büntessük meg a sportolakat magyar modra!

1-50 (96 hozzászólás)

Elküldve: 2011.03.15. 11:14 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208
Témaindító hozzászólás:

szép kis hazánkba érdekes törvényt akarnak hozni.. bövebben a link alatt http://www.stop.hu/articles/article.php?id=840413

Elküldve: 2011.03.16. 21:57 Polarisext 

  • Polarisext avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 26

Igazából megértem a problémát, mert a DH val ugyan így állunk..

Ugye az is tiltva vagyon, elvileg a Dh gépeket is elkobozhatja az erdész ha megállít.

Tehát átérzem a problémát, de míg a Dh-nál is utálom, ha valaki azokat a helyeket rongálja ahol olyan növények élnek, amik védettek.. Tehát nem turistautat használ, vagy egy olyan nyomot ami rég ki van jelölve.. Ugyan úgy utálom azokat, akik régen az Ismeretlen Katona sírján, vagy egy emlékművön deszkáznak.

Nem véletlenül kerítették körbe. Az a baj, hogy vannak olyan emberek akiknek semmi sem szent. Ezeket keményen picsán kell rúgni, és elvenni megbüntetni mint a szart.

Aki viszont kulturált formában tudja ezt művelni támogatni kell.

Mi is feljárunk a hegyre, és tudjuk hogy tilos, de én azért csak megpróbálok vigyázni rá.. Tudom, hogyha elkapnak leszarják majd azt, hogy éb a jó fejek közé tartozom, de legalább én nyugodt vagyok..

Nézzétek a jó oldalát nektek legalább van hely ahol űzhetitek. Minket úgy tiltottak le, hogy dh pálya 300km -s körzetbe nincs..:D

És ez Nem a Rogán, vagy a Fidesz.. MSZP idejében tiltották meg a DH-t.

Egyszerűen a társadalmi nyomás (mert zavarja hogy el kell ugrania a dh-s elöl) vagy mert zavarja a deszkás.. Írja sorra a parasztja a leveleket, és ez a lépés..

Ennyi..

Elküldve: 2011.03.16. 21:50 hauserjoci 

  • hauserjoci avatar
  • triálos fenegyerek
  • Trialos KLUB csapat
  • Trialos KLUB csapat
  • hozzászólások: 11

@Krupcheck: "Ha nincs lehetőség valamit csinálni, akkor nem kell csinálni."

ez aztán a hozzáállás... :) taps.

Az egy dolog, hogy nem fúrod tele, aztis látom hogy ezt a bicajozást is eléggé félválról veszed, de azis biztos, hogy aki igazán szeret bicajozni, annak magyarázhatod, hogy ne ezt csináld, kettéfogja szarni... ;)

Az itt a kurvanagy baj, ezt szopatásnak hívják. Ahelyett hogy ha odaküldenek valakit, szépen elmondaná, hogy srácok ne itt bicajozzatok már, menjetek a parkba (amit csináltak maguktól, vagy ha nem is csináltak, legalább területet adnak, ahova csinálhassanak). Hidd el a szép szó sokkal többet ér, mint egy rakat ilyen kormányrendelet... A nyakamat teszem rá, hogy ha csinálnának értelmes parkokat, és szépen elmagyaráznák a kintlévőknek, hogy srácok ez ezért van itt, ne már. Ha van bennük emberség, márpedig én nem nézem le egyik bicajost sem, ha pedig akad ilyen, mint ahogy BAlage is mondta, lenéznék az ilyet, és ő is magához térne, és megértenék, elmennének onnan. Ezt tapasztalatból mondom. Minket is küldtek már el rendőrök, és szépen mondták, hogy srácok értjük mi ezt, hogy valahol kell bicajozni, de ne itt csináljátok. És megértettük, azóta sem mentünk arra. Ellenben az ilyen nagypofájú seggfejjel "takarogyatok innen mégegyszer meglátunk titeket feljelentés lesz" és hasonló trógerek még csak jobban felidegesítenek, és mégjobban arra ösztönöznek, hogy azért is menjek oda, és bontsam le...

Az ilyen kormányrendeletekkel annyit érnek el, hogy még jobban összebasszák mint eddig...ennyi...amúgymeg itt az egész a pénzről szól, sok bevétel...

Elküldve: 2011.03.16. 15:35 hunwarrior3 

  • hunwarrior3 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Fixi Klub csapat
  • Fixi Klub csapat
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: Én sem azt mondtam, hogy a streetelés együtt jár a rongálással, de nem az a gyakori, hogy normális, udvarias, bicósok vagy deszkások sportolnak. Ha nincs pálya, mi azt csináltuk, hogy egy lerombolt épületnek a maradványait eltakarítottuk, és a lebetonozott padlójára betonoztunk elemeket ( főleg a deszkások betonoztak!!!) és kész is volt a kis pályánk. Kevesen tudtak róla, akik meg tudtak nem feltétlenül értékelték ezt a kis parkot. Ahogy salt említette , sok ingyenes pálya teljesen gyér, de legalább ez van..

Elküldve: 2011.03.16. 15:11 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@BalageUMF: nagyrészt igazad van, csak megint nem arról beszélsz amire én írtam, de mindegy. Amiket felhoztál, az tényleg igaz.

