Electra Peace 3i megfelelne a célomnak?

Linkelt termék: Electra Peace 3i
1-2 (2 válasz)

Elküldve: 2013.04.05. 20:39 saan_2 

  • saan_2 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Csak rövidebb távú, városi bringás vagyok. Kényelmes bringát szeretnék. Nincsenek teljesítényi igényeim.

Arra vagyok kiváncsi, bicajvásárlás előtt állok, hogy nekem fontos a biztonságérzetem, hogy gyorsan le tudjam tenni a lábam, ezért 26 kerék méretű bicajt nézek, viszont mire figyeljek, hogy az ülés és pedál között mennyi távolság legyen, hogy még kényelmesen tudjak tekerni, a pedál alsó pozícióban majdnem teljesen nyújtva kell lennie a lábnak, ha jól tudom. Én 170 cm magas vagyok. Olyan magasra nem akarom az ülést sem felrakni, mert akkor megint ott állok, hogy nem tudom könnyen lerakni a lábamat. Az elektrák ha jól tudom olyanok, hogy az ülés nem csupán felfelé tolódik, hanem hátrafelé felfelé, így a pedál-ülés távolság jelentősebben nő, jól tudom? Egy Elektra Peace 3i megfelelne a kívánalmaimnak? Esetleg? Köszönöm

Elküldve: 2013.04.05. 20:51 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

Igen, az Electra "Flat Foot" bringái ilyen geometriával készülnek, amit te keresel. Ezen kívül talán a cruiser jellegű bringák közt is akad ilyen. Konkrét típust nem tudok mondani. Mindenképpen próbáld ki vásárlás előtt a kinézett típust, hogy kényelmes-e neked, jó-e a méret. Lehet elsőre kényelmesnek fog tűnni egy átlag bringa is, letolt nyereggel, de hosszú távon csúnya ízületi gondokat okozhat.

Személyes megjegyzés, de én egyébként utálom az olyan bringákat, amiket te keresel. Miért? Mert sokkal hatékonyabban lehet felülről tekerni, mint elölre (a fekvőbringáknál ez a tézis megdől, de az egészen más terület), illetve sokkal jobban átlátni a forgalmat egy magasabb üléspozíciójú bringáról. A biztonságos láblerakásnak meg semmi értelme. A nyeregről lecsusszanva, kicsit oldalra dőlve bármiről leér az ember lába, nem igényel spéci technikát.

Mindensetre ha nem számít a teljesítmény, csak hogy kényelmesen, nem túl sietősen eljuss A-ból B-be (amelyek lehetőleg nincsenek túl távol egymástól), illetve nem akarsz a csúcsforgalomban közlekedni, akkor az Elektra, és kevésbé neves, de hasonló formájú, olcsóbb társai jelentik a neked való választást.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!