Dema Leony 5.0 kerék agyai mennyit bírnak?

Linkelt termék: Dema Leony 1.0
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2014.04.17. 22:04 riggs 

  • riggs avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 12
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Most akarok venni,de Leony 5.0 -t ami nem tetszik az a Joytech 821/802DSE agyak, szerintetek hány km bír? egy 95-100 kg tömeg alatt a jó magyar utakon ha az edzéseket nem nézem évi 5000km futnának túrák alatt.

Elküldve: 2014.04.25. 13:54 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

@XCode: Ez igaz, a szabadonfutorol en is sok rosszat hallottam a shimanonal, hat remelem a 105-ossel nem lesz gond. A novatec viszont tulsagosan draga szerintem, habar konnyu. Lehet, ha a shimano szetmegy, nekem is az lesz a kovetkezo.

Elküldve: 2014.04.25. 09:57 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@airborne: Többször volt már bajom Shimanócska alkatrészeivel, igaz, nem próbáltam a felsőbb osztályok vasait, csak a bocskorosoknak valót. A kellemetlen tapasztalatok miatt megingott a bizalmam. (Kinek egyszer megégette száját a kása, az aludttejet is megfújja.)

Nem vagyok oda a Novatech agyakért, s ipari csapágyas alkatrészt semmiképpen nem vennék, éppen az általad mondottak miatt. Ha lehetne, vennék mást. E pillanatban azonban csak Shimano és Sunrace agyakat lehet itthon beszerezni. A Shimano-nak már volt alkalma nálam lejáratni magát, a Sunrace-nak még nem. Tapasztalatok vagy vélemények híján utóbbit sem merem megvenni. Hirdetnek Joytech, Altrix, Coilduck agyat is, de ezek is zsákbamacskák, s ráadásul nagyon nehéz beszerezni őket.

Kedvenc boltomban nagyjából a következőket mondták: "Nem tartunk olcsó agyakat a beszerzés nehézségei miatt. A Shimanó nem lenne rossz, de a szabadonfutóra sokan panaszkodnak. Legtöbbször mégis ilyet adunk az embereknek, mert ezt tudják megfizetni, s ez van a nagykereskedőnél. A Novatech drága, ellenben ilyet még nemigen hoztak vissza."

Elküldve: 2014.04.25. 09:10 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

@XCode: A shimano-ra amugy miert mondod, hogy kerulned, ha lehet? Az acera alkatreszcsalad, kozismerten problemas, viszont ott van pl. olcso aron az alivio (en is most egy ilyet vettem es problemamentes), sot a deore lx is. Szerintem ezekkel mar nem lenne problema. A novatec nekem azert nem szimpatikus, mert ha valami problema van a csapaggyal, cserelhetek dragan es korulmenyesen ipari csapagyat, viszont ha a shimano szorul javitasra, csak szetszedem, ujrazsirozom es problema megoldva. Engem ez fogott meg a shimanoban, a javithatosaga, es az, hogy a tiagra es a 105 agyak kozott nagyjabol csak a felirat kulonbozik, minosegre kb. ugyanolyan jo. Persze aceraval en sem szorakoznek, viszont, ha simano agyra csereled, nagy valoszinuseggel meg kulloket sem kell majd cserelned.

Elküldve: 2014.04.24. 18:11 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@riggs: Úgy hiszem, hasonlóképpen cselekszem. Nemigen van más választásom, csak a Novatech. Négy csapágyas talán nem kell. Erősebb lenne az agy, mint a járgány... :)

Elküldve: 2014.04.23. 23:58 riggs 

  • riggs avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 12

@XCode: Én Novotec/4 csapágyas/ agyat rakattam a neuzerembe mert már untam az állandó tengelytöréseket. Anyag az van benne,maga a komplett agy nehezebb volt mint egy összefűzött,Rody kerék.Nekem bevált,több mint 15000 km már elment semmi gondja,kerékpáros szaki azt mondta ha nincs agyon sterimozva a gép,és a vizet nem veretem bele akkor nagyon sokat kibír 14000ft vettem,