És büntessék meg a randalírozó fiatalokat is ha rongálnak. Sőt, egyáltalán, mi a vihart keresnek kint 12-16 évesen az utcán éjszaka? De ez megint egy full más téma.

Egyébként nem akarom ismételni amit leírtam kb. háromszor. Skater is sok mindenre rávilágított. Továbbra is fenntartom, hogy a rongálás, még ha mellékhatás is, de nem egy sport, és nem egy stílus. Ha nincs lehetőség valamit csinálni, akkor nem kell csinálni. Én sem fúrom tele a panelok oldalát kampókkal azért mert nincs hol falat másznom... Ha meg van hol csinálni, csak "kicsi, kevés", akkor álljatok sorba, és örüljetek hogy ennyi van, mert máshol még annyi sincs. És nektek csinálták. Hogy mennyire pénz úszik el mellette másra, az megint egy másik téma.

Részemről itt 'pont'. Lehet utálni meg lehet osztani a fejemet. Tudom miről beszéltek, mert én is streeteltem, persze elég lámán. De semmit nem tettem tönkre, sőt, senkit nem zavartam vele, mert olyan helyekre mentünk ki hogy ne legyünk útba.

Elküldve: 2011.03.16. 13:20 hauserjoci 

  • hauserjoci avatar
  • triálos fenegyerek
  • Trialos KLUB csapat
  • Trialos KLUB csapat
  • hozzászólások: 11

@BalageUMF: egyetértek veled. Ez baszogatás.

Összekéne tartani, látod a cigányok összetartanak, sokan vannak és mindent szabad nekik, hozzájuk se mernek szólni se a rendőrök se semmi, még segélyt is kapnak. Ha meg elszaladna, utánnuk se bírnának menni, mert ilyen nádszál rendőrbácsik vannak, akik 1 pofontól 3 felé esnek...Manapság a közterületeket rongáló kisebbséghez hozzá se mernek szólni...Elrettentő példa itt helyben van, és még else mentem távolabbra, a téren a padokról LEFŰRÉSZELTÉK a háttámlát (hozzáteszem bekamerázott terület) és érdekes módon, belső forrásból tudom, hogy semmit sem tettek az ügy érdekében. De szeméylesen is láttam, téren fákon ugráltak a 15 éves ctaknyok, 2 gyalogos rendőr EL SÉTÁLT MELLETTÜK. Mondtam is havernak, ha őket békénhagyja minket is békénfog, ugrottam egyet, egyből odajött a rendőr hogy még1x ne lássam meg mert feljelentelek...

Egyébként itt felénk, direkt próbálunk úgy bicajozni, hogy ne törjünk össze semmit, próbálunk vigyázni a dolgokra, pálya a legközelebbi gyöngyösön van, kb 70-80km-re ide, azt nem tehetem meg, hogy minden nap lemenjek oda!. Ha pedig itt helyben akarunk pályát csinálni, lese szarják. (Pár hszel előlrébb leírtam a pályaépítős történetet, nemakarom még1x...)

Egyszóval NEM TUDUNK HOL biciklizni, PÁLYA NINCS, csak a városban tudunk, és Mezőkövesd nem akkora nagy város, hogy még válogassak is, hogy hova menjek, ami nem frissen újított....

Elküldve: 2011.03.16. 00:28 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@kulcsár dániel: ebbe egyet értek veled... vannak a felelőtlen pöcsök... ha esetleg van ilyen aki velünk tart azt elég szigorúan fogjuk vagy magárahagyjuk... de semmi kép se azt a környezetet veszélyeztessék ahol mi vagyunk, mert elbasznak valakit/valamit akkor minket csesznek le és mindnyájunk napját tönkretesszük...

természetes h az ilyeneket meg kell nevelni... és ha nincs más rájuk fér 1 atyai pofon... de vannak a tapasztalt riderek, nekik kb a seggükön is szem van és őket nem érdemes összekeverni a felelőtlen szarosokkal... ha esetleg a tapasztaltak hibáznak és valakihez hozzáérnek vagy közelebb kerülnek hozzá mint amennyire számította akkor elég szaporázva kérnek bocsánatot... nálunk a városba ez megy, nem tom h másnál mi van...

Elküldve: 2011.03.15. 23:15 kulcsár dániel 

  • kulcsár dániel avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 21

Nem vagyok se deszkás se bmx-es stb.De ez a törvény elég durvára sikeredett.Talán abban az egy esetben lehetne "igazságos" ha a büntetésből, és az elárverezett sportszerekből profi pályákat,parkokat építenének.Ingyenes használatra. A másik oldalról meg érthető,a közterület az nem sportpálya! Főleg nem egy történelmi belvárosban ahol lakom.(Eger) Harmadrészről meg balesetveszélyes.A járókelőkre nézve. Tavaly nyáron a párommal sétáltunk,és az egyik ilyen kis görény bmx-es vakarék átment a lábán. Mind ez a sétálóutca közepén.És még neki állt feljebb!(Mondjuk utána kapott olyat ,hogy bedőlt a kirakatba) Szóval elég nehéz igazségot tenni!

