Merre van Downhill pálya Szeged környékén?

1-32 (32 hozzászólás)

Elküldve: 2015.03.22. 13:00 Kiskupi 

  • Kiskupi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Voltam már itt-ott DH pályan csak szeretnék gyakrabban kimenne valahova viszont Szeged környékén nem láttam sehol pályát.

Elküldve: 2016.04.25. 21:00 dhrbikes 

  • dhrbikes avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

Atyaég, Szegeden DH-zni elég mazochista dolog. Miért nem indultok el Arad irányába? 130-150 km-re már vannak értelmesebb méretű dombok. Hidd el, hogy otthon semmit nem fogsz tudni megtanulni, csak nagyon alap kerékpárkezelést. Én 20 év itthoni hobbi DH-zás után kimentem egy hétre Ausztriába, többet fejlődtem ott egy hét alatt, mint itthon bármikor.

Elküldve: 2016.03.14. 21:29 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Kiskupi: A szegedi DH pálya a szegedi sípálya mellett van :D

Elküldve: 2016.02.04. 10:01 hldiver 

  • hldiver avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

@JPeti86: Hello!

A bicaj súlyát én nem szoktam méregetni, de érzésre az enyém is 20 körül van, eddig még nem éreztem hátrányát, mondjuk megemelni mellette egy karbon YT-t elég sokkoló volt a maga 10 kilójával. A váz tapintásra kartonpapír szerű volt, őszintén mondom félve nyúltam hozzá, nehogy behorpadjon :). De hát a látszat csal, mint ahogy a tulaja is bemutatta egy húzósabb léptetőn, brutális mit kibírnak azok a vázak.

Annak ellenére, hogy járok bikeparkokba én sem vagyok nagy DH-s, inkább a freeride, közepesen nehéz pályákon megyek. A kellő tudásom sincs meg DH-hoz, a tapasztalat mégannyira sem, itthon meg nincs hely komolyabban gyakorolni.

A sárral kapcsolatban én sem vagyok mazohista, itthon csak száraz időben megyek bicajozni, nyilván más a helyzet, ha az ember elutazik 600 kilométert, mert akkor letojom, hogy esik az eső irány a dagonya és a 10 méterenkénti taknyolás, de az erős túlzás, hogy élvezném :). A gumitól nem sokat várok, mert van amelyik talajon működik, van amelyiken nem, a lényeg talán annyi, hogy az oldalsó, szélső bütykök az első keréken kapaszkodjanak kanyarban. Vannak akik tükör sima kerékkel is úgy hasítanak lefelé mintha aszfalton mennének.

A téli kikötőnél (látszódik is a nyomvonal):

https://www.google.hu/maps/@46.2248374,20.1336917,460m/data=!3m1!1e3?hl=hu

A Maros árterében:

https://www.google.hu/maps/@46.240237,20.2250941,460m/data=!3m1!1e3?hl=hu

Itt nem látszik a nyomvonal, de ha észak felé lemész a töltésen a föld lejárón és mész befelé a kis ösvényen, akkor bal kéz felől van. Ahogy a képen is látszik itt egy csíkban fakóbbak a fák. Ez régen a Maros egy holtmedre volt, ami azóta egy kicsit feltöltődött. Régen két három méteres teknő volt itt, amiről meg lehetett indulni.

Elküldve: 2016.02.03. 21:55 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@JPeti86: hoppá, a netem rosszalkodik, kétszer küldtem el...

Elküldve: 2016.02.03. 21:53 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@hldiver: Szia!

Kösz a gratulációt! Amúgy a járgányom jobb mint a DH képességeim, még a droppolást is tanulnom kell. (Mondjuk, a járgánynál tény, hogy kb 20 kiló, és a visszaút csillapítást kb. maximum közelében használom, mert terepen kell, de bunny hopphoz meg éppen hogy pattogni kéne mint a nikkel bolha. Bárhol elmegyek vele, de a trükközés nem az erőssége gépnek és nekem se.)

Tudnál pontosabb helyszíneket mondani? Ahhoz a Maros parti pályához hol kell lemenni? Milyen messze lehet a torkolattól felfelé? És a téli kikötő mellett hol? Én ott csak kiskoromban szánkóztam utoljára a töltés oldalon.

A Lidl mögötti pálya, meg a többi általam imert hely is a szokásos Szegedi agyagos talajból van, ha vizes, akkor csúszik, és tapad a kosz a járgányra, a terep gumik állítólagos öntisztulását felejtsd el. A terep gumik egyetlen előnye Szegeden, ha a vizes töltésoldali lejtőn nem fordulsz 180 fokot egy fékezés miatt. Megspórolsz egy mosógépnyi koszos ruhát, de annyi. Viszont cserébe 10 km/h val lassabban haladsz a hatalmas gördülési ellenállás miatt.

