Átlagsebesség - túloznak a bringások?

1-50 (1556 hozzászólás)

Elküldve: 2012.02.14. 18:51 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487
Témaindító hozzászólás:

Amikor még ifjú voltam és bohó, 200 km távolságot 9-10 óra alatt tettem meg, országúti kecskével. Mostanában, terepjáróval, ugyanezt a távolságot 13-14 óra alatt tekerem le, de ebben rendszerint van terepmenet is. Az átlagsebesség az előbbi esetben 20–22 km/h, utóbbiban 14–15 km/h. Olvasgatván bringások úti beszámolóit, véleményeit, sok helyen találkoztam ennél lényegesen jobb eredményekkel. Valamirevaló bringás nem éri be a 25-30 km/h körüli átlagnál kevesebbel, sőt! Könnyedén tartja ezt a sebességet hosszú távon, legyen szó terepjáróról vagy túrakecskéről. Kíváncsi lennék, én vagyok kripli, avagy bringásaink túlozzák el eredményeiket? Józan életű kerékpárosok írjanak, hosszú távon (min. 100 km) elért átlagsebességükről.

Elküldve: 2022.07.16. 09:16 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Nekem meg itt van a Gödöllői-Dombvidék. Ismerek olyan útvonalat ahol 85 km alatt összejön több mint 900 méter szint annyira sok az emelkedő / lejtő és még arányaiban nézve egész jó átlaggal teljesíthető (montival is kb. 20km / h). Ha hegyvidék, akkor meg ott a Pilis és a Visegrádi-Hegység mindjárt 2 db 700-as csúccsal (Pilis, Dobogókő) ahová burkolt út is felvezet.

Elküldve: 2022.07.10. 18:58 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Zoltán-san: Dimbes dombos vidéken élek, így azokon tekerek:-) De ha Mecsek csúcsait is hozzáveszem, akkor meg már hegyvidék, persze csak hazai mértékkel.

Elküldve: 2022.07.10. 17:26 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Saját tapasztalat hogy a dimbes - dombos terep az egyik legjobb az edzésekhez. Ha fejlődni szeretnél, akkor ezt tudom ajánlani.

Elküldve: 2022.07.10. 16:32 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@fpeter: Terep hegyvidéken nagyon változó, mert függ, hogy mennyi a gally, a kidőlt fa, a sáros szakasz, mennyire járta ki az erdészet, mennyi az adott szakaszon a 30 - 40% tolásos emelkedő..stb. Nálam 13 - 16km/h között szokott alakulni, aztán ha hozzá jön némi aszfaltos szakasz is (ami nem 10% emelkedő), akkor elérem akár a 18km/h átlagot is. pld a tavalyi egész éves átlagom a Garmin alapján 16.7km/h, de ebben benne van az is amikor megállok valakivel beszélgetni, vagy fotózni, vagy betérek egy büfébe meginni valamit, mint ma is, amikor egy palacsintára vártam 20percet :-)

Elküldve: 2022.07.10. 16:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Zoltán-san: Az egy dimbes - dombós tisztán aszfaltos út volt, tipikus országútis karika MTB-vel. (Dombóvár - Komló - Magyaregregy - Szászvár - Bikal - Kaposszekcső)

Elküldve: 2022.07.10. 15:10 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Szia! Dimbes-dombos, vagy hegyes terepen jött össze? Milyen volt az útminőség?

Elküldve: 2022.06.14. 16:34 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@fpeter: A kinek mennyi watt van a lábában, arról ez a videó jut eszembe : https://www.youtube.com/watch?v=GzJSeSjM070

Elküldve: 2022.06.14. 15:54 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 345

@azaki71: Outival nem nagyon szoktam 25 kph átlag felett menni. Montinál (terepen, hegyvidéken) kb. 15 kph átlag a fenntartható sebesség nálam.

Vannak fürge lábú egyének. Pár éve Crosskovácsi hosszútávján úgy ment el mellettem a győztes, mintha lejtőn ment volna. Feltételezem neki nem csak 150-300W teljesítmény állt rendelkezésére a haladáshoz. Én teljesen elégedett vagyok, ha az emelkedőket tolás nélkül ki tudom magamból szenvedni.

