Zsírúj hajtókar bal oldala rendszeresen lelazul, mi lehet a baj?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.16. 00:02 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86
Témaindító hozzászólás:

Emberek, mit tegyek? A bal kar rendszeresen lelazul sima betonon való tekeréstől. Előfordul, hogy közepesen nagy áttétellel megyek fölfelé (32*11, 622-es kerék), de csak bírnia kéne basszus! Mégcsak nehéznek sem mondanám magam a 65-70 kilómmal.. Legutóbb annyira újrahúztam, hogy elkenődött az imbuszkulcsom, de megintcsak kilazult a rögzítőcsavar..

Mi van ilyenkor? Kuka az egész, vagy csak én vagyok a hülye?

Egyébként Truvativ Blaze hajtókarom van Crankbrothers Cobalt középrésszel, a rögzítőcsavar a hajtókarhoz volt, nemtom ez számít-e valamit (típushiba, ilyesmi..)..

Elküldve: 2012.08.16. 12:22 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Húzd meg bikára. Ha úgyis kotyog, akkor ki van kopva a kar. Ha nem, akkor jobb a helyzet.

Négyszögtengelyesnél a JIS/ISO szerencsétlen illesztése miatt lazulgat olykor, az ilyen sokbordásoknál inkább a tűréseket okolnám- simán előfordulhat, hogy mindkettő alkatrész tökéletes, tűrésen belül van a mérete (vmennyi tűrése mindennek van), csak egyik felső, másik alsó határon volt, és pont sikerült összetársítani őket.

Szóval ha nagyon megrángatva sem kotyog, akkor adjál egy kis menetrögzítőt a csavarnak, szokott segíteni. Nekem anno egy 4szögtengelyesnél a rugós alátét+menetrögzítő oldotta meg a bajt.

Elküldve: 2012.08.16. 11:25 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@pranksta: A tengelyek általában bivalyerősek, inkább a hajtókarral lesz baj. Alighanem az első meglazulás tett be neki: hajtottál, mint a meszes, a kar furata meg tágult szépen...

Elküldve: 2012.08.16. 11:11 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

jaja, tesó gazdaságos minőségű volt, de azóta már megtaláltam a rendes készletemet. viszont ezzel is hiába húztam meg..

elrepedve nincs, attól tartok, hogy a hajtókar vagy a tengely kopott ki (most tekertem vele harmadjára..), de most nincs időm megnézni, munkában vagyok.. addig reménykedem, hogy mondjuk a csavar a szar :)

Elküldve: 2012.08.16. 10:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@pranksta: Többnyire akkor lazul meg a hajtókar, ha nincs meghúzva rendesen a rögzítőcsavar, illetve nem megfelelően illeszkedik a tengelyre. Ha a kar a legkisebb mértékben is képes mocorogni a tengelyen, akkor előbb-utóbb mindenképpen lötyögős lesz. Nálam egyszer megrepedt a hajtókar a tengelynél. Nem vettem észre, amíg el nem törött a kar. Addig azonban mindig lemászott, akármit csináltam vele.

Elküldve: 2012.08.16. 10:31 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

nekem csak az a tippem, hogy nincs eléggé meghúzva. normális kulcs nyalódott el benne? ilyen hipermarket minőségű a stucnitól elnyal...

Elküldve: 2012.08.16. 10:25 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@dave55: Dehát tökúj az egész.. Namindegy, megnézem. Elvileg 5 év garancia van rá..

Elküldve: 2012.08.16. 07:23 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Valószínűleg ki van kopva a középtengely is.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!