Zenehallgatás bringázás közben

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2013.09.10. 12:59 jose costa 

  • jose costa avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9
Témaindító hozzászólás:

Hali! Igazából csak az lenne a kérdésem hogy szerintetek egy átlag túrázó alapfelszerelése közé tartozik egy mp3 lejátszó, vagy egy minimum rádió hallgatásra alkalmas telefon? Régebben el nem indultam volna füles nélkül,(de micimackó féltékeny lett :)most meg egy full egész napos túrára sem viszek ilyesmit. szinte zavar hogy nem hallom a közeledő autókat, vagy erdőben nem hallom a természet rezdüléseit. Persze tudom hogy egy nagyobb tempónál mekkora plusz energiát jelenthet egy jól megválasztott zene... Meg arra is kíváncsi lennék hogy mondjuk hogy korosztály szerint ki mennyi zenét hallgat bringázás közben. szerintem a 35-40 év felettiekre nem jellemző. Na szóval neked-nektek mi a véleményetek erről?

Elküldve: 2015.04.22. 13:26 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Olvasgatom a témát és több szempontból is nincs értelme zenét hallgatni tekerés közben. Hozzáteszem sokszor hallgatnák zenét, de nem teszem, több okból is. Érvelés alant :).

Az egyik nyomós érv, hogy akármilyen úton (mivel nálunk egy szikra kerékpár út nincs, így ettől elvonatkoztatok) megyek, mindig résen kell lenni, hallásból is sok mindenre lehet következtetni. Hozzáteszem kell is. Mivel itt faluhelyen fehér holló a "sportbringás" jelenség, ezért ugyanúgy leszorítanak az útról, mint az egyszeri embert. Ma egy sz@rházi audis gyökér 30 centis oldaltávolsággal előzött meg. Természetesen szemből is jöttek, húzódott is lefelé a szembejövő (ennek okán én is tudtam készülni, így nem lepett meg...), mert fékezni nem lehet Audival, biztos elég gatya módon gyorsul egy 2.5-ös TDI. Hogy mindenki értse, kell tudni azt, hogy kb. 30-40 km/h-s pofaszél (semmit nem hallani füles nélkül vagy vele), így elég sűrűn szoktam hátra is tekingetni a mögöttes forgalomról. Ilyen és efféle esetek miatt nem szeretek (nem merek) zenét hallgatni.

A másik ok, hogy a természetben nem is érzek rá késztetést. Eleve olyan szép helyen, mint a hegyek, ott pláne nem. Olyankor kiélvezem minden zörejét az erdőnek, nem kell ettől jobb "zene".

Olyankor viszont szívesen hallgatnák jó kis pörgős, inspiráló zenét, amikor érzem, hogy jó formában vagyok, megy is a pedálozás és tuti lendítene rajtam. Nagy szélben is jó, mert az irtózatos huzat nem bántja a fülemet. De a hiányzó biztonságérzet miatt nem merem. 3 éve bicajozom és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor hallgattam zenét tekerés közben... Akárhányszor muzsikáltam bicajozás közben, mindig történt valami.

Elküldve: 2015.04.22. 13:00 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@jose costa: Figyelemelterelő, emiatt nem tartom szerencsés dolognak. Úgy vagyok vele hogyha az útra figyelek akkor szinte meg sem hallom hogy mi szól a recsegőben, akkor meg minek?

Elküldve: 2015.04.22. 10:18 moordavid82 

  • moordavid82 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@Krupcheck: Nem vettem kritikának, csak igazad van, nem szeretnék senkit sem arra biztatni, hogy forgalmas helyen hallgasson bármit is ami tereli a figyelmét :)

Elküldve: 2015.04.22. 10:02 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@moordavid82: félreértés ne essék, nem kritizáltam a tevékenységet, csak csodálkoztam (:

Ha ilyen útvonalon kellene végitekernem, biztosan én is hallgatnék valamit.

Elküldve: 2015.04.22. 09:45 moordavid82 

  • moordavid82 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@Krupcheck: Igazad van, pontosítok. Ahol én tekerek külön bringa út van (Hegyeshalom - Győr között végig), végig árokkal elszeparálva az autó úttól, a másik oldalon meg termőföld. Kivéve néhány falut, ott a biztos ami biztos alapon azért kihúzom a fülest az agyamból.

Elküldve: 2015.04.22. 08:50 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Hű. Ti tudtok egyszerre a szövegre és a forgalomra is figyelni?

Nem szoktam zenét hallgatni bringázás közben, de volt idő, amikor tettem. Akkor egy fülbedugós, nem zárt fülest használtam, amin áthallatszik a forgalom zaja. De podcastot vagy hangoskönyvet hallgatni? A zenével ellentétben azokra oda kell figyelni, az nem megy, se bringa, se munka, se vezetés közben. Olyankor nekem minden zene/beszélgetés/telefonálás(kocsiban nyilván kihangosítva)/egyéb másodrendű.

