BMX vs Freeride mtb

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2011.10.09. 17:03 hlszs 

  • hlszs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 16
Témaindító hozzászólás:

hello! nem tudok dönteni hogy mtb vagy bmx-et vegyek 170cm vagyok és dirtre streetre meg parkra is kéne szerintetek mi lenne jó nekem

Elküldve: 2011.11.23. 20:42 bence9753 

  • bence9753 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Tokaj DH csapat
  • Tokaj DH csapat
  • hozzászólások: 18

az meg 4 centi :) a 200mm-ig jóó :D

Elküldve: 2011.11.14. 06:49 xDarkRideRx 

  • xDarkRideRx avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 19

Az milli akart lenni, nem figyeltem.

Elküldve: 2011.11.11. 20:47 bence9753 

  • bence9753 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Tokaj DH csapat
  • Tokaj DH csapat
  • hozzászólások: 18

@xDarkRideRx: neharagudj, nem ide tartozik de mutatnál olyan bicó telot ami 40-et mozog?:O xd

Elküldve: 2011.11.07. 18:31 xDarkRideRx 

  • xDarkRideRx avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 19

Ha van rá pénz és nem vagy kezdő a tekerésben, egyértelműen FR (összteleszkóposra gondolok).

Ha még kezdő vagy ügyességben, szerelésben, nem vagy elég biztos benne, mit is akarsz, egy 60asból ki lehet hozni egy jó BMXet, aztán váltás FRra ha úgy érzed.

BMX előnyök: olcsó, egyszerű, kicsi hátrányok: nincs rugózás, alacsony végsebesség FR előnyök: kényelmes/egészséges, nagyobb tárcsákat is lehet bele rakni, lehet vele hegyet mászni hátrányok: drága. csak a villa 2 BMX ára felett van

"Viszont a dirt abból a szempontból jobb hogy azzal lehet túrázgatni stb. is.Mert nem hinném hogy egy bmx-el több órákat fogsz tekerni."

Illetve lehet, csak nagyon egészségtelen, és hegyen fárasztóbb, valamint lassabb is sík terepen. Tehát a FR nagyobb.

"ez a freeride gyerekek... nem amikor leugrunk a nagi kertjébe és lejövünk a dombtetőről... http://www.pinkbike.com/video/221262/"

A kioktató hangnem ellenére te is mellélőttél. Én ezt sem nevezném FRnak, egy FR esemény nem úgy kezdődik, hogy terepjáróval felviszem a hegyre a gépet, hanem megmászom a hegyet rajta ülve. Amit itt láttunk az klasszius DH, bár konkrétan a kerékpárkonstrukciót nem lehet megmondani hogy mi ennyiből, lényeg hogy a puszta downhill azaz lejtőzés nem egyenlő az emelkedő és lejtőzéssel. A FR a DH és AM közti űrt tölti ki. Egyébként a kifejezetten DH gépek 20-40 centivel nagyobb rugóúttal rendelkeznek, kisebb hajtótárcsával, minimum duplavállas villával, általában nagyobb sebességet és terhelést kell kiállniuk.

"köszi am nekem nem kell túrára am nem tom aki bmx-et is meg mtb-t is próbálta dirten az írja már le lécci hogy szetinte melyik jobb dirtre"

Attól függ mit csinálsz vele. A BMXet könnyebb levegőben kezelni, mert kisebb, viszont kisebb kerékkel nehezebben veszi az akadályokat, és kisebb végsebesség.


Szóval ne higgy el bármit, amit leírnak, aki azt mondta, ki kell próbálni, annak igaza van. Mindenkinek más elképzelései vannak, és más megoldás van rá. Én személy szerint a FRot ajánlom, mert többre képes, és nem rázza szét az ízületeidet. Igaz ezt nem egy vad DHzásnál kell értelmezni hanem ugyanolyan pályán.

Ha szeretnél gépet választani, megpróbálhatom megosztani az én véleményemet.

Elküldve: 2011.11.05. 20:56 bence9753 

  • bence9753 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Tokaj DH csapat
  • Tokaj DH csapat
  • hozzászólások: 18

ezt nem lehet megmondani, ki kell próbálni! és ami neked jobban be jön azt csináld. montival könnyebb magát az ugrást megtanulni, de bmx-el könnyebb bele vinni a trükköket. ha városi vagy akk ink bmx, de ha vidéken laksz mint én akkor inkább monti!

Elküldve: 2011.10.10. 20:47 hlszs 

  • hlszs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 16

@Princewall14: köszi am nekem nem kell túrára am nem tom aki bmx-et is meg mtb-t is próbálta dirten az írja már le lécci hogy szetinte melyik jobb dirtre

Elküldve: 2011.10.10. 20:45 hlszs 

  • hlszs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 16

@Majoros Tibor: köszi szépen am ténleg meg vallom öszintén 1 kicsit zavar volt ennek a terén akkor helyesbítek 1 dirt bicó

Elküldve: 2011.10.10. 09:16 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

ez a freeride gyerekek... nem amikor leugrunk a nagi kertjébe és lejövünk a dombtetőről... http://www.pinkbike.com/video/221262/

Elküldve: 2011.10.09. 17:42 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

úgy látom fogalom zavar van megint... a freeride az nem azt jelenti h leülök egy parkba a bringa mellé.. hanem rászánom a rengeteg pénzt, és keresek egy olyan erdőt amiben van sok hely egy pálya kiépítéséhez... nagy, vagy hoszzú ugrások kivitelézéhez... tehát... a bmx az bmx... a freeride inkább hasonlít a downhillre.. és nem merev gépek.. azok a 4X gépek, freeridrea csak 160centi rugút feletti gépek jók,elől hátul, szal egy kis ns.sel aminek van 80mili útja elől, nem jó freeridera... -.-

Elküldve: 2011.10.09. 17:38 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

@Princewall14: mármint dirt mtb

Elküldve: 2011.10.09. 17:35 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

Mind2 stílussal lehet "trükközni".Viszont a dirt abból a szempontból jobb hogy azzal lehet túrázgatni stb. is.Mert nem hinném hogy egy bmx-el több órákat fogsz tekerni.De ha nem akarsz túrázni csak a városban trükközni akkor jó neked a bmx is.de te magad tudod hogy mit szeretnél.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!