Bianchi Camaleonte 1 vs. Trek 7.2 FX vs. Orbea Carpe 50

Linkelt termékek: Trek 7.2 FX, Bianchi Camaleonte 2
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2013.11.10. 20:02 Joci_73 

  • Joci_73 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Üdv!

Fitness bringát szeretnék venni és a preferált jelölt a Bianchi CAMALEONTE 1 ALU ACERA 7S V-Brake 2013. Ezenkívűl szóba került még a Trek 7.2 FX , az Orbea Carpe 50 .

Szerintetek melyiket érdemesebb hosszabb távon bevállalnom? Melyik a megbízhatóbb esetleg van e valakinek tapasztalata a felsorolt bringákkal?

Elküldve: 2013.11.18. 20:07 Joci_73 

  • Joci_73 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5

Szia!

Az Orbea Carpe 50 : Váltókar:SHIMANO ACERA

H.váltó:SHIMANO ACERA

Fogaskerék:SHIMANO HG31 11-34 8S

Villa:ORBEA TREKKING ALU :)

Trek 7.2 FX:

villa (merevvilla):Nagy szilárdságú acél lowrider rögzítő szemekkel, CLIX kerékrögzítő papucsokkal

Shimano Alivio Shimano HG20 12-32, 8 sebességes

Listaáron 10 eFt van köztük.

Én is túrázgatok és idén is volt több 100 km feletti út,jövőre pedig még többet szeretnék ,erre kellene az új bringa.

Szeretnék kipróbálni pár bringát csak sajnos mi mindentől messze lakunk :(

De azért igyekszem.

Köszi az eddigi segítséget.

Joci

Elküldve: 2013.11.15. 21:01 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@Joci_73: Akkor viszont a Trek FX 7.2-es a nyerő szerintem!!! Altus (első)váltót kicserélni Alivio-ra, később esetleg a hátsót is Deore-ra, vagy akár most is, az 50ezer különbségből futná! Talán az acél elsővilla miatt lehet nehéz, de nekem abszolút bejött, mondjuk én inkább túrázom (egyszerre min.100km 25-28km/h átlagsebességgel). De ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki, amiket tudsz. Én is próbáltam KTM-et, Cube-ot, Capriolo-t (Herculest még kipróbáltam volna, de nem jött össze), de merev villást akartam, meg "szerelem volt első látásra"! :D

Elküldve: 2013.11.14. 18:26 Joci_73 

  • Joci_73 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5

@sandorp9: Szia!

Erre gondoltam: http://www.bianchi.hu/bianchi-camaleonte-sport-1-alu-acera-mix-7sp-tripla-v-fek

Nagyon tetszik,Balatonfüreden van egy Bianchi üzlet ,a nyáron jártam Füreden de sajna a boltot kihagytam :( Most viszont nagyon messze van tőlem.

Nem olcsó az 1-es , de a 2-es már nagyon sok lenne ,bár most van egy helyen 200-ért akcióban :) Viszont ez tényleg tárcsafékes.

Van Orbea,sőt lehet itthon is kapni,igaz rendelésre . A Carpe 50 pedig akcióban egészen tűrhető árban lenne.

Azért még körülnézek a Trek háza tájén is. :)

Elküldve: 2013.11.14. 05:05 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@Joci_73: én a Testbike/véleményeknél néztem a 3 bringát, és a Bianchi-t teleszkópos villával hozta...az Orbeát meg nem is találtam.

A Trekket én se cserélném le, de a Bianchi komolyabb, főleg a Camaleonte2! Alivio/Deore váltóval...

Elküldve: 2013.11.13. 17:25 Joci_73 

  • Joci_73 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5

@sandorp9: Üdv !

A Camaleonte 1-nek nem teleszkópos a villája(szerencsére) ez is az célom hogy ne legyen :)És ha minden igaz tárcsafék sincs rajta. Legalábbis azon a verzión amit néztem . A többi már szinte mindegyik az. Nekem megfelel a sima V fék is.

Acera váltó van rajta,12-32 -es hátsó,gondolkodtam egy olyan verzióban is ahol 11-el kezdődne a hátsó sor .

Mivel egy Gary Fisher-em van (jelenleg) én is Trek-nél kezdtem,a 7.2 FX és a 7.3 is belekerült a "kosaramba".

A 7.2 pl 11-32-el van szerelve hátul.

Köszi a segítségedet.

Elküldve: 2013.11.12. 17:54 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Kicsi elírás helyesbítés: a Treknek HG20sa a fogaskoszorúja, nem HG30as, bocsi! És amit még néztem, hogy talán a Trek FX 7.2 és a Bianchi Camaleonte 2 között van a Trek FX 7.3, 185ezerért érdemes lehet megnézni... de szerintem a Bianchival jobban jársz.

Elküldve: 2013.11.12. 17:46 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Hát ha jól láttam a Bianchi Tourney/Acera váltós, teleszkópos első villa, ez inkább cross trekkinges, de a Camaleonte 2 az már igen!!! és csak 5000-rel (200ezer Ft) több! Alivio/Deore váltó, merev villa az már inkább fitneszebb szerintem. És a Bianchi az csak egy olasz! Erről nálam jobban hozzáértők szerintem meg fogják erősíteni :D

Az Orbeát nem tudtam megnézni, de maga a cég régmúltú, és értenek a kerékpárgyártáshoz, a kérdés, hogy mivel van szerelve...

A Trek FX 7.2 van nekem is; Altus/Alivio váltó, merev acél villa. Azon kívül, hogy 50ezerrel olcsóbb, az örökélet vázgarancia szól mellette. A váz geo-járól, ami még fontos, nem tudok mit mondani, mert nem tudom, hogy az olasznak milyen. A fogaskoszorú HG30, az u.a. (8fokozat, a kiosztás is u.a). Viszont a váltása a Bianchinak jobb, alu az első villája is(ezért könnyebb), tárcsa fékes is az olasz (ez nekem nagyon nem számít, alföldi gyerek vagyok), ez is egyre több mindenkinek számít. Ha ki tudod adni azt az +50ezret, akkor szerintem mindenképpen a "digót" válaszd. Remélem nem írtam hülyeséget (ez a nagyon hozzáértőknek szól), és remélem tudtam segíteni (ez pedig Neked)!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!