Hogy érdemes elkezdeni DH-zni?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2011.06.14. 21:55 EgyPék 

  • EgyPék avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Hali!

Régóta biciklizek bár eddig leginkább csak egyszerű túrázás szintjén, szeretnék elkezdeni komolyabban foglalkozni vele leginkább a dh-val. Hogy érdemes elkezdeni? (Kezdő bicikli, "gyengébb" pályák, védőfelszerelés mi az ami feltétlen kellene hozzá stb...

Válaszotok előre is köszönöm.

Elküldve: 2011.08.30. 09:26 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

Ha valami hegy közelében laksz nagy előny, mivel mindig ki tudsz menni bicózni! Én a mostani(teljesen gyári) UMF hardy 3- mal kezdem el, először elmentem a hegykbe bicózgatni és próbálgattam utánozni a rendes DH mozdulatokat meg ilyesmi. Aztán most már elkezdünk ugratókat építgetni kanyarokat kiépíteni kicsit meredekebb szakaszokat megtisztítani "pályát" építeni. Most kb. egy fél év alatt értem el azt a szintet hogy kell egy nagyobb teló, mert a DJ3 már kevés. Felszerelést mindenképpen vegyél. Ha nem tudsz fullface sisakot venni akkor akkor elég egy dirt sisak is kezdésnek (nekem is az van), egy protektor, és egy kesztyű.

Elküldve: 2011.08.22. 20:22 gomby94 

  • gomby94 avatar
  • DH/Freeride arc
  • LEADER FOX-OSOK csapat
  • LEADER FOX-OSOK csapat
  • hozzászólások: 17

Én egy gyári dragstarral kezdtem de akkor igazából még nem értettem szinte semmit se hozzá. Sima erdei utakon gurulgattunk amiken próbáltunk úgy menni mintha egy pro pálya lenne. Építettünk ugratót amit mindíg átépítettünk mert úgy éreztünk hogy jobban is tudnánk szállni. És szépen kicsinyesként egyre több lett a tapasztalat, a bátorság, és egyre több helyen mertünk menni. Egy haver mondta hogy jó ha az elején merevezel, mert úgy később jobban fogod érezni a bicót. Ha komolyan csinálod akkor egy idő után eljutsz arra a pontra hogy kevesek lesznek alád a cuccok, akkor már beújíthatsz egy fullyra, persze ha bírja a zsebed. Jah és sisak mindenképpen legyen már az elején is, mert az akármikor kellhet, és még menő is, nem tom mért mondják rá hogy ciki:D

Elküldve: 2011.08.22. 16:09 Petiboy 

  • Petiboy avatar
  • DH/Freeride arc
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • hozzászólások: 37

sisak, kesztyű mindenképpen kell. bicó : elég egy alap merev vázas dirt vagy sima monti. én egyébként úgy kezdtem hogy elkezdtem terepen lejtőzgetni dombokról legurulni ,kanyarogni, faralgatni aztán jöttek a kisebb lépcsők kisebb ugrók. azt még had tegyem hozzá hogy ne rögtön a legnagyobb ugróval kezdd mert a haverom is 'nagy legény' volt és pórul járt ....

Elküldve: 2011.08.22. 15:17 MacTavish 

  • MacTavish avatar
  • DH/Freeride arc
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • hozzászólások: 47

hát kb igen aztán majd kezdj a városban lépcsőket ugrálni kisebbeket aztán ahogy érzed a bicót meg az geészet ugy nagyobbakat.Bicóról annyit h én egy alap hardy 5 el kezdtem sztem az bőven elég elkezdeni

Elküldve: 2011.07.12. 23:13 shadowf96 

  • shadowf96 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 17

Most bringáról nem mondok semmit. Felszerelés: sisak térd, sípcsontvédő. Hosszú gatya ha nincs térdvédőd. Helyek: kezdj el gurulgatni bunny-t tanuld meg érezd meg milyen a talaj :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!