YT Wicked-be RS Lyriket érdemes beépíteni?

1-15 (15 hozzászólás)

Elküldve: 2016.01.11. 19:28 lackópetykó 

  • lackópetykó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Üdv mindenkinek! Kerékpár átépítés előtt vagyok. Van egy YT Wicked 150-esem: http://www.mtb-news....mountain-bike/ Ez a bringa alapvetően egy all mountain bike-nak készült, bár elég erősnek tűnik a váz. Váltanék enduróra és felmerült bennem hogy nem adom el a komplett bringát hanem csak veszek bele egy 160-170-et mozgó telót, mondjuk egy RS Lyrik-et. Viszont nem tudom megéri-e? Pontosabban hogy a geometriát nem változtatná meg hátrányosan vagy a fejcsőnek nem lenne-e sok a nagyobb teló plusz keményebb használat. Amúgy a fejcső tapered. Válaszokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2016.01.13. 11:33 streetkeros 

  • streetkeros avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 19

@lackópetykó: Szia, ha esetleg érdekel, nekem lenne cserébe egy enduro bringám, én pont, hogy kisebbre szeretnék váltani ennél, ezért szeretnék csak cserélni. Ha érdekel, valamilyen formában jelezz, és egyeztetünk.:)

Elküldve: 2016.01.13. 11:23 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ezek szerint teljesen ugyanabban a cipőben járunk akkor, nekem is egy (illetve kettő) egysebim (mindkettő fix) van Szegedre, meg egy "AM" gép, ha hegyre tévedek, csak sajnos erre mostanában nem hogy 10-12, de 1 alkalmam sem volt.

Ha kevesled a bringát, de nem akarod kompletten cserélni, akkor szerintem egy nagyobbra állítható elsőtelót rakj bele. Az enyém 120-at mozog hátul, elöl meg 110-150-et (Suntour Epicon TAD 15-ös átütős). Érezhetően traktorabb 150-re kihúzva, de ha csak lefelé akarok veretni, akkor teljesen jó, nem okoz gondot az sem, ha netán mégis kanyarodni kéne hirtelen amikor mászok, akkor meg benyomom 110-re. Számomra erre már elég ez a 120 mm, már ez is elég sokat megbocsát azokból a hibákból, amiket a rutintalanságom miatt elkövetek. Sőt, mikor majd az egész nyarat sikerüt hegyen töltenem, akkor sem éreztem kevésnek, legalábbis a bátorságom nem haladta meg a képességeit (:

A 32-es becsúszótól viszont ne félj, a Revelationt szerintem nem fogod tudni tönkretenni.

Elküldve: 2016.01.12. 20:34 lackópetykó 

  • lackópetykó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@meridásgaluska: Igen, ezt néztem de a fehér szín nem nézne ki túl jól bringán. Most ezt néztem http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=239048 Csak a fox szervizelésétől kicsit tartok(drágább+küldözgetik össze vissza).

Elküldve: 2016.01.12. 20:10 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Elküldve: 2016.01.12. 20:00 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=226535 Most hirdetnek egy eleg jo lyriket. 160mm meg jo lenne sztem

Elküldve: 2016.01.12. 19:39 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@lackópetykó: Leveszed a 2 felesleges tanyert es az utolsot felrogzited egy egytanyeros csavarral. Hatul 8sebesseg kicsit keves. Nekem 9van es eleg. De akar 2tanyert is fennhagyhatsz es alulra raksz lancfeszitot. Egyebkent a revelationt sem olyan konnyu szetcseszni.

Elküldve: 2016.01.12. 17:20 lackópetykó 

  • lackópetykó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@GPT: jó lenne de sajnos egy kicsit borsos az ára és használtba még nem láttam értelmes Pike-ot

Elküldve: 2016.01.12. 17:18 lackópetykó 

  • lackópetykó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@meridásgaluska: Szia! 75-76 kg vagyok és eddig nem volt bajom a telóval . Amúgy 120-150-es, bár nem nagyon használtam 120-on. Igazából csak azért merült fel a villacsere hogy feleslegesen ne vágjak tönkre egy jó villát. Az első lépések már megvannak a kormány 740-es, a stucni 32x45x35 0'-os, a felni egy egész jó Alexrims szegecselt felni + 2,35-ös gumik. A villacserén kívül az egytányérosítás ami még bajos, mert gondolom nem elég levenni két lánctányért. Vagy rosszul tudom? Plusz akkor már hátul sem elég a 8 sebesség.

