Novatec D252SB SingleSpeed vs. BTS HC Elite 1s driver

1-20 (20 válasz)

Elküldve: 2013.10.27. 12:06 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16
Témaindító kérdés:

Melyik hátsóagyat vegyem? (dirt/street). Esetleg ha ilyen áron tudtok jobbat, mondjátok.

Elküldve: 2013.10.29. 23:02 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@pranksta: köszi!

Elküldve: 2013.10.29. 19:34 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@benvok: hát igen, a BTS HC Elite egy alsóbb kategóriás freecoaster, ezért is vetettem fel a HC Pro-t, ami viszont kb ugyanolyan kazettás egysebis, extrém agy, mint a Novatec, de olcsóbb. mondjuk azzal végképp nincs tapasztalatom. jó tekerést az új agyhoz!

Elküldve: 2013.10.29. 19:11 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@pranksta: Persze a kevésbé hozzá értő nem rád vonatkozik, ne értsd félre. :D

Elküldve: 2013.10.29. 19:09 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@pranksta: Novatec-ből van nem gyors záras is. Nyilván én sem vennék olyat. Egyébként akárhol olvasom a BTS-ről a kevésbé hozzá értők jót írnak, mert olcsó jól néz ki stb. De bementem múltkor pl. egy kerékpárüzletbe kikérni a véleményt, ahol a BTS-ről nem éppen pozitívan nyilatkoztak. :D Bár tény, hogy vannak megbízható, jó termékeik is de talán ez hátsóagy nem tartozik ide.

Köszönöm mindenkinek a véleményt, a Novatec-et veszem. :)

Elküldve: 2013.10.29. 15:20 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@benvok: ponthogy azt írja, hogy az előző agy a nagy tömegével vette célba a dirtösöket (ami egyébként csak marketingszöveg, nem nehezebb, hanem erősebb agy kell dirtre..), ez pedig inkább XC/túra. szó mi szó, én dirtre nem vennék gyorszáras agyat.

a csapágycsere kérdésben nem hinném, hogy különbség lenne a két agy között. két topicot is találtam itt a testbikeon, ahol Novatec-ben akartak csapágyat cserélni (mellékesen BTS-sel kapcsolatban ilyet nem is találtam, pedig kerestem, ez is jelenthet valamit..!), az ott adott válaszok alapján a BTS-é is ugyanúgy cserélhető, mivel nem márkafüggő a dolog. ja és hülyeséget írtam, a fogaskerék is cserélhető, csak nem magában, mivel egyben van a driverrel.

a lényeg, hogy egyik sem egy felső kategóriás agy. amiben különböznek az az, hogy a Novatec sima kazettás rendszerű, a BTS pedig driveres freecoaster. funkcióban különböznek.

ha hiszel az árkategóriában, akkor azt is nézd meg, hogy melyiknek mennyi az eredeti ára.. a BTS-ében nyilván a freecoaster rendszer is benne van, de van sima kazettás agya is, ami viszont jóval nagyobb kedvezménnyel kapható, mint az ugyanolyan alapárú Novatec. ha a két márkát szeretnéd összehasonlítani, akkor inkább ezt nézd, ne két másféle agyat.

ahogy én látom a dolgot, nem igazán jött fel döntő érv egyik márka mellett sem, bár árkedvezményben jobb a BTS.

Elküldve: 2013.10.29. 12:07 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@wiktor21: Érdekes, az E-bike ismertetőjében meg az van, hogy a Novatec ezzel az aggyal a dirtösöket vette célba.

Pont ilyen véleményt vártam amúgy, köszi. Már 90 %, hogy a Nova lesz. :)

Elküldve: 2013.10.29. 10:48 wiktor21 

  • wiktor21 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 28

Én Novatec-et használtam, tőcsavaros kivitelben, könnyű szerelhetőség, szinte mindennek ellenáll (por, víz, sár), elég igénytelen nem kell sűrűn karbantartani. A gyártó szerint nem extrém felhasználásra termett, de én freeride-ra használtam és meg se kottyant neki, tökéletesen fut, nem ugrál a lánc sem. Cserélhető fogaskerék, ami szerintem mindenképpen pozitív. A gyári záróanya nem valami minőségi, ezt ajánlatos rögtön cserélni! És ha valami alkatrész kell hozzá, pl csapágy, könnyen beszerezhető! Én a novatec-et ajánlom!

