Neuzer Courier DT Sora vázméret avagy 52=58???

Linkelt termék: Neuzer Courier DT
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2013.09.24. 21:41 Bachi 

  • Bachi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Ma rendeltem egy ilyen biciklit, 185 cm vagyok, ehhez belőttem nagyjából az 58-as vázméretet. Meg is rendeltem,de látom, hogy ez szemre is kisebb mint ahogy gondoltam, persze hisz kiderült, 52-es vázméretűt kaptam... Felhívtam a boltot, ott azt mondta a telefonba az eladó, hogy 58-as az, hiába mondtam, hogy 52-es van ráírva...:( Most akkor én vagyok palira véve vagy tényleg mást számítást alkalmaz a Neuzer és abban a dimenzióban 52=58??? Köszi a segítséget előre is!

Elküldve: 2020.07.22. 00:03 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

Helló Mindenki! Nekem kettő volt. Ez egy teleszkópos geometriára tervezett váz. A gyári villa nem bele való. "Bukik a váz". Ezzel az a baj, hogy nagyon alacsonyan van a középső csapágy, így leér a pedál a kanyarban. ... Bár ehhez az országútiból átalakított "fixisek" már hozzászokhattak, ez nagyon zavaró lehet.

Elküldve: 2013.09.25. 21:08 Bachi 

  • Bachi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Krupcheck: Köszi mindenkinek :)! Fejlemények: reggel felhívtam a gyártót, hogy most akkor mi a helyzet, ők mondták, hogy nagyon nem úgy van ahogy ő mondta... Igazából tudtam én, csak valami "hivatalos" megerősítésre vártam, szóval 58 az 58! Utána hívtam az boltot, emberünk sokkal közvetlenebb volt, mondta utána néz mi legyen, hát most várunk, raktáron nincs de rá telefonált már a Neuzerre, majd holnap elválik mikorra lesz meg a keró...

Elküldve: 2013.09.25. 09:40 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

A Neuzeresek parasztok.

Viszont ha ők 52-est írtak rá, akkor azt 52-esként kell eladni, nyugodtan lehet reklamálni.

Mindenesetre addig ne használd, míg nem tisztázódik, mert ha neten rendelted KÖTELEZŐ kicserélniük, ha mégsem felel meg az elképzeléseidnek az, amit előtte csak képen láttál. Ha meg tévedtek, akkor pláne. De csak akkor, ha még nem volt használva. A használt cuccot nem tudják visszavenni, mert nem tudnak mit kezdeni vele.

Elküldve: 2013.09.25. 08:52 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@Bachi: Mérd meg a vízszintes felsőcsőhoszt! Neked kb 56 cm kellhet a 185 cm magasságodhoz. Én nem találtam a bringádhoz geometriai adatokat csak egy 2007-es cikkben, ott az 54-es nyeregvázcsőhöz írták az 56 cm-es vízszintes felsőcsőhoszt.

Elküldve: 2013.09.24. 22:49 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bachi: Én is nézegettem már ezt a típust különben és tetszik nagyon.Nagyon jó formájú gép szeretnék egyszer egyet.

Elküldve: 2013.09.24. 22:48 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bachi: Én úgy tapasztaltam,hogy egy 58-as vázas kerónak legalább 58-as felsőcsöve kell,hogy legyen.Persze van rövidebb és hosszabb is de nagyjából arányosan növekszik a nyeregcsővel.Nem tudom mennyire hivatalos az a mérési mód amit én alkalmazni szoktam de úgy nézem meg,hogy a váz elég hosszú e,hogy ha felülök a bringára és lenézek akkor a kormánynak ki kell takarnia az első tengelyt.Nem én találtam ki talán valami Meridás újságban olvastam.Nekem idáig bevált a dolog.Ha a tengely előtt látod a kormányt akkor hosszú a stucni és ha mögötte akkor rövid.A stucni cserélgetésével is lehet kicsit csalni ha a vázhossz nem tökéletes.Nekem most a peugeot-n egy teljesen rövid szár van,mert így kompenzáltam,hogy kicsit nagy a váz.

Elküldve: 2013.09.24. 22:07 Bachi 

  • Bachi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@tiberius: Aha, tehát ha 58-as sloppingolt akkor min 58. cmnek kell lenni a felső csőnek? Nagyon vártam már a bringát, erre most ez a szenvedés, jó persze vannak sokkal drágábbak de, azért nekem ez eléggé nagy befektetés volt...

Elküldve: 2013.09.24. 21:53 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bachi: Esetleg mérd le,hogy a felsőcső milyen hosszú?Egy tesztben az 54-es vázashoz 56 centis vízszintes hosszt adnak meg.Több vagy kevesebb?Ha tényleg 52-es akkor kevesebbnek kéne lennie ha tényleg sloppingolt 58-as akkor legalább 58-nak kéne lennie a hossznak.

Elküldve: 2013.09.24. 21:47 Bachi 

  • Bachi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Igen ezen dilemmázok én is kompaktabb mint az eddigi landriderem már szemre is, de hogy benyögi a telefonba, hogy az 58 -as hát kicsit gáz...

Elküldve: 2013.09.24. 21:44 Solfrutta 

  • Solfrutta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 81

@Bachi: Enyhén sloping geometriás a váz, tehát a mért 52-es érték virtuálisan (vízszintes felsőcsövű váz) kb 54-esnek felelhet meg, így ránézésre. De semmiképp nem 58...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!