Elküldve: 2011.03.15. 22:53 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@Krupcheck: a baj csak az hogy nincs hova, bp-ten van 3-4 olyan hely ahol tudsz is bicozni, azok ellégé le lakottak viszont igy is mindig tele van most újjitanak fel pár teret ahol már alapból használunk, nem lehet mindig arréb küldeni mert nincs hova, az úton nem leeht bicozni se a focipályán nem azért vagyunk a tereken mert új hanem azért mert nincs hely

Elküldve: 2011.03.15. 22:41 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Krupcheck: a károkozásról meg az a kérdés merül fel bennem: h azokat h h büntetik meg akik 13-16évesen részegen randalíroznak hazafele és szétvernek ezt azt, vagy ugyan ezek a művelt fiatalok csak alkohol nélkül, akik szeretik bebizonyítani 1 táblán, 1 kukán vagy akármin h milyen erősek? velük mi van? de beszélhetnénk a felelőtlenül vezető politikusokról... és sok hasonló figuráról akik az ilyen intézkedésekkel próbálják terelni a figyelmet saját vétségeikről... sztem nem betiltani kéne hanem korlátozni... és nem elvenni hanem figyelmeztetni és figyelmeztetés után valamilyen azonosítóval ellátni... ez nem büntetés amit csinálnak hanem megtorlás vagy hatalom fitoktatás...

Elküldve: 2011.03.15. 22:35 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Krupcheck: az h ez csak az 5. kerületbe van az a sablonszöveg... ahol én jártam mindenhol üldözve voltunk... vegyük példának Dunaújvárost: van itt 1 pályának nevezhető képződmény, anno kb 2000-be csináltathatta az önkormányzat, ez addig jó volt míg nem fejlődtünk olyan szintre h kinőttük... persze ezzel semmi probléma nem lenne ha nem szarnának a pályázatainkra... annyi kérésünk volt h az éves karbantartás felét állják és 1-2évente ajánljanak fel 1 új elemet... erre azt a választ kaptuk, pontosabban kaptam mert én intéztem a pályázatokat, h jött 1 levélbe 1 csinos kis felszólítás h ha küldök még 1 levelet, pályázatot, feljelentenek zaklatásért, na köszi -.-'

volt 1 időszak mikor volt a városba 20-30bicós akik minden nap lent voltak, akkoriba sok vita volt a korisokkal mert nem akarták h rámenjünk az elemeikre, ezt azért nagy nehezen betartottuk mert csak 1 elemet akartak magukénak... de 1 idő után azt h sokan vagyunk ezt megunta az 1ikőjük, pont az akire nem számítottunk, a többszörös osg győztes korisunk Szilágyi Krisztián... nem is kellet több szétverte a pályát... erre beadtam még 1 pályázatot h újítsák fel... fél év után kijött 1 fazon h felmérje a helyzetet aki azt mondta nekem h ez még használható... tettem neki 1 javaslatot h ha gyalog át tud rajta menni úgy h nem esik el akkor nem kell tennie a pályáért semmit... persze sikerült elesnie olyan ügyesen h 1 életre lebénult... de ezek után is kb 8 hónap volt mire valamit csináltak...

és itt jön a lényeg amit sztem te legjobban hiányolsz... nálunk kialakult 1 olyan etikett h "amit tönkreteszel, helyrehozod"... voltak olyan helyek a városba amiket egész évbe tisztán tartottunk... havat lapátoltunk, sepertünk, felmostunk, festettünk... ennek ellenére is fogták és ránk hívták a rendőrséget míg a végén elkerítették az egész területet... pedig minden kérésnek eleget tettünk... pl volt ott 2 bolt az 1iknél azt kérték h ne az ajtó előtt menjünk el a másiknál azt h a nyitva tartás ideje alatt ne menjünk oda (nem volt nehéz betartani mert csak délelőtt van nyitva), a ház lakó meg azt kérték h 9 után ne legyünk ott és ezt is betartottuk... és mindenhol máshol ahol nekünk ajánlatokat tette h milyen módon lehetünk ott leszarták... így milyen kompromisszumlehetőségekről beszélünk?

http://www.dh-online.hu/kronika-a_varos/20100805_bringasok_a_teren?FullComment=true#comments

http://www.dh-online.hu/kronika-a_varos/20100721_lehetne_itt_egy_uj__bmx_hely_

ezeket a cikkeket és hozzászólásokat érdemes elolvasni h pontosan tudd mi a mai emberek nézőpontja a sporttal kapcsolatban és h mi az egész ország hozzáállása...

Elküldve: 2011.03.15. 22:12 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@salt: Néhányszor már leírtam... keressetek olyan helyet, ahol nem számít élből rongálásnak egy ugrás. Ha nem a felújított téren enné a fene a "sportolókat", akkor a közegnek sem bántaná a szemét, és nem lenne ez az intézkedés. Köszönjétek meg nekik...

Elküldve: 2011.03.15. 21:39 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@Krupcheck: az a baj hogy a "park" egy 3 elemből álló képződmény ahol 12 deszkás fér el, csak ma kb 140 deszkás volt és vagy 50 bmxes + 25 koris akkor most mi legyen? a kiszurták a szemünk egy ilyennel és utána meg büntetnek össze vissza

Elküldve: 2011.03.15. 19:28 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@skater: Egyetértek!