Elküldve: 2016.02.03. 21:51 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@hldiver: Szia!

Kösz a gratulációt! Amúgy a járgányom jobb mint a DH képességeim, még a droppolást is tanulnom kell. (Mondjuk, a járgánynál tény, hogy kb 20 kiló, és a visszaút csillapítást kb. maximum közelében használom, mert terepen kell, de bunny hopphoz meg éppen hogy pattogni kéne mint a nikkel bolha. Bárhol elmegyek vele, de a trükközés nem az erőssége gépnek és nekem se.)

Tudnál pontosabb helyszíneket mondani? Ahhoz a Maros parti pályához hol kell lemenni? Milyen messze lehet a torkolattól felfelé? És a téli kikötő mellett hol? Én ott csak kiskoromban szánkóztam utoljára a töltés oldalon.

A Lidl mögötti pálya, meg a többi általam imert hely is a szokásos Szegedi agyagos talajból van, ha vizes, akkor csúszik, és tapad a kosz a járgányra, a terep gumik állítólagos öntisztulását felejtsd el. A terep gumik egyetlen előnye Szegeden, ha a vizes töltésoldali lejtőn nem fordulsz 18

Elküldve: 2016.02.02. 17:55 hldiver 

  • hldiver avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

@JPeti86: Hello! Az a pálya ami a Maros árterében volt annó már csak nyomokban látszik és gyerek fejjel sokkal nagyobbnak hatott, mint amilyennek most éreztem. Sajna nyáron tényleg egy dzsungel, de ilyenkor azért látható, bicajozásra viszont már alkalmatlan.

Volt még egy cross pálya téli kikötő mellet is, de az kifejezetten motorokhoz lett kiépítve és mióta nem használják az is egy dzsungel.

Újszegeden a játékok kertjében mind az aszfaltos, mind a földpálya kialakítása inkább a dirt ágazatnak fekszik, bár jobb híján én is néha megfordulok ott pár körre, de azt sem gondozza senki.

Viszont a Lidl mögötti pályának örültem, hogy pontosabban leírtad a helyét mert a hírét hallottam, de sohasem találtam meg. Most elsőre meglett google earth-ön. Jön a jobb idő tutira ránézek, felső nézetből nem tűnik rossznak és a fél méteres ugró is jó lehet, ha megvan a kellő lendület. Nyilván a boszi volna legjobb lehetőség, de azt fel kéne vállalni pár embernek, hogy összerak egy két nyomvonalat.

Addig is DH-nak maradnak a külföldi hegyek.

Az Ironhorse szép lett gratulálok hozzá. Én egy Kona Operatort hurcolok keményebb terepre, bikeparkokba és egy Kona Coilert használok itthon tekerésre, bicajozgatásra. Egy régebbi Kona Stinkyt láttam Szegeden hatalmas Marzocchi 888 dupla vállas telóval, ha jól rémlik talán vannak is képek itt róla.

http://www.testbike.hu/usr.php?p=profile&uid=14385

És itt egy kis lelkes csapat akik egyszer belefogtak:

http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=9982

Elküldve: 2016.02.01. 18:50 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Még van egy másik pálya is, a Makkosházi Lidl-től északra pár 100 méterre, a panelházak között. De ott csak kicsi kb. fél méteres bukkanók vannak, inkább gyereknek való dirt pálya, meg kezdőknek.

Elküldve: 2016.01.29. 16:03 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@hldiver: Szia, csak most vettem észre a hozzászólásod. A Tisza-Maros árterében az újszegedi oldalon jelenleg ott csak egy szépen kitakarított terület van, ahol lehet tekerni meg sétálgatni, ugrópályáról nem tudok. De pl sétáló emberek kutyával azok vannak. Jobban felmenve a Maros felé meg csak sűrű erdő. Downhill-ezni nem alkalmas a hely, friss levegőt szívni és természetfotózni igen.

A Downhill járgányom már néhány hónapja készen van, de egyelőre nem csináltam vele túl vad dolgokat, kivéve egy hirtelen másfél méterről való kvázi pofáraesést, hálás vagyok a 18 centit mozgó telónak, hogy elvitte az esés energiáját. Fél méterről már azért tudok droppolni.

Fent van a fotó a járgányomról, lehet hogy engem is láthattál, éjjel legalábbis, akkor szokott időm lenni tekerni.

A boszi pályán a bombatölcsérek fala szerintem túl meredek DH gépnek, egyes fokozatban 36-32 áttétellel is csak lendületből lehet felmenni. A hullott falevelek az ösvényeken, meg az összevissza kanyargós utak miatt nehéz gyorsítani, de szerintem tuti jó kiindulási alap lenne. Meg mondjuk esőben eléggé sáros a hely.