Elküldve: 2016.01.11. 22:54 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

amúgy szerintem is az első lépés a min720as kormány és a max60as stucni és a 2,4 - 2,3 gumi

Elküldve: 2016.01.11. 22:50 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

+1 to ROCK SHOX Pike RCT3 26" Dual Position 160 Tapered ML 15

Elküldve: 2016.01.11. 22:39 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@lackópetykó: egyébként jó karbantartással kiröhögi a janihegyyet meg a kopaszt a revelation. persze ez a testsúlyodtól is függ.

Ha durvábban szeretnéd csinálni (na nem kell semmi rosszra gondolni): láncterelő (elég csak alulra vagy felülre), egytányérosítás, rövidebb stucni, hosszabb kormány (nem ismerem a mostani setupod), ballonosabb és aggresszívabb gumik (maxxis minion dhf előre ardent hátulra) és tubelessre átalakítani az egészet, plusz lötyivel feltölteni.

Ha nagyon akarsz még rá költeni akkor mehet az új teleszkóp, de suntourt raknék bele a költséghatékonyság miatt és szélesebb felniket ha a mostaniak keskenyek. Kanyarban a széles gumi anynira nem vándorol. Ezeket az utóbbi lépéseket kihagynám (telócsere, kerékcsere), mert nem éri meg. Ha nem elég a ballonosabb gumi, láncterelő stb akkor el kell adni a vasat amíg jó állapotú és venni egy újabb YT-t vagy canyont ha a direct sell gyártóknál szeretnél maradni.

Véleméynem szerint ha az elsőnek említett olcsóbb, pénztárcakímélőbb lépéseket megteszed akkor itthonra több mint elég a vas. Sőt még külföldön is megállja a helyét persze ott már meg lehet találni a határait, de amíg itthon vagy addig nem.

Elküldve: 2016.01.11. 22:30 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@lackópetykó: Üdv! Én nem raknám bele a nagyobb villát, nagyon lapos lenne a fejcsőszög és vándorolna a kerék mászáskor-szerintem. nem ad a nagyobb rugóút annyit pluszba lefele mint amennyit elvesz felfele mászáskor. Én ezeket javasolnám: -ha ragaszkodsz a nagyobb rugóúthoz akkor útállítós villa nagyobb átmérőjű becsúszóval: pl dual position-os pike, lyrik

ezeknek a mozgása annyira nem jó a vélemények szerint

Enduro World seriesen is elég a srácoknak a 150-es pike, meg a yari.

-másik megoldás-ami szerintem jobb-veszel egy 150mm-t mozgó pike-ot vagy yari-t. Ezek merevebbek mint a mostani telód így ugyanakkora rugóúttal de biztosabban tudsz lefele jönni. "Budget" megoldás suntour aion - jól szerepelt a tesztekben, merevebb mint a mostanid és "olcsó"

egyéb alternatívák: manitou mattoc, fox 34,36

Elküldve: 2016.01.11. 21:38 lackópetykó 

  • lackópetykó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Krupcheck: Szia!Ezt a bringát keveset használom az alföldön napi szinten egy egysebist használok. A bringát évi 10-12 alkalommal használom (sajnos)pl.: János-hegy, Tokaj kopasz-hegy,Sátoraljaújhely, Eplény... Nem vagyok még túl jó lévén keveset tudok menni vele, de szívesen nyomnám egy kicsit durvábban, és ezért gondoltam hogy váltok endurora. Viszont ha nem lenne muszáj, nem szívesen válnék meg a bringától ezért gondoltam egy kis átépítésre(teló,első váltó le, terelő). De nem is szeretném tönkretenni se a vázat sem a teleszkópot. Akkor inkább eladnám. Elég jó teló ez a RS Revelation szépen mozog,könnyű, nem csavarja a 203-as tárcsa csak attól félek nehogy baja legyen, nem tudom mit bír a 32-es becsúszó. A Lyrik meg azért már egy masszívabb darab.

Elküldve: 2016.01.11. 20:34 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia! Látom szegedi vagy, hol szeretnéd használni? Mert ha határainkon belül, szerintem bőven elleszel a 150 mm-el is.

Nem tudom milyen szinten nyomod, meg miket művelsz a keróval, de ha eljutsz oda, hogy kinövöd tudásilag, amit ez a bringa tudhat, akkor valószínűleg érezni is fogod, hogy merre tovább. Az AM határaiba meg azért elég sok durvulás belefér (mondom én "AM-esként" akit igazából manapság egy XC versenyen is kiröhögnének).

Amúgy +10-20 mm-t szerintem ki fog bírni így ránézésre, de olyan veszett sok előnyét nem fogod érezni ennyi plusznak. Viszont a kormányzáson érezni fogsz egy kevés romlást, mivel megemeli az elejét.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!