Neuzer Apocalypse Chopper jó lenne-e városba, túrázgatásra?

Linkelt termék: Neuzer Apocalypse
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2012.11.06. 19:54 Kisögi 

  • Kisögi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy mennyire lenne jó ez a bicikli, ha én városban ide-oda járkálásra használnám, viszont esetleg néha-néha egy-egy kisebb túra alkalmával is igénybe venném? Nagyon tetszik nekem ez a "chopper" forma. Elgondolkodtam azon, hogy mennyivel jobb ez az egész a deréknak, a hátnak, egyszóval sokkal kényelmesebb lehet. Nem tudom, hogy a 195 cm-hez és a 78 kg-hoz mennyire jó, vagy nem jó ez. Két további kérdésem lenne... Az első az, hogy mivel itt a pedál nem alattam, hanem előttem van, nem kínszenvedés-e a tekerés? Mert ugye egy "normál" kerékpárnál, ha alattunk van a pedál, beleadjuk a testsúlyt, viszont ennél csak lábból tekerünk.. Ha esetleg tévedek, javítsatok ki! x) A második, hogy olvastam a "vélemények" ablak alatt, hogy az illető rakott bele váltót. Ezt mosollyal az arcomon olvastam el, mert nincs kedvem megelleni 1-es fokozatban 100 tekerés / percben.. Illetve az is ott állt a szövegben, hogy a boltban eleve váltósan kínálták.. Ez az opció nekem bejön, csak sehol nem találtam erre bizonyságot a neten. Kérem, aki tud dolgokat tapasztalatból, illetve, mert már jártas ebben a témában, írja le a tanácsát!

Köszönöm!

Elküldve: 2012.11.09. 12:09 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Chopperral mentem már,és tényleg szar városban,erre-arra elgurulni lehet jó,de másra nemnagyon..

Elküldve: 2012.11.07. 12:29 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Nem ültem még csopperen, de elnézegettem egy-két embert amint ilyennel szenved a városban. Rossz a manőverezhetősége, a hajtás hatákonysága is alacsonyabb, a hosszú méretéből fogva is butább, mint egy rendes bringaformájú bringa. Motorból sem a praktikussága miatt vesznek csoppert, ezt meg ráadásul még tekerni is kell.

Szóval szerintem városba halott ügy, gondolom nem akarsz kétszer annyi időt szánni az útra/jobban leizzadni, mint amúgy. Hosszabb túrákra meg megintcsak nem az igazi véleményem szerint. /gemoteria, gumik, tömeg, ha nem is próbáltam, de egyszerűen fizikai képtelenség, hogy felvegye a versenyt egy normális bringával. A rekumbens az nagyon más terület, abban hiszek./

Mire is való akkor a csopper? Gurulgatni... legurulni a térre rajkodni, óvatosan végiggurulni a városon, dumálgatni közben a haverokkal, ilyesmi. Divatcucc. Mint célszerszám, életképtelen.

Elküldve: 2012.11.06. 22:41 banderasz 

  • banderasz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

@Kisögi: Szia, néhány gondolat a kérdésedhez: Ne félj attól, hogy a pedál előrébb van, nem lesz gond, nekem rekumbensem van biztosan tudom. Ha teheted előtte kerülj vele, hogy biztosan ne érjen meglepetés. Hogy jobb-e a deréknak, kérdés marad de szerintem nem(de nem próbáltam). A váltótól ne félj, csak előnyt jelent, például a gepidának hármas agyváltó van beépítve, sőt hirdetésben láttam 144 küllővel szerelt kerékkel 85 ezerért adja gyönyörű példány. Szerintem a céljaidnak megfelel. Remélem segítettem.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!