A másik jó hely a Játékok Kertje újszegeden, a Sportcsarnokkal szemben, ott igazából soha nem zárják be az ajtót, neg talán a keítés is hiányos, voltam már ott gyakorolni este 22h után is, van egy földkupacokból álló kis pálya a Temesvári Körút felőli oldalnál, meg rendes kemény pálya is, de az talán BMX,triál bici, meg gördeszkás görkoris kategória, nem DH. Az én kb 20 kilós DH bicimnek tuti nem ideális. (ja, nem vagyok gramm mániás, a cél egy két kerekű "harckocsi" megalkotása volt, ami bárhol elmegy :-) )

Elküldve: 2015.12.30. 13:58 hldiver 

  • hldiver avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Én is örülnék, ha lenne egy hely Szeged környékén, ahol lehet gyakorolni kicsit amolyan alföldi freeride stílusban ;), de sajna csak a boszorkány szigetet ismerem én is. Ami alapból nem volna rossz, ha lenne egy lelkes csapat aki kiépít egy két használható vonalat és karbantartja azt. A töltés kb 5 méteréről megindulva azért be lehetne rakni pár léptetőt, ugratót, kanyarokat és egyéb nyalánkságokat. Sokat jelentene a szezon kezdetekor, hogy az ember nem nulla gyakorlással áll a pálya elejére Semmeringen vagy Ruzomberokban vagy akár csak János hegyen. Emlékeimben halványan még rémlik, hogy volt egy krossz pálya a Maros árterében az újszegedi oldalon Szöreg vonalában a gátőr háznál, amit mi katlannak hívtunk és sokat jártunk oda bicajozni vagy húsz éve, de gyanítom, hogy az már nem létezik. Szóval, ha valaki esetleg pálya építésre adná a fejét és segítség kell, akkor benne vagyok ;). Mivel láttam pár dh bicajt a városban tuti lenne érdeklődő.

Elküldve: 2015.04.20. 09:05 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@JPeti86: Ha gyakorolni akarsz terepen, akkor a Boszi jöhet szóba, meg az Ekopark mögötti ártér. Ott volt már az utóbbi pár évben verseny is, szerintem idén is lesz, ősz táján. Letörések nincsenek, de egy iszonyat durván csiki-csuki útvonalat sikerült kijelölniük, ahol nincsenek ugyan nagy szintkülönbségek, de azok az 1-2 méteres emelkedők és lejtők teljesen lehetetlen kanyarkombinációkkal vannak megspékelve, így elég jó montis technika kell hozzá, hogy lábletevős evickélés nélkül menj rajta végig. Nekem legutóbb nem ment, rég is voltam hegyen, meg az allergiám csúcsán, és bringás karrieren legmélyén járva annak is örültem, hogy nem fulladtam meg a végére /:

Elküldve: 2015.04.19. 13:09 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Zero-X: Na igen, ez szép videó :-) Sok sok év gyakorlat kell hozzá, hogy belemenj az ugratóba egy csomó fa között, a megfelelő sebességgel, szépen landolj, és a fejed se verd be a fába... Lassabban menni meg nem mindenhol lehet, a letörések, árkok, ugratók miatt. (De a pálya ismerete nélkül akkor honnan tudod előre, hogy "itt most olyan árok jön, amihez pl. 30-al kell menni hogy átugord"? )

Én egyelőre egy fél méteres letörést se tudok szépen megcsinálni, legalábbis a városi bicivel. (Arra már rájöttem, hogy ha túl félénken, lassan megyek akkor tuti orra bukok, 20-30 km/h már jó.) Az Ironhorse meg csak nyár közepe körül lesz kész leghamarabb. Éppen ezért érdekelt, hogy gyakorlópálya jelleggel mit lehet még használni errefelé. (Persze egyértelmű, hogyha kicsit ügyesebb leszek, akkor el lehet vonatozni valami jó DH pályához, pl Budai hegyekbe, Mátra,Sopron, vagy ilyesmi. Persze jó lenne tudni, hogy mikor vannak a pályán mások is, akiktől tanulni lehet)

Elküldve: 2015.04.13. 10:50 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@JPeti86: Zápor tó környéke, az Auschan (akkor még Cora) mögött jócskán kint a viharban.

Meg kéne nézni mi van vele. De persze az is csak a mi 14-15 éves kori fogalmaink szerint volt DH.

