Mit ajánlotok városi használatra? 150-270 között?

Linkelt termék: Cube Peloton
1-18 (18 válasz)

Elküldve: 2014.11.27. 19:56 gbellon2.3@gmail.com 

  • gbellon2.3@gmail.com avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Főként városba használnám de ott mindenen keresztül,olyat szeretnék ami menő,jol néz ki,egyszer láttam egy nagyon szép piros szénszálas fixit,számomra ismeretlen márkájút,na az nagyon tetszet.Valami hasonlót szeretnék,de nem fixit.75kiló vagyok és 180cm magas.MIt ajánlotok?

Elküldve: 2015.04.27. 09:02 Pettersson 

  • Pettersson avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 15

@OKdoki: na megyek is akkor, megmondom a bankos néninek, hogy adjon már 200 ropit, mert venni szeretnék egy bicajt és ha nem ad, akkor mérges leszek... :)

Viccet félretéve én is a "fansziára" szavaznék, de az kb. legalább még félév... Addig meg marad a készülő oldtimer... :)

Elküldve: 2015.04.27. 08:49 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Pettersson: Legyen a Lapierre vagy az Orbea! :-) Kicsit egzotikusabb. Ha jól emlékszem az Orbea is full Claris, ami octalinkes hajtókart jelent. Viszont 3x8! Ez elméletileg növeli az élettartamát. Picit vastagabb lánc, és három egyenes láncvonal lehetőség. Ok, nehezebb egy picit. Azért azt kétlem, hogy egy Sorahoz képest sok kölönbseget lehetne érezni.

Elküldve: 2015.04.27. 08:33 Pettersson 

  • Pettersson avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 15

@gyuladaniel94: ha, most lenne feles 250 ezrem, akkor ő lenne a választott (még jó, hogy tegnap este a Lapierre francia honlapján végignéztem, hogy kik a magyarországi viszonteladók... :D)

http://www.biciklicentrum.hu/felnott-kerekpar/orszaguti-fitnesz-triatlon/lapierre-audacio-200-kerekpar-2014.html

vagy még ez:

http://www.tuttibringa.hu/kerekparok/orszaguti/orszaguti/wilier-montegrappa-2015-detail

De inkább a Lapierre :)

Elküldve: 2015.04.27. 00:19 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Pettersson: Szerintem nem érvényes rá, csak arra, amit náluk veszel, de nem biztos. Én is ilyen vagyok, mindent megtervezek jóelőre, aztán van, hogy az utolsó pillanatban mégis másképp döntök.

Elküldve: 2015.04.25. 19:03 Pettersson 

  • Pettersson avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 15

@gyuladaniel94: tanulva rá egy napot, a Speckó tetszik a legjobban... Szerintem felveszem a magyar oldalukkal a kapcsolatot, hogy ha Angliából megrendelem, akkor arra itt érvényes-e a gari... mondjuk ez kb. egyelőre jövő tavasszal lehet kérdés, de jobb tudni a dolgokat előre. :)

Elküldve: 2015.04.25. 13:46 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Pettersson: Nincs mit. Nekem kb. mindegy, hogy milyen márkájú a biciklim, de azokat is meg tudom érteni, akiknek ez fontos szempont a kiválasztásnál. Az ilyen hosszú fejcsövű, nagyon ejtett felsőcsövű, hosszú láncvillájú gépek inkább lomhábbak hátul, az elejük meg kissé imbolygós, de végülis nem baj, ha nem idegbeteg az irányítás, nekem is hasonló van most és egész jónak tűnik. Viszont ha a inkább a sebességre mész rá, akkor nem olyan való Neked.

Elküldve: 2015.04.25. 11:31 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@gyuladaniel94: Egyetértek. Láttam a bicikli EXPÓn. A Synapse utánérzése, hajlított támvillákkal. Ár /értéke elég jó, ha feltételezük, hogy a váz, hozza a kellő színvonalat.

