Kellys ARC 1.0 méret és 2015 modell

Linkelt termék: Kellys ARC 1.0
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2021.02.24. 12:18 almaza 

  • almaza avatar
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Kacérkodom az országúti tekeréssel és egy belépő járgányt keresek gyakori használatra. Vásárlás előtti kategória a kérdés.

Az egyik lehetőség az ARC 1.0.

Három kérdésem van.

  1. Méret. 178 cm magas vagyok 82cm átlépési magassággal. Az átlépésivel számolva 54 cm jött ki ajánlott vázmagasságnak. A gyári geometria adatok szerint az M-es vázmagassága cca 53,3 cm. Az L es csaknem 56 cm vázmagassággal rendelkezik.

A testbike becslése alapján inkább 55 cm és felfele jön ki az ajánlott vázmagasság.

Oké, holnap kipróbálom. Mire figyeljek élőben? Mondjuk L es nincs a boltban :-(.

Van itt valaki kb hasonló testfelépítéssel? Ha igen, milyen méretet használtok?

  1. A modell, amivel szemezek, 2015 ös. Ennek megfelelően az ár elég jó (200K - ákcióóó).

A tavalyi modell ára 320K.

Mekkora a jelentősége ennek? A technikai adatok alapján nem látok lényegi változást.

  1. Alternatívának mit ajánlotok?

Esetleg Giant Contend AR 3? Erről itt (máshol sem) találtam tapasztalatot.

Nagyon köszönöm.

Üdv és klassz napot!

Z

Elküldve: 2021.02.24. 19:10 almaza 

  • almaza avatar
  • hozzászólások: 2

@Makky: Nem fogok versenyezni, koromnál fogva se. Eddig főképp futottam és úsztam, illetve egy lomha montit tekertem. Ahhoz képest biztos felszabadító érzés lesz kicsit hasítani.

Megnyugtattál. A vázméret nem lesz kicsi és valóban, a hosszúság fog dönteni. Szerintem pár percre elvihetem kipróbálni, de ez tényleg csak egy előzetes benyomás lesz.

Köszönöm, sokat segítettél a hozzászólásoddal.

Elküldve: 2021.02.24. 17:43 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Megnéztem a bringa geometriáját. Ez olyan "túra" országúti. Vagyis NEM VERSENYre való! (Ezt csak a tisztán látás kedvéért írtam.) A méret tekintetében egyértelműen M-es. Ha fölülsz rá, akkor azt nézd meg, hogy a kormányt fogni mennyire kényelmes. Vagyis mennyire kell előre és lehajolni hozzá. Az a pozíció mennyire kényelmes. Mondjuk ehhez menni is kéne vele pár órát, de ha már ott se kényelmes, akkor az tekerés közben csak rosszabb lesz! Fordított eset még lehet: ott kényelmes, de kint nem lesz az. A kormány pozícióját pár cm-el lehet állítani ide-oda, de sokkal többet nem lehet vele variálni. Az átlépési magasság teljesen közömbös paraméter országúton. (Nekem az M is nagy lenne amúgy, pedig a méreteink egyeznek. Csak én agresszív verseny geometriához vagyok szokva.)

Évjárathoz nem tudok hozzászólni. Ha a felszereltség hasonló, akkor szinte midegy.

A Giant-hez: én a tárcsaféket nem erőltetném ebben a kategóriában. Vagyis nem ajánlom.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!