Elküldve: 2015.04.02. 18:36 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Krupcheck: Milyen "ruszki domb" meg motokrossz pálya? izgalmasan hangzik :-)

Ja nem DH, de télen egyik kedvencem Szegeden feltenni a bicóra a Continental Spike Claw gumikat (alig férnek a vázba...) és becsapatni a hóbuckák közé, meg driftelni faolni a tükörjégen fullface sisakban, protektor ing a kabát alatt, plusz térdvédő. Full badass dolog, az emberek meg csak néznek, hogy mitől nem esek el :-) Pl. egyszer a töltésoldalon szánkózók mellett csapattam le bicivel. (mivel a városi bicimmel voltam, emlékezni kellett, hogy hol van a kitaposott földút)

Elküldve: 2015.03.31. 19:55 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

Nem cukkolásból! :)

https://youtu.be/X9rFpu-ZXww

Elküldve: 2015.03.31. 18:05 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@JPeti86: volt valaha egy ruszki domb is, de azt elkerítették, és utána motokrossz pálya lett belőle ha jól tudom. Mondjuk előtte is főleg motorosok uralták, de egy ideig még be lehetett lógni, mert hiányos volt a kerítés.

De az már szerintem nincs, vagyis nem látogatható. De cáfoljatok meg ha mégis, én lennék a legboldogabb, ha nincs igazam .D

Elküldve: 2015.03.31. 15:49 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Szia! Én szegediként állíthatom, hogy ha "DH pálya" nincs is, de azért van egy két technikás, izgalmas hely, inkább freeride, rosszalkodós terep akad, (az aszfalt meg minimum XC kategória, a városi outisok hátsó felét nem tudom hogy mi tartja még egyben...)

-Szánkózódomb (20-25 méter magas) -töltésoldal sok lejtővel, az egész város körül -töltés (hepehupa) -lépcsők (sokfelé) -Nagyobb, méteres földkupacok (Játékok kertje a ligetben pl.) meg az Etelka sori focipálya mögött is mintha lenne egy elhagyott ilyen pálya.

Elküldve: 2015.03.30. 15:32 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Kiskupi: Jjjo. Bocsi Kiskupi amiért szétoffoltuk a topicot! Remélem azért a bringázástól nem ment el a kedved! :)

Elküldve: 2015.03.30. 09:34 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@Don Pepper: Egyébként 15 évesen már tanulnak földrajzot, és ismerhetik Magyarország domborzatát is, ill. azért az emberek tisztában vannak a környezetük adta adottságokkal, lehetőségeivel...legalábbis illene, mert a 15 éves már annyira nem fiatal, hogy ilyenekkel ne legyen tisztában, főleg ha downhill-ezik és tudja, hogy a dh-hoz kell egy hegy is :-)

Elküldve: 2015.03.29. 19:57 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Don Pepper: Ha folytatni kívánod írj privibe! Ne játszd itt az megmentőt!

Elküldve: 2015.03.29. 19:42 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Don Pepper: Képes voltál ezért regisztrálni új egy nicket. Csak hogy hozzászólj. Mi vagy te? A gyámja?

...csak tudnám miért mindig ilyen sziluett kép mögött megbúvó okoskák vesznek belém? :P

Elküldve: 2015.03.29. 19:19 Don Pepper 

  • Don Pepper avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 2

Zero -x vissza vehetnél az arcodból! Nyilvàn te 15 évesen màr akkora nagyokos voltàl mint most. Ha megnézted minek vallja magàt, azt is làthatod, hogy a kérdező 15 éves!

Elküldve: 2015.03.23. 21:08 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Ez annyira aranyos topik :D

Elküldve: 2015.03.23. 13:50 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Krupcheck: :)

Elküldve: 2015.03.23. 10:58 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Don Pepper: Zárójelbe jegyzem meg! Nem a válaszon kellene fennakadni! Itt az a főlényeg, hogy ha már a topic létrehozója DH/Freeride arcknak vallja magát, akkor egyáltalán, hogy tud ilyet kérdezni! :P :D

Elküldve: 2015.03.23. 09:17 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@Don Pepper: Chö! Tedd ki te is!

Elküldve: 2015.03.23. 09:08 Don Pepper 

  • Don Pepper avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 2

@Zero-X: Mekkora arcod van hélàà.

Elküldve: 2015.03.22. 18:56 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

http://vaol.hu/data/cikk/124/1776/cikk_1241776/0.jpg

Btw. ha találtok, szóljatok. nekem Szegeden annyi DH jut, hogy leviszem a bringát a másodikról. a napi útvonalamon a legnagyobb szintkülönbség is a régi meg az izébéla híd... uncsi. HEGYET SZEGEDNEK!

Elküldve: 2015.03.22. 17:00 Kiskupi 

  • Kiskupi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 3

Sejtettem. :(

Elküldve: 2015.03.22. 14:41 Szásaaa 

  • Szásaaa avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Az alföld nem a hegyeiről híres :D

Elküldve: 2015.03.22. 13:21 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

A DH-hoz hegy is kéne héélá! :-) Arrafele max vakondtúrás van! :D

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!