Elküldve: 2015.04.22. 08:22 moordavid82 

  • moordavid82 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

Én megboldogult tizenéves koromban nem hallgattam zenét, (nem csak azért mert a cd-s diskmann volt akkor a csúcs, és ezért nehézkes ) Hanem mert hát ilyen fantáziátlan gyerek voltam, nem jutott eszembe :) Az mp3-al beköszöntött egy zenehallgatás tekeréshez korszak, de marha rövid ideig tartott mert egyszerűen zavar a zene a tekerés közben.

Tök jó dolog a bringázás, nem kell hozzá zene :) Viszont a hangoskönyek... na az már más tészta. Kis falum és Győr között remek bringaútvonal van, oda egy-egy hangoskönyv viszont igen fasza tud lenni, de ez is hangulatfüggő.

Elküldve: 2015.04.22. 07:36 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

@jose costa: Az én véleményem 20 évesen, hogy nem hallgatunk zenét bringázás közben sehogy sem... Nagyon elvonja a figyelmet még ha hallod is hogy mi történik körülötted. Én vezetés közben is csak maximum halkan hallgatok valamit mert elvonja a figyelmemet, de legtöbbször semmit mert idegesít is menet közben. Szerintem ne kockáztass forgalomban, erdőben meg ahogy említetted is nem zenét kell hallgatni hanem a madarakat :)

Elküldve: 2015.04.22. 01:12 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én sosem hallgattam zenét tekerés közben, mert szerintem az elvárt minőséget csak akkor lehet biztosítani, ha kizárod a külső zajforrásokat, ami nem valami biztonságos. Viszont rájöttem, hogy egy számomra érdekes témájú beszélgetős műsorral remekül el lehet ütni az időt a rutin útvonalakon. Nyugodtan Mono-ra lehet állítani a kimenetet és elég csak az egyik fület bedugni. A megfelelő lejátszóval még a másik csatornát is le lehet húzni, hogy ne szóljon feleslegesen (akksi spórolás :). Aki szereti az autós témát, tudom ajánlani például a Totalcar Égéstér című podcast-ját. Sokkal élvezetesebb szerintem mint a cikkek a honlapon.

Elküldve: 2014.11.03. 16:39 gentile 

  • gentile avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@jose costa: hali, fiatalabb koromban szinte mindíg fülessel tekertem, na de - ahogy te is írod - 38-40 éves korom körül, letettem a zenét biztonsági okokból. Elég sokat tekerek országúton, nehogy ezen múljon egy baleset, így hát letettem.

Elküldve: 2014.11.02. 21:22 Zöldlov@g 

  • Zöldlov@g avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

Régi téma, tudom, de hátha elolvassa valaki. Valószínűleg azért mert fiatal vagyok, de én biciklizés közben szinte mindig hallgatok zenét. Ha forgalmasabb helyen vagyok, akkor csak az egyiket dugom be,de nélküle nem bírom ki. Ahogy mondtad, nagyon sok energiát jelent egy jól megválasztott szám, és sokat hozzáad a tekerés élményéhez. (persze csak akkor hallgatok zenét, amikor egyedül tekerek) Nem mellesleg, mivel amióta az eszemet tudom zenével biciklizek, így kialakult bennem az, hogy már a hallás "elvesztésével" is szinte tökéletesen tisztában vagyok a környezetemmel.

Elküldve: 2013.10.31. 21:49 Bonyi 

  • Bonyi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18

én majdcsak lenézem azokat akik zenét hallgatnak biciklizés közben, mert nem tud közben figyelni a forgalomra és még sokszor kacsázik is.

Elküldve: 2013.09.16. 14:15 jose costa 

  • jose costa avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@johnny336: igen, és köszönöm is hogy ott megtiszteltél a válaszoddal, de engem még mindig érdekelne mások véleménye...

Elküldve: 2013.09.10. 14:52 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@jose costa: van már fórumtéma a kerékpározás és zenehallgatás viszonylatában.

Elküldve: 2013.09.10. 14:36 jose costa 

  • jose costa avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@mocsok92: esetleg azért kérdeztem meg mert érdekelne a dolog... sorry hogy egy ilyen semmiségért kivertem nálad a biztosítékot

Elküldve: 2013.09.10. 13:45 mocsok92 

  • mocsok92 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 40

a véleményem az, hogy egy ilyen kérdésért 33évesen témát indítani kurvanagy hülyeség volt. egyéni dolog, ki hogyan bringázik, zenével avagy nélküle.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!