Elküldve: 2011.03.15. 19:22 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Érdekes kommentek... Én is deszkáztam a bringa mellett régebben nem kevés ideig és tudom, hogy hogy megy ez. Egyrészről bámiféle párt van hatalmon ugyanúgy vadászni fognak az extreme sportolókra és aki ezt nem hiszi el, csak azt hogy van aki ellenzi például az ellenzék, az meg is érdemli és külömbenis az ellenzéknek ez a dolga, hogy minden törvényjavaslatot megtámadjanak, amit a kormány hoz. Lehet, hogy 4 év mulva ők fogják ezt a törvényt megszavazni és az előző párt fogja megtámadni ugyanazt a törvényjavaslatot. Tehtá tudom nagyon jól, hogy a deszkások, korisok, bmx-esek magasról leszarják, hogy éppen melyik műemléket amortizálják le, sőt még le is pöckölik a cigicsikkel... gratulálok... ne mondja nekem senki, hogy senki nem csinál semmi rosszat. Ugyanígy a hegyi bringásokat is támadják a rendőrség és az erdészet bevonásával és nem csak budán. Direkt erre vannak kitalálva a bringás és deszkás parkok, ahol mindenki megtalálja a magának megfelelő ívet, elemet, félcsövet, csövet, stb. Oké az is, hogy ezekben a parkokban sokszor sokan vannak és sorba kell állni egy ugrásra, tudom mert én is csak ezt tudtam csinálni, de egyre több fizetős és szabad tök legális park épül. Pár éve még ennyi sem volt mint ma és egyáltalán nem volt szabad park sem. Ahoz mit szólnátok/szóltatok? Nem vagyok az extreme sportolók ellen, de nézzen mindenki magába... minden ilyen sportoló tudja, hogy igenis műemléken és frissen épített padkákon csúszik, ugrál. Olvastam, hogy van aki nem szereti a parkot és inkább kimegy street-re. Oké rendben tehát egyszerűsítsük le a dolgot: neki az jön be, hogy a közterületet amortizálja. Nincs eléggé szétcseszve ez a csöves elkúrt ország? Tudom, hogy most sok tizenéves teljesen ellene van a véleményemnek, mert én is ellene voltam jópár éve a hasonló véleményeknek, amikor még ezt csináltam. Nem azt mondom, nyugodtan menjetek ki deszkázni, bringázni, korizni a térre vagy hasonló helyre, de ha egy mód van rá és csúszni vagy ugrani akartok, akkor keressetek egy fizetős vagy szabad parkot ahol vannak erre kitalált elemek és csövek. Vagy azt ott nem lehet? Nekem is fizetnem kell azért, hogy feljussak a lakóhelyemről a hegyre. Egy ilyen alkalom oda vissza 1000ft. Valamit valamiért... Ti nem így gondoljátok? valamit valamiért? Tegyük fel, hogy sok srác telibe csúszkálja a szobrokat, padkákat és majd az állam pénzén (vagyis a szüleitek megkeresett pénzén)azt meg kell javítani és fel kell újjítani. Ha csak ezt az oldalát nézzük a dolgoknak a szüleitekkel csesztek ki és még akkor sorolhatnám, hogy milyen szempontokból lehet ezt a dolgot nézni... úgyhogy csak ésszel és ha látjátok a közterületiseket vagy hasonló szervet, akkor futás van, mert mást nem tudtok csinálni. Este meg a rendőr előtt inkább szálj le a bringáról és told, mert azért is képes megbüntetni, ha nincs csengőd vagy küllőprizmád, esetleg féked, mert ez a dolga nem tud mit csinálni.. őt is figyelik.

Elküldve: 2011.03.15. 18:02 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@hunwarrior3: De ember, még mindig nem arról van szó, hogy ha nincs a közelben pálya... ez a rendelet az 5. kerben van, és ott van pálya. És remélhetőleg marad is az 5. kerben ez a rendelet, és nem "viszik" máshová. Az hogy a streetes haverjaid rendesek, ez tök jó, minden becsület az övéké, és majd ha valaki azt mondja, hogy őket akarják büntetni, meg elvenni a cuccaikat, akkor joggal fel lehet háborodni. és hidd el, én is melléjük fogok állni.

Viszont a felújított tereket tönkretenni, még mindig nem "stílus" kérdése, hanem szimpla a értelemé.

Elküldve: 2011.03.15. 15:00 hunwarrior3 

  • hunwarrior3 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Fixi Klub csapat
  • Fixi Klub csapat
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: Ha van streetes stílusnak megfelelő pálya ( és valaki említette, hogy minden tudásnak megfelelő), akkor nyilván, oda kell járni. Miskolcon ilyen nincs, akiket pedig felhoztam példának mind olyan streetesek akik nagyon rendesek, inkább 10000szer csúszott korlátokon pegeznek és nem rongálnak. Sajnos ez a legritkább és a rendeletben pedig a deszkásokra vonatkozik főképp. A deszkázás megint egy másik stílus ebbe nem megyek bele,de ők annyira nem rongálják a közterületeket, persze, ahogy Sz.Balázs említette okoznak kellemetlenségeket. Ha pegid nincs számukra megfelelő pálya, akkor szerintem nem az a megoldás,hogy elkobozzák a deszkájukat, pénzbírság is elég lenne, az is megtenné a maga hatását.

