Melyik cipő talpa bírja a legjobban a footjam-es trükköket?

1-26 (26 válasz)

Elküldve: 2012.03.27. 21:08 KevinMetal 

  • KevinMetal avatar
  • dirt/street gyerek
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13
Témaindító kérdés:

sziasztok!leszedtem a féket bicómról nem akaratomból,hanem muszály volt,de ez most nem fontos... szóval ugye most lábbal fékezek+lábas trükköket gyakorlok(footjam,fjvp)és egyre jobb talpú cipő kell. Az lenne a kérdésem,hogy milyen cipőt ajánlotok bicózásra,mert az új Nike cipőmben nem fogok bicózni az 100%... Nem akarok sokat költeni a biciklis cipőimre,de azért legyen vmi normális talpa,ami sokáig bírja... előre is köszi a válaszokat!

Elküldve: 2013.06.24. 11:32 imádoktekerni 

  • imádoktekerni avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Szia

Tudom drága de én a Vans-re esküszöm.

Elküldve: 2012.04.21. 08:21 ZhoneBoy 

  • ZhoneBoy avatar
  • BMX gyilkoló
  • Akik honapogik gürcöltek az uj bicora xD csapat
  • Akik honapogik gürcöltek az uj bicora xD csapat
  • hozzászólások: 5

F&F márka

Elküldve: 2012.04.21. 08:20 ZhoneBoy 

  • ZhoneBoy avatar
  • BMX gyilkoló
  • Akik honapogik gürcöltek az uj bicora xD csapat
  • Akik honapogik gürcöltek az uj bicora xD csapat
  • hozzászólások: 5

Én pl: a tesco-s fcf márkánál vagyok! eggyet megvettem 3500ft-ért és rohadt jól bírta a talpa a teteje egy kicsit szarrá ment már de 1,5 év kemyény használattól!:D:D

Elküldve: 2012.04.21. 03:25 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Becks9889: http://foto.testbike.hu/jget.php?pic=./media/pics/galleries/494/185_6337.jpg&width=1307&height=980

ilyenem van, 2 éves

majd idén ha lesz rá keret akkor veszek másikat, de abba nem fogok biciklizni majd ha ez elfogy

Elküldve: 2012.04.17. 19:12 Becks9889 

  • Becks9889 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • hozzászólások: 20

@BalageUMF: de a 6.0 gondolom magasszárú, szal legjobb azt venni mert az mindenképp tartja lábad(az enyém "alacsonszárú" valszleg ezé lépek ki belőle)

Elküldve: 2012.04.17. 19:07 Becks9889 

  • Becks9889 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • hozzászólások: 20

de mondjuk még az is egymód hogyha a cipőnek csak a talpa kopott ki máshol fasza, és nam akarsz újat venni akkor csinálhatod azt hogy vannak ijen cipőjavítók ahol olyan 500-1000ft ért ragsztanak rá egy új talpat ;)

Elküldve: 2012.04.17. 19:04 Becks9889 

  • Becks9889 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • hozzászólások: 20

@BalageUMF: lehet, olyat még nem próbáltam koptatni :DD

Elküldve: 2012.04.17. 17:38 bazsibike 

  • bazsibike avatar
  • virsli gumis/oútis
  • mónika crew csapat
  • mónika crew csapat
  • hozzászólások: 37

nekem a sima nike valt be. jelenleg egy nike rezno 2-t koptatok, es eddig bevalt! december ota van meg, semmi problema nincsen vele :)

Elküldve: 2012.04.17. 17:34 Kabum 

  • Kabum avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 37

cipö téren érdemes jot veni vetem egy cinait 3500 jo müanyag belerohad az ember lába meg 1 honap alat elfogyot a talpa egyszerüen retegés bene bicozni mert nem tudod mikor fogyel a talpa és jön a zoknid XD

Elküldve: 2012.04.17. 17:17 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Becks9889: 6.0 adja a legjobban :) annak a talpa is vastag és a talpadat is követi :)

Elküldve: 2012.04.17. 17:12 Becks9889 

  • Becks9889 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • Heves megyei BMX gyilkolók csapat
  • hozzászólások: 20

ugy tudod megállapitani h a cipő elég vastag e vagy nem h amikor nézed a boltba(haottveszed) fogod a két végét és megpróbálod "" kettétörni", összenyomni ha könnnyen hajlik puha és gyenge talpú ha nem akk kemény és vastag. annyi a baj ezzel hogy az ilyen vastag talpú cipők nem olyan kényelmesek mert mivel kemények nem követik a lábad alakját lépéskor igy könnyen kijön a srkad belőle. egyébként ilyen fajta cipő(deszkás cipő és elég olcsó!) a Draven nevű márka. nekem ilyen volt és tényleg rohadt erős a talpa: http://image.ceneo.pl/data/products/808696/i-buty-draven-dp-disaster-white-black-mc1600-drav-7.jpg

Elküldve: 2012.03.29. 15:57 ubi16 

  • ubi16 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • hozzászólások: 42

egyébként csinálhatod azt is (csak ez meg gumiköltséges) hogy amikor fékezel, úgy teszed be hátra a lábad hogy a kerék teljesen megálljon és "farolsz". így a cipő minimálisan kopik... a footjemes trükköknél meg szinte semmit nem kopik a talpa... hiszen csak odateszed a lábad... nem csúsztatod. persze vannak csúsztatós trükkök is de az még messsze áll tőled. egyébként az a gáz hogy én egyszer vettem egy olyan cipőt aminek olyan erős talpa volt hogy nem éreztem a podált.. aztán amikor bekopott, olyan gyenge lett hogy éreztem a pedálnak a tüskéit a talpamba ami megint csak szar volt...

