mindenkit elverni. Előre bocs, ha nem így van, de szerintem nem mindenki akar versenyző lenni. Van aki csak jól akarja érezni magát.

Van viszont rossz beidegződés. Én is azon kaptam magam, hogy sokkal többet ülök nyeregben, mert a gép kimozogja,kényelmes. Így viszont nem tudsz testtel korrigálni. DH géppel valószínűleg ellenben nem fogsz sokat túrázni,ülni. Abban biztos igaza van a srácoknak, hogy technikásabb leszel ha mereven tanulsz.

Nem tudom hogy állsz anyagilag, én lehet megtartanám a Cube-ot és akkor ott a lehetőség akármikor haverokkal elmenni egyet túrázni is, vagy állóképességet növelni.

Az meg hogy lenéznek, mert milyen biciklin ülsz és nem vagy olyan "jó" mint ők esetleg egy buta magyar szokás. A jobb biciklin jobban fogod magad érezni. Jobban csillapít, jobban fékez, merevebb. Ezzel nem azt mondom, hogy egy kevésbé jó kerékpárral nem fogsz jót szórakozni.

Ha korlátozott a keret tényleg jobb döntés egy megfelelő minőségű merev, mint egy gagyi össztelós.

Elküldve: 2013.01.14. 15:07 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

A mostani merevvel kezdett rájönni, hogy őt jobban érdekli a lejtőzés. Simán vehet egy agresszívebb merev vázat, és azzal megtanulni. Jól belőtt fullyval bárki tud menni, de ha előtte megtanul merevvel menni lefelé, akkor kenterbe veri az összes divatdéhást. Tudni kell kezelni a kerékpárt, a fully kevésbé allergiás a hibákra, és egy hamis biztonságérzetet adhat.

Elküldve: 2013.01.14. 12:01 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Szerintem is érdemes merevvel kezdeni. Nem vagyok DH-s, de tudom magamról, hogy mióta össztelósom van (AM gépezet), iszonyatosan ellustított. Persze inspirál is, így más értelembe véve meg technikásabb lettem, de pl. azt, hogy a bringa hátulját hogyan "pakolászd" egy ösvényen, azt érdemes merevvel megtapasztalni. Persze nem egy kemény DH pályán, dehát össztelóssal sem 20 m-es letöréssel kell kezdeni.

Elküldve: 2013.01.13. 19:37 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

Nem szeretnék beszólni senkinek de minek kezdésre össztelós?úszni is először kar úszóval meg úszógumival tanulsz meg.itt errefelé hülyének nézik azt aki életében nem dh-zott de vesz egy össztelóst.merevvel pont meg lehet tanulni rendesen biciklizni,és ha már merevvel jól nyomja akkor jöhet az össztelós.jó,hogy nem azt mondjátok,h kapásból vegyen 1 trek sessiont.nem beszólásból mondom,de itt csodálkoztam 1-2 hsz-nél.fő a fokozatosság én azt mondom!

Elküldve: 2013.01.13. 19:29 ramcsi 

  • ramcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10

@ibiii: Ha DH-ni akarsz semmi esetre se vegyél merevet mert teljesen más érzés egy össztelóssal lesuhanni a lejtőn mint lepattogni egy merevvel.Lehet hogy csak a kedved megy el az egésztől mert nem érzed jól magad a bringán.Ráadásul úgy hogy most kezded a lejtőzést.Ennek fényében azt sem tartom jó ötletnek hogy valami gagyi rosszul mozgó bringát vegyél mert az is kedvromboló tud lenni.Egy DH bringa alapja a váz tehát kezdésnek inkább egy Big Hit-et javasolnék,elég jól mozog,masszív azaz tolerálja a sutkáidat,és elég olcsó!400 ezerért jó cuccokkal felszerelt gépet kapsz amivel már élvezet csapatni.

Elküldve: 2013.01.13. 17:09 ibiii 

  • ibiii avatar
  • DH/Freeride arc
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 2

Esetleg ha eltudnám adni a bringám olyan 150 körül akkor még rászánnék 200-250 et...tehát egy 400 körüli értéket kéne belőni..hozzátenném ,hogy elég vékony testalkatú emberke vagyok 68 kiló vas ággyal és hozzá 184 cm..tehát igy kéne valamit ajánlani :) ne legyen túl nehéz a gép

Elküldve: 2013.01.13. 10:34 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

Felesleges 1 össztelós kezdésre.1merev dh/fr bringával kellene megtanulni rendesen bringázni és utánna jöhet az össztelós! ;) szerintem itt bolhán hírdesd meg a bicajod,hátha cserélne veled valaki!sok sikert! ;)

Elküldve: 2013.01.13. 08:10 Gotrek 

  • Gotrek avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 82

hello azt nem igazán tudom mennyiér tudnád eladni de a dh bringára mennyit akarsz szánni? szerintem pl egy freddy tökéletes lenne kezdéshez ( http://www.testbike.hu/velemeny/dh-fr-ossztelos/umf-freddy-2-disc)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!