Elküldve: 2011.03.15. 14:25 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@salt: én személy szerint örülök ennek, hogy a sok kis szerencsétlent kitiltják a Deák térről és környékéről (az V. kerületben érvényes a rendelet, ha jól értelmezem)

Elég zavaró, hogy a gördeszkapark állandó telítettsége miatt az elvileg ülésre tervezett köztéri padokon meg járdán deszkáznak a srácok. Pláne, hogy egyszer egy deszkás úgy esett el mellettem, hogy kb. 3 centire száguldott el a deszkája a legbecsesebb szervemtől számítva.. Mondtam is rá szépeket.

Elküldve: 2011.03.15. 14:00 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Srácok, olvasssátok már el mégegyszer amit írtam. Ez arra vonatkozik, ahol van pálya. Márpedig az 5. kerben azért hozták ezt az intézkedést, mert ott van...

Ahol nincs, ott meg írtam hogy illene nem frissen felújított tereket keresni. Persze, ott a legmenőbb bringázni, ott midenki látja, de szerintem tönkretenni dolgokat az nem fiatalság-bolondság.

Ha azért veszik ki alólam a bicajt, mert éppen rongálok valamit, amit tök mindegy miből, de sok pénzből felújítottak, vagy valakiben kárt teszek, akkor egy szavam nem lesz!

Aki sportoló, és komolyan veszi amit csinál, az fogja magát, és elmegy a parkba, amit neki csináltak, és ott sportol, nem az utcán villog. És ismét leszögezném, hogy vonatkozik ez arra az esetre, ha van pálya! Ha nincs akkor meg továbbra is fennáll amit két bekezdéssel ezelőtt írtam.

@hauserjoci: olvastam hogy ti tettetek a pályátokért, és írtam is, hogy ritka az ilyen eset, úgyhogy ez esetben a kivételt vedd magadra, ne az általánosítást. Mi is lefutottuk a cspatommal a magunk köreit, hogy lehessen valahol egy értelmes dirt pályánk, és megteremtettünk egy elég komoly helyet, a nullából, a semmiből. Pontosabban néhány ember segítő szándékából, meg a magunk pénzéből és izzadtságából.

És mindezeket mondom én, mint bringás, akinek nem annyiból áll az edzés hogy kimegy tekerni egyet...

Elküldve: 2011.03.15. 13:51 hunwarrior3 

  • hunwarrior3 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Fixi Klub csapat
  • Fixi Klub csapat
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: Szinte teljes mértékben egyetértek veled, de az, hogy :"ezek nem sportolók, hiszen a sportolók a parkban vannak, nem az utcán, ezek szimplán kezdő/ a parkba elmenni lusta emberek" , ez így nem igaz. Aki full streetes az csak és kizárólag utcán kerékpározik, nekem van pár olyan ismerősöm aki ilyen és soha életében nem járt parkban, vagy ha el is ment ,nem tetszett neki, mert nem az ő stílusa volt és maradt az utcán. Ez is egy kerékpározási stílus, értsd meg, ahogy te fixizel és egyebek, a streetesek úgy pegeznek és forognak streeten, ennyi. Igen, sokan rongálják is ezzel a közterületet, de fiatalság, bolondság.. (mondom ezt én a korommal :)

Elküldve: 2011.03.15. 13:42 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@hauserjoci: Én általánosságba véve beszéltem,, ezért írtam, hogy pályákat kell építeni és akkor nem lesz ilyen gond!

Elküldve: 2011.03.15. 13:41 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Zeero: A szülőnek tanítania kell, nem kényszerítenie! Nevelés alatt egyértelmű, hogy nem a kényszerítésre gondoltam! Engem pl apám tanított meg tekerni és azóta is kedvelem, pedig 15éves koromig nem volt 1 haver sem, akivel nagyon tudtam volna bringázni! Amúy osztom hauserjoci véleményét!

Elküldve: 2011.03.15. 13:27 hauserjoci 

  • hauserjoci avatar
  • triálos fenegyerek
  • Trialos KLUB csapat
  • Trialos KLUB csapat
  • hozzászólások: 11

@Krupcheck: bringás oldal, ne várd el, hogy támogatni fogjuk ;)ha nincs pálya, és az utcán bicikliznek (mert nincs máshol), az nem számít sportolónak? biciklis miért mond ilyet? nem mindenkinek abból áll a biciklizés, hogy kimegyek tekerni egyet.

Az árcédulás dolog úniós támogatásból megy/város pénzéből, amihez nekünk/szüleinknek is ugyanúgy közünk van, nem a polgármester/fejesek zsebéből, és ezek az "árcimkék" sehol nemvannak ahoz, hogy mennyit húznak be.

Ezek a területek amiről beszélsz 80%-a nem magántulajdonban van, hanem állami tulajdonban, pontosan tudom most zongoráztuk végig itt az egészet, nagyívbe levagyunk szarva...!és látod teszünk érte!