Elküldve: 2022.06.12. 18:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Ma megvolt az eddigi leghosszabb utam MTB-vel aszfalton. 84km, 704m szint 21.5km/h átlag. Fél évhez közeledve a 49-dik szabadidős kerékpárutamat tettem meg, 1,822.31km ami időben 110:47:12 ó:p:m jelent. Nyilván az erdei terep nem a megtett éves km-röl szól, így az idén sem valószínű hogy 3000km fölé mennék. Nekem ez max, ami időt kerékpározásra tudok szánni, vagy akarok szánni, így is néha konfliktusaim vannak, hogy amikor jó idő van, a családi program helyett önző módon kerékpározni megyek. Ahhoz képest, hogy régebben November - Március között nem kerékpároztam, most már a téli hétvégeken is tekertem amikor nem szakad le a hó. Elmondható "hétvégi" bringás vagyok, na jó elvétve van hogy 3_szor is tekerek egy héten, de az ritka.

Elküldve: 2022.06.02. 21:11 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Igazából azért íróm le a tapasztalataimat, mert hátha segítenek ezek az információk más kerékpárosoknak.

Elküldve: 2022.06.02. 20:42 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Nincs értelme az átlagon rugózni ilyen szinten, a gumi hatodrangú faktor ebben. Ha az ember nem foglalkozik a sporttal heti 8-10 órát akkor egy rövid felívelő szakasz után nincs érdemi erő/állóképesség fejlődés, csak az előtte is meglévő edzettség "konzerválódik".

Elküldve: 2022.06.02. 18:53 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Az átlag sebességem abból a szempontból sem változott, hogy milyen külsőgumi van a kerékpáromon. Korábban évekig használtam keskeny 1.50 trekking mintázatú külsőt a montin, amivel gyorsabb voltam aszfalton és óvatos terepen, de azzal is mindenhol eltekertem. A jelenlegi 2.2 Cross és Raceking külsővel lassabb vagyok aszfalton, de gyorsabb terepen. De a vegyes felhasználás miatt az átlag sebességem nem változott. A keskeny külsőnek előnye volt még az, hogy sáros szakaszon nem tudta felhordani a sarat és saras terepen jobban tudtam vele haladni. A széles külső viszont terepen kényelmesebb és "biztonságosabb". Nálam egyértelmű, hogy vegyes felhasználás mellet nem a gumin múlik, hogy mekkora az átlag sebesség. Érdekes látni az adataimban, hogy néhány tized eltéréssel, az azonos útjaimon, ugyanazokat az átlagokat teljesítettem amikor keskeny gumi volt a kerékpáromon, mint most amikor széles gumi van a bringán.

Elküldve: 2022.05.14. 20:58 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Komolytalanul hangzik de ezek a napi szintű 5-10 perces munkába-és hazajárós sprintszerű menetek is hozzátesznek az izomzathoz a mi kocabringás szintünkön. :) Pár év alatt a napi 12km oda és 12km vissza melóba járásokkal lett elég komoly combom. Amerre csak megfordulok jobb időben rövid cuccban csomószor megemlítik hogy "de izmos lábad van", meg hasonlók. Amúgy kb egy giliszta vagyok deréktól felfelé. :D

Elküldve: 2022.05.14. 19:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Összehasonlítottam a tavalyi és az eddigi ez évi (bő négy hónap) összesített adataimat. Eddig ugyanakkora átlagokat teljesítek mint tavaly, de míg tavaly jellemzően 40-60km közötti távokat mentem, addig az idén 50-80km közötti távokat teljesítek. (továbbra is az útjaim 50 -60%- erdészeti föld utak, terep) Tavaly elfáradtam a 60km feletti távokon, míg idén nem fáradok el 80km távon sem, vagyis javult az álló képességem, de idénre a comb izomzatom lemaradt az álló képességemtől. Mert míg fizikailag és mentálisan nem fáradok el, addig a comb izmaim sorra feladják 60-70km környékén. (800-1000m szint mellet) Kíváncsi leszek, hogy fel fog-e tudni zárkózni a comb izomzatom az álló képességemhez és ha igen mikorra. (nem tudom 50 felett mennyiben tud még fejlődni). Viszont heti 2-3 alakalom az amit kerékpározásra szánok, szóval lehet ez a max, amit most tudok :-) De most melóba járásra egy 27es városi bringát hajtok, MTB után a nagyobb és vékony kerékkel úgy suhanok hogy......... igaz csak 1.2km kell tekernem vele (sprint fútam) :-)

Elküldve: 2022.01.11. 08:07 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Kösz a tippeket, van benne igaszság. Igen mindenképp figyelek az útközbeni energipótlásra.