Elküldve: 2015.04.25. 11:21 Pettersson 

  • Pettersson avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 15

@gyuladaniel94: tényleg csak teljesen elvi síkon mozgok, szóval köszönöm a gondolataid.

Igen, láttam a minap azt a Mali gépet, de a hülye agyammal szeretnék valami olyan márkát, ami képviseltette magát már az UCI-nál, komolyabb szinten.

Az Orbea, BH, illetve Speckó agresszív vázgeometriája nekem meg nagyon bejön. Harapós jószágnak tűnnek. :)

Elküldve: 2015.04.25. 10:54 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Pettersson: Az első kettőnek elég hülye a geometriája szerintem. A Scott már okés, a Cannondale szintén jónak tűnik, viszont a Meridát hanyagolnám. Mit szólsz a Mali revolutionhoz? Az most egy új modell, az első kettőhöz hasonló túrázósabb geometria, viszont a hajtóműve már integrált tengelyes, villája karbon és az ára ehhez képest elég kedvezőnek mondható. Annyi, hogy a fogaskeréksort érdemes volna lecserélni egy országúti kiosztásúra, például 12-21, vagy 12-23 a fokozatok közti kisebb ugrások és a kedvezőbb tömeg érdekében. A plázával szemben, a Gyöngy-ház bicikliboltban van nekik egy, megnéztem, szerintem elég korrekt. A váltás nem csúcskategóriás, viszont ahol kell, a hajtóműnél erősebb a hasonló árú vagy drágább társaiénál. A támvilla pedig befelé ívelt, ráadásul elég vékony anyagú, tehát tompítaná is az út rezgéseit eléggé.

Elküldve: 2015.04.25. 10:46 Pettersson 

  • Pettersson avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 15

@OKdoki: Nekem a BH, még talán 2006-ból volt ismerős, amikor is a mostani Astana elődje a Liberty Seguros ilyen bringákon ment. Egy baszk gyár terméke. Napjainkban talán az elektromos cuccairól lehet ismerős.

Igazából most egy darabig egy régebbi darab, egyelőre még semmi konkrét nincs róla fogja szolgáltatni az alapokat, ez lesz az első országútim, de ha tetszik az életérzés, akkor szeretnék majd egy "belépő" kategóriás újat és az árakat tekintve ez a 200-230 tekinthető elfogadhatónak a számomra.

Szívem szerint a Speckót választanám, de az itthon drága, a külföldről, főleg Angliából rendelt dolgokkal nincs bajom, ha megfelelő és van átfedés a "hazai supportban".

A BH meg nagyon tetszik, csak jó lenne róluk többet tudni... :/

Elküldve: 2015.04.25. 10:41 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Pettersson: Attól függ mennyire helyezés előtérbe a kényelmesebb testtartást a némileg rosszabb aerodinamikai mellett. Én a Merida Ride-t választanám. De nagyon megértem aki a cannondale-t, hiszen az nagyon sportos, és nem mellékesen egy kifinomult gyártó terméke. Másodiknak lehet, hogy a BH-t, bár róluk eddig bicikli tesztet nem olvastam, még az angol oldalakon sem. Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy sem a Specivel, sem az Orbeávsl nem lőnének mellé. Az Orbea valamivel kényelmesebbnek tűnik ránézésre.

Elküldve: 2015.04.25. 09:50 Pettersson 

  • Pettersson avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 15

Talán ebben a témakörben fér el leginkább a kérdésem. A következőre vonatkozna. Ti ebben az árkategóriában, az alábbi bicajok közül melyiket ajánlanátok:

ORBEA Avant H60: http://www.bikeart.hu/AVANT-H60-d64.htm

BH Sphene Tiagra: http://ebikeshop.hu/bh_sphene_tiagra_2015

Scott Speedster 50: http://www.biker.hu/webaruhaz/termek/kerekparok---orszaguti-ferfi_speedster-kr15r26m-speedster-50-cd16-orszaguti-kerekpar

Cannondale CAAD8 Claris: http://mali.hu/hu/orszaguti-triatlon/cannondale/keszleten/2800-cannondale-caad8-8-claris-2015

Merida Ride 100-24: http://www.bikefun.hu/product/merida-2015-ride-100-24-selyem-fekete-szuerke-zoeld

Szóval, ha egyszer lenne annyi pénzem, amennyi egyelőre nincs, akkor ezeken gondolkodnék el komolyabban.