Dobj össze egy területre, még ha 20-an dobjátok össze se 10 ezer lesz, "az árcimkék ottvannak, attól hogy nemlátni"

"Az meg hogy elkobozzák a deszkát... legalább lesz tétje hogy betartsák (," erre térjünk vissza akkor, ha kivették a segged alól a bicajod ;) mindjárt más véleményed lesz...

Elküldve: 2011.03.15. 13:14 hauserjoci 

  • hauserjoci avatar
  • triálos fenegyerek
  • Trialos KLUB csapat
  • Trialos KLUB csapat
  • hozzászólások: 11

@Norbee18: felénk pl nincs pálya. Többször próbálkoztunk már ilyen dolgokkal, az esetek 70%-ában nem engedélyezték/nem érdekelte őket, a maradék 30-ba vagy a lakók voltak felháborodva (lakótelep közelében a sok öregaszony), vagy a polgármesternek nemtetszett...

így ezen a területen lett egy ismerős, és az ő segítségével régebben nagynehezen kitudtunk harcolni, hogy kapjunk egy területet, ahova pályát építhetünk volna, ezzel már csak az a baj, hogy a gettó kellős közepén van, szóval ott semmi nem maradt volna másnapra, így azzal nem is próbálkoztunk, fedett területet nem kaptunk (pedig nem 1 nagyobb épület áll üresen évek óta). Most jelen pillanatban (szintén ismerős segítséggel) tudtunk megszerezni kisebb területet a 3-as út mellett, sajnos másnapra ottis megtalálták a tudjukkik.

Egyszóval még így ismerős segítséggel is ketté vagyunk fosva, hát még ha ő se lenne...

Elküldve: 2011.03.15. 13:14 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Átfutottam kb. a hsz-eket, meg elolvastam a cikket, nem tudom ezt hányan tették meg...

  1. nem törvény, hanem rendelet
  2. nem Magyarországra vonatkozik, hanem az egyszem 5. kerületre...
  3. ... ahol mint írja, van a közelben kiépített pálya
  4. ezek nem sportolók, hiszen a sportolók a parkban vannak, nem az utcán, ezek szimplán kezdő/ a parkba elmenni lusta emberek

Jogos, hogyha nincs pálya, akkor ne büntessék a közteres deszkázást, bringázást, stb. De az, hogy "úgy kellett volna lekövezni hogy bírja", ez marhaság. Nyissátok ki a szemeteket, mindenen ott van egy árcímke, ha nem is látjátok. Az a baj, hogy itt mindenkinek minden jár, meg mindenki mindent elvár. A park is pénzbe kerül.

Én még soha nem láttam, hogy egy deszkás/koris/bringás rendbe tette volna maga után a közterületet... biztos van rá példa, de ritka.

Ha nincs pálya, akkor is lehet egy olyan helyet keresni, amit nem pont most újítottak fel rengeteg pénzből (amit főleg a szüleitek adójából szedtek össze). Vagy hozzá lehet fogni, és márkás cipő helyett összedobni egy pályára, hiszen közös érdek (tudom, álomvilágban élek, ebben az országban csak ÉN van, meg NEKEM JÁR, olyan hogy teszek érte, az elég ritka).

Az meg hogy elkobozzák a deszkát... legalább lesz tétje hogy betartsák (,

BTW nem szimpatizálok a kormánnyal, az intézkedéseik többségével, stb. Ezt privátba nagyon szívesen ecsetelem, de ez egy kerékpáros, és nem egy politikai oldal. Sőt, a rendőrséggel sem szimpatizálok, mert nem azt teszik ami a dolguk lenne, vagy aminek értelme lenne, de ez megint másik téma.

Csak nézzétek a dolgok másik oldalát is, ne csak azt hogy nektek mi az érdeketek.

Elküldve: 2011.03.15. 13:08 Zeero 

  • Zeero avatar
  • DH/Freeride arc
  • GH-DH csapat
  • GH-DH csapat
  • hozzászólások: 59

@Norbee18: Hauserjoci azt mondta, hogy ha kényszerből kell valamit valakinek csinálni, akkor nem fogja azt tenni, és lehet, hogy elmegy a dologtól egy életre a kedve az illetőnek. Ha nem látja, hogy más biciklizik, nem fog érdeklődni utána, így megszeretni sem tudja. Ha 4 évesen azt mondja a szülőd hogy "márpedig te most biciklizni fog", neked meg amúgy lenne kedved, csak épp nem akkor, akkor előbb utóbb elmegy az egésztől a kedved.

Elküldve: 2011.03.15. 12:58 Penge 

  • Penge avatar
  • BMX gyilkoló
  • WeThePeople BMX csapat
  • WeThePeople BMX csapat
  • hozzászólások: 16

@hauserjoci: Ez viszont egy jó hozzáállás!:)

Elküldve: 2011.03.15. 12:56 hauserjoci 

  • hauserjoci avatar
  • triálos fenegyerek
  • Trialos KLUB csapat
  • Trialos KLUB csapat
  • hozzászólások: 11

@Norbee18: Te most arról az esetekről beszélsz, ahol van erre alkalmas pálya a közelbe. Megértem, hogy oké ne ott bohóckodjanak, viszont ha alakítanának ki normális igényes parkokat, ami MINDEN kategóriának (kezdő, haladó, profi) megfelel, nem akarna a szobrokhoz menni senki, max egy videózás erejéig, és ahogy írták előttem is, olyanra csinálnák meg ezeket a szobrokat, amik bírják valamilyen szinten az ilyet (nehezen verődik le a sarka stb), belevéve a te felnis hasonlatodat, az ilyen "videózások"-at elég hosszú időtartalmig bírná, újítani meg előbb utóbb úgyis kell, ha ugrálnak rajta, ha nem.