Elküldve: 2022.01.10. 22:21 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Igen ez természetes folyamat, nem vagyunk egyformák. 20 év múlva én sem hiszem hogy 30-cal hasítanék több órán át (bár azért reménykedem :D). Amennyit tud az ember, annyit hoz ki magából... próbálj meg tematikusabban tekerni. Minden héten egy-egy olyan tekerés amikor résztávokat tekersz megs egy olyan ami legalább 2 órán át tart megállás nélkül, nyugis pulzussal. A többi meg lehet kellemes szabadfoglalkozás. Ha nincs tematika és mindig ugyanazt a terhelést kapja a szervezeted amit már 10 éve megszoktál, miért is akarna nagyobb igénybevételhez adaptálódni? Hiszen a jelenlegi is megfelel neki. Győzd meg az ellenkezőjéről. :) Kódorogj többet aszfalton is, azon sokkal könnyebb a hosszú, egyenletes intenzitást tartani. Energiát is kell, de legalábbis ajánlott bevinni hosszabb bringázásnál. Szoktál?

Elküldve: 2022.01.10. 20:18 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy durván belejátszik az életkor. Írtam is már róla, hogy 20-30éves korom között, csak Április - Október közötti időszakban ültem kerékpárra. Akkoriban 25-40km távokat tekertem, max évi 1000 - 1100km-t, mégis ment a 27-28km/h átlag (szintén MTB-vel), elvétve a 30km/h is. Az elmúlt 10 évben már 35-70km közötti távokat tekerek évi 2500-3000km között. November és Január között nem kerékpároztam, mert a tél az erőnléti edzésről szólt, törzs, kar, hasizom erősítésről..stb Aztán az elmúlt három évben elkezdtem télen is bringázni plusz télen mellé görögni, erőnléti és kompenzáló tornákat megtartva. Mégis az a tapasztalatom, hogy az életkor előrehaladtával folyamatosan lassulok, amit nem tudok kompenzálni. Vannak kormbeli ismerőseim akik télen tunyulnak a TV és számitógép elött, tavasszal ráülnek a kerékpárra és pár út után már nem tudok velük menni, mert sokkal gyorsabbak, erősebbek, nagyobb távokat bírnak. Gondolom, ez meg már genetika, mert van aki meg a szomszéd falúig nem tudna eltekerni. De nem folytatom, mert a végén még azt a benyomást keltem, hogy siránkozom :-) De, csak beszélgetni akartam róla. Lehet szigorú vagyok magamhoz, el kellene fogadnom, hogy jelenleg ennyit tudok.

Elküldve: 2022.01.10. 19:43 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Jobban kell nyomni. Valószínű elérted azt a szintet ameddig tudsz fejlődni ilyen távokkal, ilyen erőbefektetéssel. Vagy a távot kell emelni, vagy az intenzitást, vagy mindkettőt, a rászánt időt. Azért 25-30km nem valami sok valljuk be. Azt szokták mondani hogy heti 10 óra edzésidő alatt nem sok esély van az érdemi fejlődésre. Kezdem elhinni mert én sem tudok többet szánni erre heti 5-6 óránál és stagnálok is jóideje. Ráadásul ez a fejlődés egyre csak lassul ahogy egyre többet mész. Az első évben mikor elkezdesz kerékpározni a változás hatalmas, utána minden egyes plusz wattért sokat, sokáig kell dolgozni.

Elküldve: 2022.01.10. 19:16 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Ez az első eset, hogy összehasonlítottam a téli és nyári adataimat. Korábban ezt nem is tudtam volna megtenni, mert csak mezei km órám volt, de tavasz óta Garmin is van az életemben és sokkal több az adat, így nekem ez most még újdonság. Igen, kicsit csalódás, hogy egy egész évi tekerés után aszfalton nincs 23-24km/ átlagom 25-30km távon 200-250m szint mellet, többet vártam magamtól.

