Mongoose Subject 2011 vagy a Mongoose Article 2011 a jobb?

Linkelt termékek: Mongoose Subject, Mongoose Article
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2011.09.20. 18:25 Treborianus 

  • Treborianus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Ár érték arányban melyik az előnyösebb? 9 éves fiamnak szeretném karácsonyra abszolút kezdő e szeretném ha minnél tovább jó lenne a bringa neki. Tudom hogy nem ez a csúcs de erre telik. Mindenkinek köszönöm a segítséget

Elküldve: 2012.07.19. 16:32 norbi987 

  • norbi987 avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 7

az artikle a jobb

Elküldve: 2012.07.08. 12:00 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

Nos a helyzet az, hogy a 2012-es mongoose Subject és Article is full Hi-Ten vázas. Idén a Mongoose felhagyott a kevert alapanyagú vázakkal, mivel a tapasztalat az, hogy különböző anyagok hegesztése problémás, és gyengíti a szerkezetet (lsd. alsó kategóriás WTP vázak a cro-mo - Hi-Ten csövek találkozásánál repednek legtöbbször)

A Subject full hi-ten, tehát a villa is és a váz is, USA BB középrész, egyrészes hajtás, ami ami később sok fejtörést okozhat. Nincs fékcsonk a villán( manapság amúgy sem divat). full golyóskosaras csapágyazás az agyakban.

Az Article full hi-ten váz, cro-mo nyakú villa. De ami fontosabb: MID BB középrész és háromrészes hajtókar. Iparis hátsóagy. Pivotal ülés(előnynek szokták felsorolni, bár én a sines üléseimmel is tök jól vagyok)

A fentiek a 2012-es modellekre érvényesek. A korábbi években alapanyag beli eltérés is volt. A Subject mindig full-hi-ten vázat kapott, míg a 2011-es Article cromo főháromszöggel rendelkezett.

Összességében az Article jó alap, ha később fejleszteni szeretnénk a biciklit, akár egyes alkatrészek (hajtókar, csapágyazás) akár a komplett váz cseréjét tervezzük.

Elküldve: 2012.07.08. 10:47 Poseidon 

  • Poseidon avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 90

egyértelműen az article, annak sokkal jobb a felszereltsége, nem kell rajta annyi mindent cserélni (sokkal tovább bírja és jobbak), én a helyedben azt venném meg

Elküldve: 2012.07.08. 10:32 Dávid20009 

  • Dávid20009 avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 1

SZERINTEM VEGYÉL MONGOOSE SUBJECT 2012-t egyik barátom árul egy 2012-es évjáratút Heves megyében. http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=102865 a linkje

Elküldve: 2012.07.02. 22:39 TomMunk 

  • TomMunk avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 3

Article milliószor jobb, főleg kezdésre, mivel erős, kevés vele a gond, viszont trükköket teljes biztonsággal lehet vele gyakorolni. Csupán 3 apróbb dologra kell figyelni: Középtengely könnyen porosodik, de max 5000-ből kijön egy új, rotor néha kattog, ez nem baj, nem kell megijedni, valamint a lánc nagyon gyorsan megnyúlik, kattog, megbízhatatlan, viszont ha nem 70 Kiló és nem kezd el rögtön félcsőben trükközgetni, vagy dirtpályákat hódítani, akkor tökéletes egy darabig. Én 4 éven át gyűjtöttem rá, és minden fillért megért. Ha kifizetnék sem cserélném el.

Elküldve: 2011.09.20. 18:58 dirtfun 

  • dirtfun avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Kiskőrösi Riderek csapat
  • Kiskőrösi Riderek csapat
  • hozzászólások: 1

szerintem az article már csak az árából is ítélve meg nem is olyan nagyon rossza felszereltsége mongoose-hoz képest de ez csak szerintem

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!