A rendőrök meg ha látják, és odamennek "nézni", annyit kellene mondani, hogy ovatosan csináljátok, ha meg guminyomos lesz, töröljétek le.

Hidd el nekem, ezt a fajta hozzáállást sokkal több ember díjazná, és odafigyelnének rá, mint sok ilyen buzi rendelettel, amire mindenki csak berág...

Elküldve: 2011.03.15. 12:54 Penge 

  • Penge avatar
  • BMX gyilkoló
  • WeThePeople BMX csapat
  • WeThePeople BMX csapat
  • hozzászólások: 16

@salt: Azokat érdemesebb lenne büntetni:)Gondoljanak már egyszer de csak egyszer bele, hogy milyen ez nekünk. Ha most elkezdenének építeni bmxeseknek deszkásoknak külön 20-20 parkot pestre azt lehetne mondani, hogy jól van ez így korrektebb de hát így. Azt elismerem, hogy a streetesek mindig rongálni fognak valamennyit de attól még ez nem megoldás...

Elküldve: 2011.03.15. 12:53 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@Norbee18: jó akármilyen nevelést kap a gyerek javarészt az iskolatársak határozzák meg hogy milyen irányt vesz a szellemi fejlödése, mivel napi 8-9 órát rohadunk az iskolába otthon meg már csak tv-meg a gépezés megy

Elküldve: 2011.03.15. 12:51 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@hauserjoci: Igen, mert olyan környezetbe kerülnek, ahol a szocializálódás ilyen irányba indult!De hát azokat a gyerekeket is a szülei rontották el, nem?(Ezzel arra gondolok, hogy: pl Te a fiadat minden jóra megtanítottad, de olyan környezetbe került, akikre úgymond szartak a szülők, és belerángatják mindenbe..)Hány ilyen embert ismerek, Te jó ég :O

Elküldve: 2011.03.15. 12:47 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@Norbee18: értem de egy bicó nem fogja olyan mértékben rongálni az anyagot, ha ennyire ovni akarják a tereket akkor inkább azon lennének hogy ne legyen szét firkálva

ez a törvény olyan mintha azokat büntetné akikek nagyobb autójuk van az átlagnál és legtöbbször csak egyedül ülnek benne...

Elküldve: 2011.03.15. 12:45 hauserjoci 

  • hauserjoci avatar
  • triálos fenegyerek
  • Trialos KLUB csapat
  • Trialos KLUB csapat
  • hozzászólások: 11

@Norbee18:igen ők is, de nemcsak ők. a szülő hiába mondja neki, hogy biciklizz kisfiam, ha nemlátja, nemtudja miről van szó, le fogja sz@rni. Ahoz látnia kellene, hogy hogy történik ez, stb stb, és utánna ha megtetszene neki, önszántából csinálja, nem "kényszerből" mert anyu aztmondta! És ez így menne tovább, az osztálytársai látnák hogy hű ez csinálja, tetszik, és mennének utánna.

viszont ha más irányba mennek el, ami manapság a kocsmázás, ez a "raj dolog", nemfogja őket érdekelni a sport.

Elküldve: 2011.03.15. 12:41 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Na én mára befejeztem az okoskodást, nem áll jól! :D Mindenkinek szép napot! Üdv!

Elküldve: 2011.03.15. 12:40 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@fifatom: Igen, kb semmi sincs benne! A babakocsit ne keverd már össze biciklivel vagy deszkával! ne ess túlzásokba!

Elküldve: 2011.03.15. 12:39 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@salt: Közvetlenül nem lesz baja, de közvetve hozzájárulsz ahhoz, hogy rövidebb legyen az élettartama! Ez olyan mint pl egy felni! A 360tól nem lesz baja, de sokkal gyorsabban tönkremegy, mintha csak gurulnál vele, nem igaz? Előbb utóbb minden tönkremegy, ha ugrálnak rajta! Sajnos a pécsi Széchenyi térrel is tisztában vagyok, hogy hogyan épült, mert földmérőként végeztem és hallottam eleget,hogy mik történtek ott! :)(voltam ott egy gyakorlat keretein belül) Meg kell találni a kompromisszumokat, bár kérdés, hogy az állam erre mennyire lenne hajlandó!