Elküldve: 2022.01.10. 18:29 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Télen mindig ilyen. Sűrűbb a levegő(megnövekedett közegellenállás), a tüdőnek is nehezebb a hideg levegőt feldolgozni, a levélzet nélküli fák ágai között akadály nélkül átfúj a szél, a téli ruházat is jobban fogja a szelet. Tegnap nekem pl. 24-es tempóhoz társult 140-150 közötti pulzus aszfalton. Nyáron ugyanehhez elég ~125..

Elküldve: 2022.01.10. 17:09 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@azaki71: Világos. Elégedetlen vagy valamelyest a 20 km/h körüli sebességgel.

Valahol már leírtam, de nem tudom visszaidézni, hol találhatnánk meg, hogy szervezetünknek küzdenie kell az időjárással, az éhséggel, fáradtsággal is. Legjobb tavasszal és ősszel kerekezni, napsütéses, szélcsendes időben, húsz fok körüli hőmérsékleten, könnyű öltözetben, szálkásra edzetten, kipihenten, mérsékelten jóllakva…

Bizonyos kor után – ezt is megírtam a Munkába kerékpárral című értekezésünkben – az ember fia annak is örül, ha gond nélkül be tud mászni a fürdőkádba.

Egyébként pedig: Nincs még egy olyan kerékpáros, mint én! Az összes többi, tudniillik, vagy jobban, vagy gyengébben hajtja kecskéjét.

Elküldve: 2022.01.10. 16:52 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

December, Januárban aszfalton is csak 19.5 - 20.5km/h átlagokat tekerek a montival. Igaz, a hideg levegő miatt nem erőltetem, nem akarok zihálni, ennek ellenére a téli pulzus adataimat, sokkal magasabbak mint a nyáron mért értékek. Persze nem szabad elfelejteni, hogy télen fele annyit sem tekerek mint nyáron. Mondjuk annak örülök, hogy ez év januárban már most többet kerékpároztam, mint decemberben összesen. De egy szó mint száz, lassú vagyok.

Elküldve: 2021.10.02. 10:12 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@XCode: O.k. köszi!

Elküldve: 2021.10.02. 07:48 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zoltán-san: Szervusz, barátom! Jobb híján a terepjárók közé. Tudom, jobban illenék más csoportokhoz, mondjuk a túragépek közé. Se nem országúti, se nem cyclocross, nem is cross-trekking. Mindegyikből egy kicsi. Olyan Ő, mint madarak kötött a Főnix: nemének egyetlen képviselője.

Elküldve: 2021.10.02. 06:52 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@XCode: A graveleket hová soroltad?

Elküldve: 2021.09.30. 13:33 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Számoltam, s az eredmények a következőképpen alakultak.

Az átlagsebesség rövid távon:

MTB: 20,56 km/h (az előző 20,47 km/h volt)

Túra: 24,20 km/h (az előző 24,06 km/h volt)

Outi: nem változott (az előző 28,94 km/h volt)

Az átlagsebesség hosszú távon:

MTB: nem változott (az előző 17,29 km/h volt)

Túra: 21,58 km/h (az előző 21,60 km/h volt)

Outi nem változott (az előző 29,00 km/h volt)

Köszönöm mindenkinek az adatokat!

Elküldve: 2021.09.04. 21:55 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Köszönöm :-) Rengeteg mindentől függ az átlag sebesség, ezért is irkáltam ide be, hogy aki nincs tisztában vele az is lássa. Azt gondolom, hogy a negyedéves, fél éves, vagy éves átlag sokkal többet elmond az aktuális erőnlétünktől, amit csakis önmagunkhoz szabad viszonyítani, mert mások, más útvonalakon, más kerékpárral, más fizikummal..stb kerékpároznak.

Elküldve: 2021.09.04. 20:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Teljesen jó átlag. Sokak fiatalon, aszfalton se mennek ennyit sem távolságban sem átlagsebeségben, nemhogy terepen.