Elküldve: 2014.04.21. 18:40 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@riggs: Jómagam is félig-meddig hasonló cipőben járok. Shimano Altus hátsó agyam röviddel a vásárlás után rendetlenkedni kezdett. Pontosabban a szabadonfutó. Aztán, mikor már azon voltam, hogy kibelezem, rendbe jött, és lényegében hibátlanul működik. A csapágyazással nem volt bajom, sőt még állítani sem kellett, pedig már majdnem 15000 kilométert futott.

Vennék agyat tartaléknak, de jószerével nincs választék. Shimano mindenütt (amit elkerülnék, ha lehet), esetleg Sunrace (amit nem ismerek, és véleményt sem találtam róla). Ezen kívül hirdetnek még Altrix és Joytech agyat, de amikor rendelésre kerülne sor, kiderül, csak a Holdon kapható. Sram nem jöhet szóba, mert az 32-lyukas. A következő szint a Novatech, ami bizonyosan jó, de nem feltétlenül kell egy mezei kerékpárosnak. Minek adjak ki tízezer aranyat, ha nincs szükségem ilyen szintű szolgáltatásokra? Meglehet, mégis ez lesz a megoldás, mert nincs más. S ki biztosít felőle, ezzel nem fürdök-e be?

A kerékpárgyártók pedig kutyaütők. A drágább gépeket először is díszesebb váltókkal, tárcsafékkel és hasonló "nyalánkságokkal" szerelik, a tartósság, megbízhatóság szempontjából sokkal fontosabb alkatrészeken (pl. az agyakon) pedig igyekeznek megtakarítani. Gyakorta százezres gépeket szerelnek műanyag vagy félig műanyag pedállal, olcsó agyakkal, lánccal stb.

Elküldve: 2014.04.21. 18:09 riggs 

  • riggs avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 12

@XCode: köszi a választ !azért elgondolkodtató ,hogy belépő szintű alkatrészt szerelnek egy 240000ft os kerékpárba ,a Neuzerembe kb 3-4 ezer km birt a hátsó agy ,de az nem is került ennyibe,ár érték arányban nem biztos hogy a legjobb választás lenne számomra.

Elküldve: 2014.04.18. 17:21 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@riggs: Éppen az ilyen (látszólag egyszerű) kérdésre lehet a legnehezebben válaszolni. Tudtommal semmiféle statisztikát nem közöl a gyártó az alkatrészek tartósságáról. A forgalmazók, kereskedők sem. A felhasználók sem gyűjtik az adatokat egy termék élettartamáról, a használat körülményeiről stb. Ha a kérdésedre akadna is válaszoló, nem sokra mennél egyetlen adattal. Kettővel vagy hárommal sem. Kis számú megfigyelésből nem lehet általános érvényű következtetéseket levonni.

Külföldi oldalakon sem találtam használható véleményeket. Általánosságban a következőket mondják: a Joytech többnyire belépő szintű, esetleg középosztálybeli alkatrészeket kínál. Mellesleg ez az áraikból is kikövetkeztethető.

Az elmondottak persze nem segítenek rajtad. Azzal sem mennél sokra, ha valaki jelezné: nála (figyelembe véve az általad megadott jellemzőket) 8000 kilométert bírt. Mekkora a valószínűsége, hogy nálad is kb. ugyanezt teljesíti?

Olcsó, belépő szintű alkatrész. Szerintem nagyjából tud annyit, mint a Shimano hasonló osztályba sorolt vasai. Szerencsés esetben - természetesen megfelelő karbantartással - 35000 kilométert is futhat. Jó esetben ennek a felét, de az árát akkor is megszolgálta. Ellenben ha a sors büntetni akar, már a boltból hazamenet összerogy alattad.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!