Elküldve: 2011.03.15. 12:39 fifatom 

  • fifatom avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 27

azon gondolkoztam el az előbb hogy vajon a babakocsis nőtől elveszik e a babakocsit... hülyeségnek hangzik de ha jobban belegondolsz akkor lehet benne valami

Elküldve: 2011.03.15. 12:37 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@fifatom: az a fasza XD azoknak lehet mindent...azért ajnározza őket kedves kis államunk h ki ne szabaduljanak ebből az országból, ezért van nekik több mint egyeseknek, de bánja a tököm, az utolsóból ennék is XD

Elküldve: 2011.03.15. 12:36 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

Erre annyit mondok gyerekek...városban megyek, leint a sün, mit teszek? Megállok? hehe XD jöjjön utánam... de a deszka az más XD de attól szaladni még lehet, a dagadtok úgy se követnek. Az állam meg tehet egy szívességet...bár a média törv. szerint lehet h elvisznek XD bánja a baj... DE ez már rosszabb mint egy diktatúra :S

Elküldve: 2011.03.15. 12:34 fifatom 

  • fifatom avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 27

nem teljesen tartozik ide de a magyar ember ilyen h csak azt basztatja aki felett hatalma van pl:multkor egy jó spothoz mikor mentünk láttuk h a 2 nagydarab izmos cigány vésővel meg kalapáccsal lopja a márványt azt amikor megláttak elmentek mi meg mondjuk ott maradunk,rá 1 másod percel csávó üvöltve rohan ki a boltjából hogy:MIT UGRÁLSZ TÖNKRE BASZOD A MÁRVÁNYT!!!

Elküldve: 2011.03.15. 12:32 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@hauserjoci: Amiket említesz, azokért sajnos a kedves szülők a felelősek! Egy ember alapjait a neveltetés adja!! De tény, az ország nem támogatja a sportolókat!

Elküldve: 2011.03.15. 12:30 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@Norbee18: a szobrokkal én is egyetértek meg hogy nem kéne mindent lepegezni, de hogy valamiről ugrálsz le vagy föl rá attól még nem lesz semmi baja

Elküldve: 2011.03.15. 12:28 hauserjoci 

  • hauserjoci avatar
  • triálos fenegyerek
  • Trialos KLUB csapat
  • Trialos KLUB csapat
  • hozzászólások: 11

Nemhogy örülnének neki, hogy sportolnak a fiatalok, ezzel is hozzájárulva ahoz, hogy jövő generációi ne cigivel a pofájukba meg pálinkás üvegekkel a kezükbe 60 kilo plusz súlyal nőjjenek fel, mert szerencsétlenek mindenhol azt látják...

Elküldve: 2011.03.15. 12:27 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@parkito19: A savas eső azért egy kicsit más kategória, de azért is az emberiség felelős többnyire! :) Ezt ne keverjük ide!

Elküldve: 2011.03.15. 12:10 parkito19 

  • parkito19 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Zgrot Band. csapat
  • Zgrot Band. csapat
  • hozzászólások: 19

@Norbee18: Meg ha nem mi akkor a savaseső megteszi a hatását

Elküldve: 2011.03.15. 12:06 parkito19 

  • parkito19 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Zgrot Band. csapat
  • Zgrot Band. csapat
  • hozzászólások: 19

@Norbee18: Igazad van mindenben de az emberek nem tudják mit vesznek el tőlünk .. azt az élményt .. nekünk se az a célunk hogy lepegezzük a szobor alját ..

Elküldve: 2011.03.15. 12:04 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@salt: Én megértem a Ti hozzáállásotokat teljes mértékben! Igazad van, én sem örülnék, de szerintem mindenki tudja jól, hogy már nem 1-2 lépést intéztek a hegyi bringások ellen! :) Parkok és pályák(térítésmentes) kellenének ahhoz, hogy ezt a jogszabályt érvényesíteni lehessen itt Magyarországon!

Elküldve: 2011.03.15. 12:02 parkito19 

  • parkito19 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Zgrot Band. csapat
  • Zgrot Band. csapat
  • hozzászólások: 19

@salt: De ezaz hogy a parkot is megbaszhatjuk mert aki streetnek él . Meg a park is más kicsit .. most ha minden megyébe/kerületbe építenének deszkás parkot akkor is ott lenne vagy 30 ember akitől nem tudsz normálisan trükközni mert figyelned kell h rá nem menj a 8 éves gyerek fejére .. :/

Elküldve: 2011.03.15. 12:00 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Zeero: Ez butaság! Mindent szét lehet barmolni, hiába van jól megépítve! Egy szobrot nem azért állítanak, hogy a korisok és a deszkások a talapzatán csúszkáljanak! Szerintem ez mindenki számára elfogadható ténynek kellene lennie! A megoldás annyi lenne, hogy színvonalas parkokat kell felhúzni, ahová térítés mentesen járhat mindenki és az egész komplexum állami támogatást élvezne! Ezzel tennének a sport érdekében és az utcai emberek (akik nem kedvelik a randalírozókat)érdekében is.

Elküldve: 2011.03.15. 11:58 petidanon 

  • petidanon avatar
  • BMX gyilkoló
  • WeThePeople BMX csapat
  • WeThePeople BMX csapat
  • hozzászólások: 6

Igen 16 vok , igen nem szavazok de amikor itt mindenki szidta hogy igy MSZP ugy MSZP meg hogy ne lopj,csalj,hazudj mert kormány nem tűri a konkurenciát, az mszp is szarvolt nade a fidesz semmivel sem jobb, sőt ellentkezőleg..

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!