Elküldve: 2021.09.04. 17:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@XCode: Hátszelem nem volt lévén egy kört mentem, ami az egyik irányba szembe szellő volt, az a másik irányba hát szellő, de tudom, hogy csak vicceltél :-) Ma talán a hűvösebb idő, 68km távot, 701m szinttel és 50%-ban erdő mező föl úton, 18,9km/h átlaggal teljesítettem. (Garminnal mérem az útjaimat).

Elküldve: 2021.08.30. 21:16 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@azaki71: Eredményeidet a megengedettnél nagyobb hátszél miatt sajnos nem vehetjük figyelembe… Ez persze csak tréfa. Ősz végén számolok majd, s akkor kiderül, hány nyolc kalács, azaz változtak-e az átlagok. Vélekedésem szerint jelentős változásra nem számíthatunk.

Elküldve: 2021.08.30. 17:41 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Megvan az idei csúcsom, 26"MTB-vel aszfalt úton, táv 23km, szint 140m, sikerült mennem egy 25,9km/h átlagot úgy, hogy ebben benne van a városi szakasz is a kereszteződésekkel. (el is fáradtam) :-))) Juni-1 óta 1170km tekertem le, amihez 72óra 05percet ültem a nyeregben, 10135m szintet tudtam le és így az elmúlt három havi átlag sebességem 16,3km/h-lett. Ősszel (és tavasszal is) ennél kevesebbet kerékpározom, az aktív időszakom így már mögöttem van. Összességében elégedet vagyok a nyári teljesítményemmel, az erdei bringás kirándulásokkal, amik nem a km gyűjtésről és nem is a száguldásról szóltak, hanem arról, hogy élveztem az erdei környeztet, olykor sok megállással.

Elküldve: 2021.08.25. 13:28 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Korábban is felvőtött már párszor. Érdemes lenne Straván bekövetni pár profit, félprofit és amatőrt, elég pontos képet adna. Különösen azoknál, akik használnak Watt-mérőt is - egyébként egyre többen. ;-) Hogy konkrétabb és/vagy ontopic is legyek, például montizásom még tavaszról, alig 11 km/h-s átlag: https://www.strava.com/activities/5055483848 (igen, a megtett táv és a szint egy dolog, de lefelé ez ugye DH-pálya)

Elküldve: 2021.08.24. 07:35 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@rcs2003: Szia!

Eléggé kényelmes az a nyereg ill. a bringásnadrág? Ez is okozhat számos problémát.

Elküldve: 2021.08.22. 20:00 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Elindulni egy erdei ösvényen, ami nem tudod hová vezet, aztán letérni egy másikra, majd egy harmadikra és már is két órája tekersz "valahova". Aztán megnézve az appon, a térképen, hogy hová is kavarodott el az ember fia, elkezd valahogy haza jutni, de nem arra amerről jött és máris meg van a 4-5órás út :-) Legalábbis nálam valamikor így kezdődtek a hosszabb utak.

Elküldve: 2021.08.22. 19:24 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

@azaki71: az biztos hogy ez az életmód felbecsülhetetlen jót tesz az átlalános egészségednek és az életkilátásaidnak. Ha lassul is az ember, egye fene. Engem 2-3 óra folyamatos tekerés után ledob magáról a bicaj, akármit csinálok. Irigylésre méltók számomra azok akik képesek akár fél napokat nyeregben tölteni, Balatont kerülni, stb.

Elküldve: 2021.08.22. 17:11 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@azaki71: Elsősorban adottság kérdése, ki hogyan teker. Egyesek inkább gyorsak, mások inkább kitartók stb. Legtöbben tisztes átlagra vagyunk képesek, kiugró teljesítményre még szorgalmas gyakorlással sem. A korral pedig mindenkinek csökken a teljesítőképessége. Többször számoltam átlagebességet hosszabb (> 200 km) útjaimon. Jellemző értékek: 14,7–17,3 km/h. Hiába próbálom tartani a 20 km/h utazósebességet, jobb eredmény nem akar kikerekedni. Szóval nem vagyok a sebesség királya, inkább kitartó vagyok. Ifjabb koromban egyszer mentem már (kisebb pihenőkkel) egyhuzamban 440 kilométert. (Fenekem bánta.) Mostanában, habár többre is képes lennék, megelégszem naponta 150–180 kilométerrel is.

