8-9 éves kisgyereknek Mongoose Capture 2013?

Linkelt termék: Mongoose Capture
1-24 (24 válasz)

Elküldve: 2012.11.14. 13:01 apion 

  • apion avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Sziasztok !

8-9 éves kisfiam (135cm/31kg) már ügyesen gördeszkázik, de szeretne már egy BMX kerékpárt. Lehetőleg egy új biciklit szeretnénk neki venni, amin meg tudná tanulni a BMX alapjait és 2-3 évig ki is szolgálná. A jelenlegi befutó egy Mongoose Capture 2013-as (76 e Ft) modell. Érdemes-e egy ekkora gyereknek ilyen méretű bmx-et venni, vagy ennél kisebb vázas kellene ? Visszakerestem régebbi, hasonló tartalmú cikkeket, ahol a Mongooset és társait nem nagyon ajánlják, inkább használt, de minőségibb bmx-et javasolnak. A gyereknek most egy hauser cobra 20"-as kerékpárja van, amit lassan kezd kinőni. Árban max. a fent említett bmx árában gondolkozunk.

A válaszokat és tanácsokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2013.04.23. 19:22 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@apion: Szia! Lányom Mongoose Villain BMX-ét éppen áruljuk. Szinte teljesen új. Jelenleg 48 500 Ft-ért áruljuk, de szerintem meg tudunk egyezni, ha érdekel. A hirdetés: http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=137140

Elküldve: 2013.04.23. 17:05 rexner 

  • rexner avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Szia, közel kétezer biciklit adtam el, 8 éves korban még nem tudja a gyerek hogy mi lesz belölle... A mongoos- kezdetnek valószinu elég, ha komolyra fordul tuti hogy nem lesz megfelelő, tehát kezd akár ezzel, figyelj rá, beszélgess vele, és ha halad előre a bmx világban akkor időben huzd ki alólla és egy jobbat veegyetek, de addig amig kiderül addig biztos hogy megfelel....

http://www.bicaj.hu

Elküldve: 2012.11.27. 17:59 gabesz96h 

  • gabesz96h avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 70

@spank309: nem a veővenek címeztem amit neked írtam hanem az egyik gyereknek, ha arra gondolsz hogy adtam neki tippet akkor bocs hogy hulla fáradtan nincs kedvem elolvasni az egész topicot :D

Elküldve: 2012.11.27. 17:12 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@gabesz96h: a fórum kérdezője már rég megvette a bicót :D ha egy kicsit olvasnál :D

Elküldve: 2012.11.27. 16:47 gabesz96h 

  • gabesz96h avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 70

@spank309: nembiztos csak lehet hogy több bicója volt amiből egy jobbat is építhetett volna :D

Elküldve: 2012.11.27. 16:42 gabesz96h 

  • gabesz96h avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 70

2013ban jön a WTP nek egy 16"os bmx-e, a Seed, szerintem ez jó neki :) sok sikert

Elküldve: 2012.11.27. 15:59 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Szamosfalvi Attila: miért? volt már drága bicód? =)

Elküldve: 2012.11.27. 15:56 Szamosfalvi Attila 

  • Szamosfalvi Attila avatar
  • BMX gyilkoló
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 7

@spank309: magamon tapasztaltam

Elküldve: 2012.11.27. 14:51 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Szamosfalvi Attila: Micsoda tapasztalat beszél belőled :D

Elküldve: 2012.11.26. 17:59 Szamosfalvi Attila 

  • Szamosfalvi Attila avatar
  • BMX gyilkoló
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 7

Hát nem tudom de szerintem jó bár ha hosszú távra tervez akkor inkább egy kicsit komolyabbat akkor az a továbbiakban olcsóbb kifizetődőbb lesz.

Elküldve: 2012.11.15. 11:15 apion 

  • apion avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4

Mindenkinek köszönöm a segítségét és a tanácsait.

Megrendeltem egy 2012-es WTP Arcade BMX-et a gyereknek karácsonyi ajándéknak. Remélem sok örömét leli majd benne és ki is fogja szolgálni egy darabig.

Elküldve: 2012.11.14. 18:16 KevinMetal 

  • KevinMetal avatar
  • dirt/street gyerek
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@apion: én nem ajánlanám a mongoose bmx-eket, ugyanis mentem már kisgyerekek mongoose(2012-es) bringáikkal és hát sok mident tapasztaltam... 1.mindegyiknek kivétel nélkül kotyogott a hátsókereke mint a szar és ők is mondták,hogy már csapágycserés is volt,szóval a hátsókerekük kuka(pedig csak gurultak vele) 2.a stucnicsavarokat egyszerűen hiába húzták meg mindig kilazultak 3.a lánc pár hét alatt úgy meglazult nekik,hogy ha a papucs végében volt a kerék akkor se volt teljesen feszes 4.amikor összeszerelnek egy ilyen mongooset akkor egyik csavart sem húzzák meg rendesen(stucnicsavarok , kerekek kotyognak, hajtás lötyög, villa mozog) szóval én inkább a wtp-t ajánlanám... mentem már sok wtp-vel és nem tapasztaltam nála hátrányt vegyél WTP-t :D

Elküldve: 2012.11.14. 17:37 kicsikericsike 

  • kicsikericsike avatar
  • dirt/street gyerek
  • Pécsi bringások csapat
  • Pécsi bringások csapat
  • hozzászólások: 8

Szerintem is a WTP éri meg jobban. Ha a váz megrepedne netán mongoose vázakat már 3-4 ezerért kapni. Sajnos a mongoose és ugye minden más folyamatosan veszít az értékéből.De mivel új és garanciális az Arcade azt ajánlanám meg amúgy is.A Radioról nem sokat tudok,állítólag jók. Remélem valamennyit tudtam segíteni.