Elküldve: 2012.03.29. 15:52 ubi16 

  • ubi16 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • hozzászólások: 42

ja őő most látom.. ez neked drága lesz...

Elküldve: 2012.03.29. 15:50 ubi16 

  • ubi16 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • hozzászólások: 42

nekem egy Etnies Number Mid Skate Shoes - Black/Yellow cipőm van. utcára és bicózásra is ezt használom. eddig ez vált be a legjobban. iszonyatjó a talpa, kb semmit nem kopott 1,5 év alatt. nekem sincs fékem. egy baj van... drága :S 20ezer körűl mozog. de ha körűlnézel, lehet találsz akciósan.

Elküldve: 2012.03.29. 14:58 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@spank309: lehet hogy neked nem kell de egy bmxesnek, DSP-osnak ez életbe vágó. XC-snek biztos elég egy egyszerű Dejkmanos cipő is. De komolyabb felhasználásra el is felejtheted. Ha 40el neki mész egy 10eslépcsőnek és az útolsó pillanatban bejön egy néni és le kell ugranod a bicóról akkor az szépen megkínozza azt a cipőt. Ez csak egy példa de ha nagyon ügyes is valaki akkor ott vannak a fjes trükkök. Azok is megterhelik eléggé a cipön a varrást....

Elküldve: 2012.03.29. 09:09 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@salt: Nekem is volt már h 1-1 hónapig nem volt fékem, de én az utcán mindig úgy mentem hogy nem fékeztem lábbal, azért meg hogy szétkoptass meg szétszaggas egy cipőt én biztos nem veszek 10-en ezres cipőket.

Elküldve: 2012.03.28. 19:44 KevinMetal 

  • KevinMetal avatar
  • dirt/street gyerek
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@salt: köszi a segítséget!!!:))

Elküldve: 2012.03.28. 14:53 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@spank309: minek írsz ilyen baromságokat ha fogalmad sincs a témáról? Maradj csöndben.

csak hogy tudd igen is rohadtul számít milyen a cipő. azért kell márkásnak lenni hogy ne 2 hónap legyen az élettartama. Nekem egy olcsó szar cipő ennyit bír, ellenben egy circa 1 éve bírja teljes breaklessben. A teteje már eléggé kivan de a talpa még mindig bírja

Gege@ ebbe ne menjünk bele mert több oldal lenne a magyarázat. röviden: sport kocsiban sincs 5+2 ülés....

KevinMetal: Dehecked már leírta a lényeget, én csak annyit tennék hozzá hogy én circa párti vagyok. nagyon jó talpa van és a felső része nálam már romokban van! de még így is simán tartja a lábat és alig amortizálódik tovább.

Nike cipöt szerintem felejtsd el, elszakad,kiszakad meg minden baja van. Nálunk kb 10 db van és abból a legtöbb elég hamar meghalt...

Elküldve: 2012.03.28. 14:41 KevinMetal 

  • KevinMetal avatar
  • dirt/street gyerek
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@Gege: hát azért nincs most fékem,mert 28-as lánctányérra váltottam,ami ugye egy "kicsit" kisebb,mint a régi 42-es... de a váz hátsó villáján alul van a féktüske,vagyis a fékhez a lánc hozzáért volna,ami elég hamar szétbaszta volna a láncot,meg amúgy is elég idegesítő lett volna szóval csak ezért nincs fékem.am köszi a válaszokat

Elküldve: 2012.03.28. 10:28 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@KevinMetal: Nem teljesen ide vágó dolog: Mi a faszért jó az h nincsen fék?

Elküldve: 2012.03.28. 08:47 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@dehecked: Azért hogy szétb*sz egy cipőt minek kell drága márkás cipő? =D

Elküldve: 2012.03.27. 22:46 rbence 

  • rbence avatar
  • dirt/street gyerek
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 9

Igazából sok mindent nem tudsz csinálni,figyelj oda a sebességedre,hogy ha közlekedsz, minnél kevesebbet kelljen lábbal fékezned illetve ha nem élet-halál kérdése,hogy megállj,akkor ne a kerékhez tedd be a lábad,hanem lépkedj a bicó mellett,de sokat így se fog kihúzni a cipőd.

Elküldve: 2012.03.27. 22:43 dehecked 

  • dehecked avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 42

olcson nem kapsz olyan cipot ami sokaig birja. arra figyelj oda h ne vulkanizalt talpu legyen hanem varrott-ragasztott, tobbretegu, mert azok sokkal kemenyebb gumibol vannak. az Almond markanak vannak olyan cipoi amiknek a talpa elol es hatul kicsit komolyabb anyagbol van es segit fekezni, illetve az Etnies Brake csukaja is ilyen (uj cipo, Nathan Williams signature), de ezek nem olcsok. ja es csak mondom, mint tapasztaltabb breakless rider, h inkabb tedd vissza a feked, es ne hasznald, aztan ha ezt megszoktad akkor vedd majd csak le! udv, David

Elküldve: 2012.03.27. 22:36 xBenyax 

  • xBenyax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 109

@KevinMetal: Munkás bakancs...

Elküldve: 2012.03.27. 22:28 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

TE nem vagy normális xD amugy meg tökmind1 milyen cipő hiszen ugyis szarrá fog kopni nem? akkor nem mind1? Fékezési erőt meg egy cipőtöl ne várj.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!