Illetve még egy kérdés. Tegyük fel megrendelem innen ezt a Speckót: http://www.evanscycles.com/products/specialized/allez-2015-road-bike-ec070568

Akkor pl. a garanciát, egy hivatalos Specialized márkakereskedőnél Magyarországon a garanciát tudom érvényesíteni, ha ne adj Isten történik vele valami?

Elküldve: 2014.12.05. 19:05 gbellon2.3@gmail.com 

  • gbellon2.3@gmail.com avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Nagyon köszönöm a tanácsokat,nekem még hála Istenek sose lopták el egy biciklimet se de anyira mondjátok hogy elopják hogy akkor átgondolom ezt a bicikli vásárlást,de ha eladom ezt http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=204630 Akkor szeretnék venni helyete valamit.

Elküldve: 2014.11.28. 10:12 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Én vennék egy trekkingvázat (vagy cx-et), és arra építenék tárcsafékes, agyváltós, szíjhajtós, agydinamós csodát. A festéseket néhol lekaparnám, kicsit összebasznám, hogy ne legyen csábító, aztán dáváj.

Elküldve: 2014.11.28. 09:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Fú, de szar lehet, mikor lé van, elképzelés meg nincs d:

Teljesen jóindulatú tanácsként mondom, ennyit pénzt csak akkor költs el bringára, ha te magad tudod, hogy mit szeretnél. Én nagyon szívesen elmondom, meg sok más fórumlakó is, hogy ha ennyi pénzünk volna városi bringára, akkor mit vennénk. De azok mi vagyunk, és a városi bringa azért közel nem annyira egzakt, mint mondjuk egy mtb, ahol valamivel könnyebben behatárolható, hogy mire mi kell.

Én ennyiből egy használt Badboy-t vennék/építenék, Alföldre fixiként, dombvidékre agyváltós felállásban, és... és sehol nem merném kinthagyni, ezért összeraknék mellé valami retket... Itt harapott a kígyó a farkába.

Vagy vennék egy ilyent: http://revomag.hu/2014/commuter-bike-btwin-nework-500/ - mert láttam élőben, és nagyon tetszik. Meg vennék mellé egy büdösnagy lakatot 20-30 ezerért, kiegészítő kábellel (pl. Kryptoflex), aztán hátha ott is marad még 5 perc múlva.

Elküldve: 2014.11.28. 04:31 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Elsőre rávágtam volna, hogy cyclocross , kb akármelyik. Egyszerűen nem tudom elképzelni , hogy bármi ideálisabb lenne városba , mindenen átmegy , jelenleg elég súlyosan divatos , egy tökéletes mindenes. Viszont ha a fixik tetszenek akkor ebből a pénzből már egy JÓ egysebességes fékes bringát össze tudsz rakni , olyan lesz amilyet elképzelsz , megvalósíthatod benne a vágyaid. Aztán persze az első "irány a hegy" körnél legörbül a mosoly , de ha már szenvedést választ az ember akkor tegye azt stílusosan! :)

Elküldve: 2014.11.27. 23:56 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Biztos, h ilyen sokat akarsz költeni városira? Nem félsz, h meglovasítják? Én inkább valami csótányt raknék össze ennek az árnak a töredékéért, azt egyrészt kevésbé akarják ellopni, mint egy csillivilli új bringát, másrészt kevésbé fáj a pénztárcának, ha mégis lenyúlják...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!