Zajos hidraulikus tárcsafék

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2018.09.12. 21:39 daneelolivaw 

  • daneelolivaw avatar
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Két hete vettem ezt a biciklit: https://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/trekking-city/trekking/2018/crossway-20-d-9392.html és a problémám a következő: hátsó tárcsafék (legalábbis szerintem az okozza) iszonyúan zajos egy olyan 15 km/h-s tempót felvéve 2-3 perc tekerés után, de folyamatosan, akár pedálozok, akár csak gurulok. További infók: ha hátsó féket nagyon picit behúzom, akkor máris megszűnik a zaj, valamint amikor a bicikli tetejére van állítva vagy fellógatva, akkor ez a hang nem jelentkezik. Esetleg valakinek volt már ilyen problémája? Olvastam, hogy a tárcsafekeket be kell járatni, de szerintem nem kéne ilen hangnak jelentkeznie normál/új állapotban, amikor be sincs húzva a fék.

Elküldve: 2018.09.15. 10:09 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

Ha a fék a Ludas,akkor én ellenőrizném a féktest,tárcsa csavarjait,a tárcsa egyenes futását.Továbbá,központosítva van e rendesen a féktest a tárcsához.Dugattyúk mozgása,nincs e valamelyik "kint".Ritkán,de van,hogy a fékbetét magassága nincs jól beállítva a tárcsa fékező felületéhez,az csúnya hangot tud produkálni.Szintén ritkán,de az is előfordulhat,hogy ha levegős a rendszer,akkor a vákum nem dolgozik rendesen,és a dugattyú kint marad.Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Elküldve: 2018.09.13. 12:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@daneelolivaw: Ha újonnan vetted, akkor vidd vissza a boltba, hogy csinálják meg! Ezt garanciában meg kell csinálniuk. Valószínűleg nincsen jól beállítva és kész. Ha pedig garanciális, akkor inkább ne nyúlj hozzá, mert majd azt mondják, hogy te piszkáltad és ezzel bukta a garancia is!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!