Üdv

Elküldve: 2013.10.28. 18:14 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@elemér: Nem is tudtam, köszi.

Elküldve: 2013.10.28. 17:58 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Ráadásul a Novatec-hez kapni simán csapágyat.... nem elhanyagolható.

Elküldve: 2013.10.28. 11:14 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@pranksta: Értem, köszi a segítséget! :)

Elküldve: 2013.10.28. 11:11 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@andris2222: öö, bocsi, h megint beleszólok, nem akarok állást foglalni egyik agy mellett sem (mivel csak az egyiket ismerem), de a BTS drivere valóban más, pl nincsenek benne kalapácsok. rugó van, de teljesen máshol és más funkcióban, ebben a tekintetben nem összehasonlítható a két cucc.

@benvok: a freecoaster agy mindig néma lesz, mivel más rendszerű, nincsenek benne kalapácsok. mégis sokan használnak ilyet.

a lényeg, hogy ne a divat és ne mellébeszélés miatt dönts. adott két eltérő funkcionalitású agy, azt válaszd, amelyik neked megfelel.

Elküldve: 2013.10.28. 09:13 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@andris2222: Szerintem is az lesz... több szól mellette mint ellene. Köszi!

Elküldve: 2013.10.27. 23:41 andris2222 

  • andris2222 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 56

novatec lesz a nyerő szétrobbanthatatlan lehet hekkelni. erősebb rugo stb más driver. kalapácsokat is kapni hozza nem drága én 500 ft vettem bele rugo kalapácsszettet ami max hátrány a sulya de szard le :)

Elküldve: 2013.10.27. 16:57 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@pranksta: Hát igaz... de szerintem ennek a műfajnak ,,elvárása'' a hangos agy. :D

Elküldve: 2013.10.27. 14:09 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@benvok: egész pontosan másra használtam, mint amire való :)) máshol is olvastam olyan véleményt dirt/street arctól, hogy nem tetszik neki, hogy hangtalan az agy. dehát ez akkor is szubjektív, a funkcionalitáshoz vajmi kevés köze.

Elküldve: 2013.10.27. 13:39 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@pranksta: Értem, bár mondjuk te másra is használtad mint amire nekem kéne... de szerintem inkább a Novatec lesz.

Elküldve: 2013.10.27. 13:19 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@benvok: nem tudom, hogy ez kifejezetten BTS probléma-e, érdemes utánanézni, hogy más freecoasteres agyaknál is van-e ilyen. a hangtalanság együtt jár ezzel a tulajdonsággal. én egyébként imádtam, dehát ez szubjektív :)

Elküldve: 2013.10.27. 12:42 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@pranksta: Hát ez nem túl biztató... hasonló problémákat olvastam is a BTS-ről. Meg a hangtalansága sem + számomra.

Elküldve: 2013.10.27. 12:29 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

hát a kettő között kapásból van egy nagy különbség, a BTS agy freecoaster, azaz hátrafelé tekerés nélkül is lehet vele fakiezni (és hangtalan :)). egy másik különbség, hogy a Novatecen cserélhető a lánckerék. ezek olyan dolgok, amik magukban is döntő okok lehetnek. konkrét tapasztalatom csak a BTS-el van, egy évig használtam városi bicóban, szóval nem terheltem nagyon, de azt tudom, hogy a durvább tekeréseket (nem a terepet, hanem szó szerint a tekerést: azt, amikor nagy erőt fejtek ki a hajtókarnál) nem szereti, a driver hajlamos beragadni és amikor abbahagyom a pedálozást, ránt egyet a láncon (nem durva, de érezhető). azt viszont nem tudom, ez hogy van más freecoaster agyaknál..

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!