Alu pedálra heggeszthetőek-e szegecsek?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2012.12.16. 19:51 MeGa1 

  • MeGa1 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx Street,Park,Dirt csapat
  • Bmx Street,Park,Dirt csapat
  • hozzászólások: 23
Témaindító hozzászólás:

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nekem van 1 Salt fém pedálom eléggé le kopott már róla a szegecs és csúszik olyat találtam ki hogy rá hegeszteni szegecseket csak az a baj, hogy lehet alumínium a pedál mert ügye alapból fekete festék volt rajta és ügye a használattól le kopott DE nem rozsdál ezért feltételezem róla hogy alu nah és az alumíniumra hogyan lehet hegeszteni rá szegecseket mert úgy tudom hogy alura nem lehet de nem tudom lehet nem jól tudom mert nem vagyok otthon ebbe.

Elküldve: 2012.12.17. 20:39 fifi 

  • fifi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 52

lyuk befúr /csavar x 0.8/ menet befúr menetrögzítővel hernyócsavar kívánt magasságig beteker

később remek és egyszerű ötletet nekem megköszön...

ennyi, a topik zárható... :D

Elküldve: 2012.12.17. 19:52 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Vagy fúrsz bele kis lyukakat, abba pedig eggyel nagyobb önmetsző csavarokat tekersz. Ha mákod van elég erős a fúró, hogy betekerje a csavarokat.

Elküldve: 2012.12.17. 19:19 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

A hegesztős ötlettel kb. 80%, hogy kiröhögnek, 20%, hogy mondanak egy olyan árat, amiből veszel 20 új pedált.

A szegecsesítés amúgy lehetséges, vagy a lentebb leírt módon, hogy csavarokat raksz bele, vagy ragasztott tüskékkel. Előbbi esetben szerzel gyári tüskeszettet, vagy egy rakat 3-as vagy 4-es csavart, és menetes furatokat készítesz a pedálba, amennyit akarsz. Én normális menetfúró híján fogtam egy 3 mm-es acélhuzalt, abból leflekszeltem a pedál taposójának vastagságánál valamivel hosszabb darabokat, és ezeket egyszerű pillanatragasztóval beragasztottam a 3-as furatokba. Eleve szorulnak, meg fogja a ragasztó, meg lefestettem, így a festék is rögzít valamennyit. Két éve használom, és azóta is egyben van. Paraszt megoldás, de 0 Ft-os költségvetésből nem az igényesség számított(:

Elküldve: 2012.12.16. 20:33 MeGa1 

  • MeGa1 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx Street,Park,Dirt csapat
  • Bmx Street,Park,Dirt csapat
  • hozzászólások: 23

Értem! Köszönöm a gyors választ hát igen több mint valószínű hogy másik pedált kell majd vennem :)

Elküldve: 2012.12.16. 20:08 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

Lehet alut hegeszteni AVI-val, váltóárammal, azzal nincs gond. Viszont egy ilyen kéréssel a legtöbb hegesztő mester elhajt, rosszabb esetben még ki is röhög. Túl nagy meló p*csányi bumszlikat hegeszteni egy pedálra. Nem beszélve arról, hogy drágább lenne, mint egy új pedált venni.

A másik para, hogy lehet hogy valamilyen ötvözet, esetleg köze sincs az aluminiumhoz, ez újabb problémákat vet fel.

Amit megpróbálhatsz az az, amit a kompozit pedálokkal csinálnak páran, a szegecseket csavarokkal helyettesítik. Még mindig elég melós dolog 10-20 lukat fúrni egy pedálba, de sokkal kivitelezhetőbb és az észszerű megoldás határán mozog.

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=1676&id=29&pp=usrgl&uid=2756

Összességében, a felújításba befektetett effort messze meghaladja egy új pedál vásárlásának költségeit.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!