Elküldve: 2021.08.22. 16:20 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Na, ha már idén is előkerül ez a téma, akkor hozzászólók a saját szemszögemből.

Hiába kerékpározom időben többet, évről, évre lassulok, ezért a megtett km száma nem nő érdemben és évi 2000-3000km tekerek, de valahogy ennyi nekem elég, nem is vágyom többre

Mindig hazulról indulok az erdei ösvényes földutas útjaimra, ezért mindig aszfalton teszem meg az útjaim első és utolsó szakaszait. Az idén többségében 50 – 65km távokat kerékpározok, ezen távok 35-40% aszfalt út, a többi erdei ösvény, vagy valamilyen föld út, netán zúzót köves út, de útvonaltól függően akadnak kerékpárt háton cipelős, átemelős és tolós szakaszok is. Ezeken az utakon a szintek 800-900m között alakulnak és 14 – 16km/h átlagokat tudok produkálni, az elmúlt hat havi átlagom 15,4km/h.

Számomra a pulzus értékeim is érdekesek, a nyugalmi az 54üt/perc, de ha a fél éves átlagomat nézem az is 117üt/perc. Ha széthajtom magamat, akkor is ritkán megy 150üt/perc fölé, a fél év alatt mindössze 3 alkalommal volt 160üt/perc felett és ebből egyik volt a csúcs, kereken 170üt/perc, de ott és akkor le kellet szállnom a kerékpárról. Az útjaimon, százalékosan a legtöbb idő Aerob zónában telik, ami nálam a 120-130üt/ perc.

Orvosok szerint minden oké velem, de ahogy korábban is írtam én évről évre érzem azt, hogy lassabb vagyok. Testsúlyom sem változott 20éves korom óta, tehát az nem játszik, hogy nagyon súlyt kellene cipelnem.

Húszon évesen 27-28km/h éves átlagok, harminc- negyven évesen 21-24km/ éves átlagok, 50évessen meg a 15,4km/h. Sík aszfalton (táv 32km), montival, magamat széthajtva az idei csúcs a 23,2km/h átlagsebesség.

Mindezt csak érdekességnek írtam le, mert ahány ember, annyiféle kerékpározás, útvonal, fizikum, kerékpár...stb.

Megj: Egyszer arra lennék kíváncsi, hogy vajon gyorsabb lennék-e az útjaimon egy 29 mtb, vagy egy Cross Trekking kerékpárral, mint a meglévő 26-s MTB-vel vagyok, de lehet nem lenne számottevő különbség, mert az útjaimon a 10percnek semmi jelentősége.

Elküldve: 2021.08.21. 17:45 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zoltán-san: Szervusz, barátom! Feljegyeztem adataidat. Számolok is, valamikor szeptemberben, ha hazajöttem a sárréti kirándulásról. Készülök a tengelici homokvidékre.

Elküldve: 2021.08.21. 14:04 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@XCode: Szia!

Egy-két idei eredmény gravel kerékpárral:

1) Székesfehérvár-Sárszentmihály-Ősi-Berhida-Papkeszi-Balatonfűzfő-Balatonfüred-Tihany (odaúton egészen a révig)-Balatonudvari és vissza Fehérvárra: 161 km 7h 45min alatt, melyben volt egy kb. 6-8 perces nem tervezett várakozás Alsóőrsön. 2) Bp.- Pécel-Isaszeg-Dány és vissza ugyanígy: 81 km 25-ös átlag.

Elküldve: 2021.01.27. 19:51 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Újraszámoltam az eredményeket. Megnevezéssel bíró eltérést a korábbi adatoktól nem találtam. Érthető, hiszen többségünk átlagkerékpáros. A kiemelkedően jó vagy gyenge eredmények változtatnának valamelyest az átlagon. Ha majd a kriplik közé számítok, talán akkor romlik az átlag. :)

Elküldve: 2020.04.08. 08:52 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Szia! Ha a mozgás felüdít, javítja a közérzetedet és utána jóleső fáradtságot tapasztalsz, akkor nem valószínű hogy különösebben aggódnod kellene. Tehát ha bármi bajod lenne, akkor nem valószínű hogy akár ennyit is tudnál tekerni főleg nem 50km-t kb. 18-as átlaggal, erdőben.

