22 mm-s USA bb-s hajtás átalakítható 19 mm-es mid bb-re?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2013.01.13. 18:06 ÓcsaSreetBMX 

  • ÓcsaSreetBMX avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 21
Témaindító hozzászólás:

Lehetséges-e az illyes féle átalakítás? Ha lecsiszolok belőle 3mm-t(kb. a menetet) akkor jó lesz?(majd valahogy biztos megoldom:D)

Elküldve: 2013.01.15. 20:07 HuNt3R95 

  • HuNt3R95 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Éclat csapat
  • Éclat csapat
  • hozzászólások: 34

@ÓcsaSreetBMX: nekem is így volt 22.3 as golyós hatlapos tengelyt esztergáltattam le 19mm mid bb hez,de nekem a laptáv(szemben lévő lapok táv.) 17,5 mmm volt és az él pedig kb 20.5 mm így az egyik oldalról le jött a lapok ugy fele így kellett átalakító az egyik karba hogy passzoljon,de elég gány ideglenes megoldás volt, kotoygott én maximum ideiglenes megoldásként javaslom :)

Elküldve: 2013.01.13. 20:45 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

Csakis esztergálással, házilag kézzel sosem fogsz normálisan lecsiszolni. Inkább próbálj meg venni egy 19mm-s tengelyt.

Amúgy én már láttam 23.3-ról(menetes USA tengely) 19mm-re esztergált hajtókar-tengelyt, tehát maga a módszer működőképes, de lehet jobban jársz, ha veszel egy új tengelyt. Nem tudom a szakik mennyiért röffentik be mostanában az esztergagépüket.

Elküldve: 2013.01.13. 19:44 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

@ÓcsaSreetBMX: hát figyelj, a csiszolás szopás... max ha van valami jó köszörűgéped, meg hát ugye tökéletesen kerekre nem fogod tudni kézzel csiszolni, egyszer kaptam szar csapágyat nem 19mm volt hanem 18,5... nem tudom hogy, a velvártnál jól elbasztak valamit, a lényeg hogy csiszolópapírral 4 óra folyamatos csiszolás mellet nem bírtam a kemény cromo tengelyből annyit lecsiszolni hogy belemenjen a csapágyba... köszörűvel leszedtem ügyesen de nem volt jó, egyetlen megoldás az esztergálás, de nem biztos hogy erős is marad a tengely mint ahogy írta már más is

Elküldve: 2013.01.13. 19:13 ocsika96 

  • ocsika96 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 69

Hát ez nagyon nagy baromság! Eleve centrikusan hogy csiszolnád le? Max esztergálni lehetne de azért se nagyon mert nem hiszem hogy nagyon vastag lenne maga az anyag! Úgyhogy szerintem ez hülyeség úgy ahogy van!

Elküldve: 2013.01.13. 18:51 ÓcsaSreetBMX 

  • ÓcsaSreetBMX avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 21

@Poseidon: én is láttam de nem tudom kinél. az a lényeg hogy lehetséges! :)

Elküldve: 2013.01.13. 18:51 Poseidon 

  • Poseidon avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 90

@ÓcsaSreetBMX: úgy lehetséges, itt tb-n is látta már valakinél olyat

Elküldve: 2013.01.13. 18:49 ÓcsaSreetBMX 

  • ÓcsaSreetBMX avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 21

de nem a csapágyat csiszolom hanem a hajtást! Annyi az egész hogy van egy 22mm-s hajtásom amiből 19mm-set akarok csinálni.

Elküldve: 2013.01.13. 18:47 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

Miből akarsz lecsiszolni? Usa BB vázad van, abba lehet kapni átalakítót amibe mid bb csapit tudsz tenni, de hát csiszolással a 22mmesből nem tudsz 19eset csinálni, csak nagyobbat, fordítva meg lehetne talán oldani hogy 19esből 22eset de az ipari csapágyat hiába csiszolgatod :D

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!