Elküldve: 2012.11.14. 17:03 passss 

  • passss avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 20

@apion: Radio Bikes Darko nem igen tudok a váz meg ugye 1 évig garanci ális meg most anyi h a váz nem a leg job de felszerelcségbe szerintem az érné meg a legjoban mert ugye iparis forgás pontok 8.25" kormány ezek most elég divatosak meg max még afelnik a buktatok de szerintem öszeségébe ez a legjob választás

Elküldve: 2012.11.14. 15:52 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

A Mongoose rájött, hogy nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha keverik a váz csöveinek az anyagát, ezért az új szériákban már csak full erősített Hi-Ten vagy csak full Cro-mo bringák vannak. Az alsó-középkategóriás WTP vázak többsége tudtommal pont a Hi-Ten--Cro-mo találkozásoknál reped( nem tudom, hogy a '12-es szériára mennyire igaz) A Mongoose-nál tényleg hátrány, hogy a csapágyazás javarésze golyóskosaras, nem pedig iparis. Egyértelműen nem lehet eldönteni, melyik gép lenne a nyerő. Felszereltségben a WTP felé hajlanék, de nem tudom, hogy a '12-es széria alsó-középkategóriás vázai milyenek lettek, lehet, hogy sikerült kijavítani a korábbi évek hibáit.

Elküldve: 2012.11.14. 15:35 apion 

  • apion avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4

@mandel92: Közben én is ráakadtam a WTP Arcade akcióra és írtam is az OG-nak. Az Arcade-ról és a Radio Bikes Darko - 20"-ról kértem árajánlatot. Utóbbiról van esetleg vmi véleményed ? Itt a fórumon a WTP Arcadról is olvastam már nagyon sok jót, de vki írta, hogy egy 30 kg-os gyerek alatt is megrepedt már.

Elküldve: 2012.11.14. 15:25 apion 

  • apion avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4

@spank309: Tudom, hogy még kicsi és nincs meg a kellő ereje ehhez a sporthoz és a divat valóban nagy úr. Így voltam akkor is, amikor 8 éves kora előtt egy gördeszkát sírt ki magának, de azóta, amikor csak teheti a deszkán van és kitartóan gyakorol, sokat fejlődött, ezért bízom abban is, hogy nem lesz kidobott pénz egy bmx és nem csak egy kéthetes hóbortról van szó, ezt már bizonyította a deszkázással.

Elküldve: 2012.11.14. 15:21 ISMET 

  • ISMET avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 79

@spank309: szint úgy nekem is... Nekem a mongoose és a wtp ugyan az, nem teszek különbséget a bmx közt

Elküldve: 2012.11.14. 14:58 passss 

  • passss avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 20

szerintem a leg job vétel lene egy Wethepeople Arcade 2012 lene 105.000Ft helyett csak 79.000Ft ára a original-gypsy.com on és sokal job mint a Mongoose

Váz: CrMo alsócső, 20.25" TT, 13.25" CS, 75 HT Villa: CrMo villanyak Kormány: Hi-Ten, 8.25" magas, 28.15" széles Markolat: wethepeople "El Barrio" Kormánybefogó: Salt AM elöltöltős, 48mm előfutással Fejcsapágy: Salt AM integrált Rotor: nincs, de felszerelhető Fékkar: Salt "Moto" Fék: Salt AM alu U-fék Hajtókar: Salt Rookie 3pc, 8 bordás full CrMo, 170mm Hajtókarcsapágy: iparis Salt Mid BB Pedál: éclat "Surge" műanyagpedál Lánc: Salt AM (410H típusú) Lánckerék: Salt acél, 25T Driver: ipari csapágyas Salt 9T driver Első agy: Salt Rookie golyós elsőagy, 10mm, 36H Hátsó agy: Salt AM ipari csapágyas kazettás agy, 9T, 14mm, 36H Első felni: Salt AM szimplafalú, 36H, fekete Hátsó felni: Salt AM szimplafalú, 36H, fekete Ülés: wethepeople Arcade pivotal ülés Üléscső: Salt Pivotal üléscső, 155mm Üléscsőbilincs: Salt AM Külsőgumik: Salt Captor 2.3" elöl / Strike 2.125 hátul Kilépők: Salt AM acél, 1 pár Súlya: 11.3kg

én eszt javaslom csak férj bele az akcio ba

Elküldve: 2012.11.14. 14:08 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@ISMET: szerinted miért váltottam 24-re? Mert nekik kb. elérhetetlen áron van... És a szülök sem fognak 2-3-4 százezerért nekik bicót venni. Számomra meg szinte minden bmx egyforma.

Elküldve: 2012.11.14. 14:02 ISMET 

  • ISMET avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 79

@spank309: nálunk már minden 10 éves bmxel tolja xdxd

Elküldve: 2012.11.14. 13:52 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Hát itt ahány ember annyi válasz lesz majd... Én azt javaslom keressetek egy olyan bringát amiben ipari csapágyas agyak vannak mindenhol, vagy vegyetek olcsóbb bringát és vegyetek hozzá iparis agyakat. A kis srácok mást nemigen tudnak elrontani egy bmx-en. A mongoose-ban sajnos golyós kosaras csapágyak vannak amik nem valami hosszú életűek. Trükktanulásra meg baromi nehéz lesz neki a bmx, tapasztalatból mondom mert én már oktattam egy 9 éves kis srácot, és alig tudta megemelni a bicót, szóval még erőtlen volt a súlyához képest. Sajnos a mai kisgyerekek "divatból" akarnak bmx-et.

Elküldve: 2012.11.14. 13:47 ISMET 

  • ISMET avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 79

@apion: kezdésnek neki bőven jó az a mongoose

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!