Elküldve: 2019.09.02. 17:30 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@N. István: Nyilván nincs értelme a kettő kerékpározási formát összehasonlítani, nem is ez volt a szándékom. Igazad van és véletlenül sem panaszkodni akartam, mert ahogy írtam megtaláltam a magam kerékpározási örömét az erdei túra bringázásban.

Elküldve: 2019.09.02. 15:51 N. István 

  • N. István avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@azaki71: Nem tudom mi a titkuk más 50 éveseknek, akik országúti kerékpárral 80-100km lazán letekernek akár 30km/h, vagy afeletti tempóval.

Szia!

Nem akarlak bántani, én is 50 körül vagyok, de egy 12 kilós, 26-os montival évi max 3000 km-t ne hasonlíts egy országútihoz.

Nincs titok, vegyél egy belépőszintű országútit, tekerj 4-5000 km-t egy év alatt fokozatos, egyenletesen növelt teljesítménnyel (legalább 1,5 óra háromszor egy héten), és simán meg lesz a 100 km táv 30 km/h átlaggal sík terepen. Lehet szerény mértékben táplálékkiegészítőkkel is rásegíteni, már csak a nagyobb sérülésveszély miatt is. Előtte célszerű egy nagylabor, és az orvos megmondja, ha probléma van, még időben vagy változtatni rajta :)

Elküldve: 2019.09.01. 23:48 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@azaki71: Fontos az egyenletes erőkifejtés. Ha így is kitikkadsz, érdemes vizsgálódni. Olykor vashiány stb. is lehet a fáradékonyság hátterében. (Kerékpárosunk felkeresi az állatorvost. - Doktor úr, adna még a lovaknak való ajzószerből? - Mi is volt a neve? - Azt nem tudom, csak az ízére emlékszem.)

Elküldve: 2019.09.01. 21:56 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

1998-óta kerékpározom, évi 1500-3000km között, igaz 26 montival, de fénykoromban is csak 27-28km/h átlagot tudtam teljesíteni aszfalton és 25-30km távokon. Azóta öregebb lettem és az évi 1500 -3000km most is meg van, de már aszfalton is csak 20-22km/h átlagokkal. És a letekert km száma, ide, vagy oda, kb 60km távolság megtétele felett olyan szinten elfáradok hogy akkor már gurulgatni tudok. Nem tudom mi a titkuk más 50 éveseknek, akik országúti kerékpárral 80-100km lazán letekernek akár 30km/h, vagy afeletti tempóval. Mert vannak ilyen 50év feletti kerékpárosok, én is ismerek többet is. Nem is tudok velük elmenni, mert sokkal erősebbek.

Ezért is szoktam rá az erdei túrázós kerékpározásra. Az erdőben letekerek 40-50km távokat a saját tempomban, 16-18km átlaggal és ennyi.

Elküldve: 2019.06.12. 23:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zoltán-san: Jó eredmény. Valószínűleg erősödtél, nem a járgányod lett fürgébb. :) Köszönöm az adatot.

Év végén számolok újra. Az átlag már aligha változik számottevően. (Saját teljesítményem nagyjából egy szinten van jó ideje. Versikében: No de majd jön az aggkor, s teljesítményem akkor... alábbszáll.)

Elküldve: 2019.06.07. 12:26 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@XCode: Frissíteném az átlagomat hosszútávon:

95%-ban ugyanazon az útvonalon, mint tavaly májusban most 103 km-en 21,3-ra sikerült javítani az átlagomat ugyanazzal a montival.

Elküldve: 2018.05.21. 14:13 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Bonyi: Nem csak a szél, az adatközlők is megélénkültek. Harapható: e jelzőt széllel kapcsolatban még nem hallottam. Üdvözletem!

Elküldve: 2018.05.20. 21:19 Bonyi 

  • Bonyi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18

Harapható szélben ma 125km 25.4-es átlaggal abszolvála outival, 1.5 év kihagyás után :)

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!