Neuzer Courier Acera kormánycsapágy, mini v-fék.

Linkelt termék: Neuzer Courier DT
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2014.01.20. 09:45 gazdasz 

  • gazdasz avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Üdv!

Tavaly vettem egy courier Acera felszereltségű kerékpárt. Kicsit elkezdeném alakítgatni. Kormány, kormányszár, nyeregcső csere megtörtént (FSA karbon). Most az egységesítés jegyében a kormánycsapágyat szeretném kicserélni FSA-ra, de nem értek hozzá, hogy ezen gyárilag milyen szabványú csapágy van (normál, fél integrált, integrált). Mit javasoltok, milyet vegyek bele? A gyári alhonga fékekkel sem vagyok kibékülve, sem a design, sem a hatásfok nem a legjobb.Ha már csere, akkor mini V-fékre (xlc)gondoltam.Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Távolabbi projekt esetleg a gyári suntour hajtómű csere is. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban azt is szívesen venném.

Üdv: Jó tekerést! I.

Elküldve: 2014.01.20. 11:43 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Suly is szempont, bar nem az a donto tenyezo..kazisnal sokkal tavolabb vannak egymaswtol a csapagyak, kozelebb a papucsoktol, igy sokkal strapabirobb is....menetesnel egy ido utan mindeik tengelye elhajlik, megha szemmel lathatoan nem is de minimalis deformacio eleg hogy nem merolegesen erintkezik a konusz a csapagyakkal es rendellenes kopasok lepnek fel..extremm helyzetben akar a tengely is torik...shimano tipusait 105 alatt nem ajanlom, eleg ratyi a racsnimechanika, inkabb valami iaprist, akar joytech modellt..sajna kiskerarakkal nem vagyok tisztaban, de tavaly schwinncsepeltol sikerult beszereznem iparis 7sebis kazettas agyszettet, elso hatsot 3ezerert, meg 40%ot kb szamolj ra es annyiert mar boltban is megkapod ha nem zsugori a kereskedo..:D szval inkabb ezt tekintenem kovetendo iranynak, ha pedig fek akkor shimano-ban (akar acera is) vagy avidban nem fogsz csalodni..:D

Elküldve: 2014.01.20. 10:01 gazdasz 

  • gazdasz avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 4

Köszi a gyors választ! Igen, én is gondolkodtam a menetes racsni cseréjén, de a kazettás agy valóban érezhetően jobb? Miben jobb? Súly? Abból tudsz esetleg ajánlani jó ár-érték arányút.

Elküldve: 2014.01.20. 09:55 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Mini v-fek felejtos, mert az direkt orszaguti illetve canti karokhoz van tervezve, ergo mas a huzasa... felrakhatod, de akkor a fekkarokat ki kell cserelni canti karokra... kormanycsapibol igy kepek alapjan hagyomanyos, kulso cseszes csapi kell neked... bar szerintem felesleges a kormanycsapagyat tuningolnod, helyedben hagynam amig nem lesz baja, ha ennyi felesleges penzed van helyette inkabb hatso agyat plussz sort cserelnem kazettasra, tobbet nyersz vele mint egy kcs cserevel..:D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!